Фан клуб: РК Пелистер

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
108
Поени од реакции
309
Вегар и Танковски повредени беа и не играја, Перич со повреда на задна ложа зато малку изигра. Велковски принудно на централен.
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
87
Поени од реакции
52
Незнам зошто се жалите за голманиве еве на гол пишува дека Чаневски собрал 11 одбрани .Солидно за еден голман ама изгледа ги броеја и оние од вчерашниот надпревар

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.515
Поени од реакции
3.306
Vrti suci samo Mandelic izleze zasiluvanje site drugi za zabava i popolnuvanje broj koga AEK ne pobedva nema so da barame vo evropa ke se radvame na umreniot vardar i grevot mincolurg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
804
Поени од реакции
524
Vrti suci samo Mandelic izleze zasiluvanje site drugi za zabava i popolnuvanje broj koga AEK ne pobedva nema so da barame vo evropa ke se radvame na umreniot vardar i grevot mincolurg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Не мислам дека си во право за засилувањата, со АЕК влегоја опуштено и се пазеја од повреди едноставно не играја со срце. Малку судиите малку желбата се на се заслужено изгубија. Перич е играчиште, Мандалинич можи да реши секаква ситуација но и Мараш остава впечаток мора да се работи со него. Разочарват Стјепанович и Танковски додека Велковски покажува дека не му е местото во ракометот. Кушан добар за Марковски мора смена да се бара. Вегар во одбрана екстра а Куковски слаб.Голманите просечни.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
6
Ваков состав сме немале со години...

Никој не го напомени неиграњето на Вегар, играчот кој е главен во одбраната. Ако се сеќавате, на турнирот во Струга, Вегар со Кушан ја правеа разликата во одбраната.

Отсуството на Танкоски вчера, беше огромно, Перич не беше очигледно спремен за цел натпревар, како што напомена @nikucremo. Велковски одигра солидно на среден, иако тоа беше принудно решение, се гледаше дека тоа не било тренирано, тој да игра на среден.

Што се однесува до АЕК, ГРЧКИ шампион, кој минатата сезона го прегази Олимпијакос, со што докажа дека е ракометен клуб ван ГРЧКИ стандарди. Самото доаѓање на Угалде, е доволен показател за нивните амбиции годинава во ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ.

Како и да е, нашето време допрва доаѓа. Треба да сме среќни што толку брзо ни се кренаа апетитите, бидејќи до лани и со Радовиш се мачевме.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
272
Поени од реакции
454
Ovie AEK ne znam kaj igrat, ama izmisleni se da se nacekame vo nekoj kup,da se napraj nekoja tenzija, da gi remetime Bitola...
So Kilkis so specijalci ne vadea na vremeto.
Timot nas ne e prejak, no ima potencijal, ima baza, nikogas ne sme imale nad 30 rakometari pod dogovor, od koi poveke od pola se do 25 godini.
Glavnite igraci se okolu 30 godini, nemame veterani od tipot na Vujin.
Igracite se finansiski neoptereteni, prifateni, najadeni, napieni :pipi:
Glaven problem e pandemijata i prasanjeto kolku ke ima rakomet voopsto godinava.
A prv pat naprajfme tim posle 18 godini.. :unsure:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.515
Поени од реакции
3.306
Oдлично се држат децата гол за гол играат на полувреме нерешено 11-11 Јович ја има убрзано играта и транзицијата а мотивирани се во одбрана ќе бидат интересни до крајот на првенството нашите
Шо сум рает вака со оваа платформата дајте бе нека направат платформа и во фудбалот и кошарката и мирна глата за долг период после нека ја средат салата и стадионот преку владата АМС некој фондој и нека играат децата нека тренираат наместо така безделничат и дремат по компјутери и телефони

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
24
Поени од реакции
26
Oдлично се држат децата гол за гол играат на полувреме нерешено 11-11 Јович ја има убрзано играта и транзицијата а мотивирани се во одбрана ќе бидат интересни до крајот на првенството нашите
Шо сум рает вака со оваа платформата дајте бе нека направат платформа и во фудбалот и кошарката и мирна глата за долг период после нека ја средат салата и стадионот преку владата АМС некој фондој и нека играат децата нека тренираат наместо така безделничат и дремат по компјутери и телефони

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Десен бек не зедоја некој левичар? Вака со десничар на десен бек нема многу варијанти за напад.
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.539
Поени од реакции
3.019
Највероватно нема леворак, Буторац замина, а незнам шо зедоја за таму, мислам дека нема, мора сместа да го префрлат Мараш овде од првиот тим и така е млад треба да се челичи и му треба минутажа или во најмала рака Велковски, вака со десничар на десен бек се гуши играта само.
До 40та минута нерешено и егал со Металург, после пресуди искуството нивно, како и да е мене ептен ми се симпатична екипа, топ скоцкана, ќе бидиме тврд орев за сите до крајот ! :uzi:
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
108
Поени од реакции
309
4-ката Јован Талевски 9 гола даде, ИГРАЧИШТЕ. За наредна сезона треба да се рачуна на него за прв тим. Асистенци движење шут, се на се ТОП ИГРАЧ. 24 годишен, таман.
Добри беа и голманот Филип Ивановски, Дарио, Дрогата исто солиден. За десен бек, мислам ќе има голем талент уште ова сезона ама ќе е странец. Ќе го спремат за наредна сезона да влези прв тим.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
117
Поени од реакции
95
Denes da imavme soliden desen bek mislam ke gi iznenadevme metalurg ama to e sepak dobro izigraja Pelister 2-3 mesto bi trebalo da sme na krajot od sezonata.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
108
Поени од реакции
309
Сефте победа :) Супер игра на надежите :) Всала мислам од наредна утакмица до 1000ка публика
едит: ништо од публика... засега :(
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.515
Поени од реакции
3.306

Me bendisa so ne se precenva, ednas neka pocnat pa ke vidime posle dali i kolku treba golman

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
На врв Bottom