Фан клуб - РК Металург

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.519
Поени од реакции
3.655
Јас незнам играч како Хорват кој кур бара во Металург.
Прилично сум сигурен дека има некои комбинации и надвор од ракометот што го држат во Металург. Исто ко што имаше и Лино. Иначе во ситуација во која деца како Додиќ и Серафимов бегаат од клубот во пониско рангирани тимови, Њокаси после два-три тренинга фаќаат штрафта, сигурно не е глуп он со највеќе опции за трансфер да седи тука.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
За Хорват ми кажа лично чоек во Битола (сеа не знам колку е точно), дека кога потпишал за Металург, во договорот направил клаузула за од напред да земи плата за 6-12 месеци, тоа значи пред време да му исплати Металург пари за тој период. Во спротива, доколку сака да замини, мора да враќа тој назад на Металург, затоа сега игра таму колку да испочитува тоа што му исплатиле пред време да си одработи...
Имаше пред неколку месеци најави за Хорват да дојди во Пелистер, но токму поради овие причини пропадна трансферот.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
За Хорват ми кажа лично чоек во Битола (сеа не знам колку е точно), дека кога потпишал за Металург, во договорот направил клаузула за од напред да земи плата за 6-12 месеци, тоа значи пред време да му исплати Металург пари за тој период. Во спротива, доколку сака да замини, мора да враќа тој назад на Металург, затоа сега игра таму колку да испочитува тоа што му исплатиле пред време да си одработи...
Имаше пред неколку месеци најави за Хорват да дојди во Пелистер, но токму поради овие причини пропадна трансферот.
И он и клубот мислам дека демантираа дека примал пари однапред. Ама може пошто он е име, него му даваат плата на време, а другиве, кој ги врти. Сепак, чим и на оној Тарабокија не му давале редовно плата, се сомневам дека и тоа е точно. Сепак, нешто мора да го држи во Металург, чим сега потпиша на +2 години.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
 
Член од
11 август 2017
Мислења
395
Поени од реакции
328
Ако си замине тој, меалург ќе губат и од Скопје
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635
Петкоски дар мар 5 од 5 против Охрид, а има само 17 години.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.731
Поени од реакции
2.635

Добар чекор ќе биде во кариерата за Лазаревски ако потпише за Тримо Требње.
 
Член од
6 декември 2021
Мислења
35
Поени од реакции
39

Вечна мистерија ќе ми остане како Хорват потпиша и се задржа до сега....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578

Вечна мистерија ќе ми остане како Хорват потпиша и се задржа до сега....
што знам, ако е изводливо, можеби е паметно да го дадат Хорват на Вардар или Еврофарм на заем на некој период , а да добијат 3 играчи, за колку толку комплетирање екипа ???
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Мизерија од клуб човече
Автоматски споено мислење:

ПС Паметна работа ќе направат доколку некој од македонскиве супер лигаши во рангот на Тинекс, Бутел или Охрид го соберат Халил Озтурк, доста солиден играч.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
ПС Паметна работа ќе направат доколку некој од македонскиве супер лигаши во рангот на Тинекс, Бутел или Охрид го соберат Халил Озтурк, доста солиден играч.
Да, не е лош.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Море, јас да сум на местото на Михајло би размислил и за Петковски. Гоце е веќе 35 годишен играч, ограничувања за странци во домашната лига има се повеќе, а и буџетот на Вардар за наредна сезона е неизвесен. Рано му е реално, но да се испрати на некоја позајмица на година-две па после да се врати и не би било лошо.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Море, јас да сум на местото на Михајло би размислил и за Петковски. Гоце е веќе 35 годишен играч, ограничувања за странци во домашната лига има се повеќе, а и буџетот на Вардар за наредна сезона е неизвесен. Рано му е реално, но да се испрати на некоја позајмица на година-две па после да се врати и не би било лошо.
Дефинитивно, тој шо ке успее да ги собере најдобрите македонски играчи, тој ќе има најголема шанса за титула во македонско првенство, од таа гледна точка добро е шо го задржаа Талески (па дури до некаде и Мишевски и Атанасовски во една ваква ситуација), лошо е шо има муабети дека Томовски заминува во Пелистер од наредна сезона.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Сега ќе се избаци претседателката на Металург со изјава дека ова е само еден чекор кон еден појак Металург, кој наскоро ќе се врати на старите патеки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom