Фан клуб - РК Металург

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
kaj zaminaa, osven za tomovski i dimitrioski, nemam procitano? Jas moeto mislenje go temelev na toa shto gi zadrzale niv, no sega se pagja vo voda.
Танкоски гледам се појавил на подготовките, но е на арбитража во РФМ - сака да го раскине договорот и да премине во Еурофарм (дали ќе биде Работник или Пелистер тоа ќе видиме :))

За Серафимов исто не се знае, моментално е на подготовки со кадетската репрезентација, но имаше доста шпекулации и за негово заминување.

Ако останат овие двајца ќе изгледа доста подобра состојбата на екипата.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.665
Minco uvide deka nemoze da se nosi so Vardar pa se otkaza, sega koga Vardar e vo losa situacija pocna da go vraka klubot vo zivot so nosenje na zvucni iminja :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533

Овој ако добро се сеќавам е средниот стартен бек на Бразил. Сериозен, доста корисен играч. Интересно засилување.

Реално Металург, вака така, солидна екипа склопи. Послаби ќе бидат и натаму од Вардар и Еурофарм Пелистер, но ако добро се уиграат може да бидат доста непријатни.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533

Е ова богами е бомба.

Стварно не ми е јасно како воопшто Хорват го напушта Загреб, а да не зборувам како тоа баш Металург го одбрал.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Не ми се верува овие стварно Хорват го потпишаа... :eek:

Мислев дека Хорват никогаш нема да го напушти Загреб за ни еден клуб на светот,после 18 години во еден клуб да заминеш за некој си Металург...Стварно не ми е јасно.
Дури ако имал некој конфликт со луѓето од клубот сигурно имал подобри понуди,веројатно можел да игра во Бундеслига,Француска лига или нешто во Лш како Мешков,Порто,Запорожје,Вардар,Цеље итн.

Очигледно Металург го има одвржано ќесето,веќе направија тим што сериозно ќе биде закана за Вардар и Еурофарм Пелистер.
После долги години ќе имаме интересна Суперлига.:kafence:
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.665
Takvo zasiluvanje nemalo od angaziranjeto na Vugrinec.

:bravobe:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

Е ова богами е бомба.

Стварно не ми е јасно како воопшто Хорват го напушта Загреб, а да не зборувам како тоа баш Металург го одбрал.
Може Зоре му пуштила нјудс :love:
 
П

Пљампач

Гостин
Конечно Минчо го одврза ќесето.
Осети старио дека е време да се додај гас и да тргни во борба за титулата.
Сигурно ќе донесат уште 2-3 звучни имиња.
Конкуренцијата е здрава работа.
Ем ќе се врати публиката во салите а во истп време се отвора патот повеќе фирми и бизнисмени да се одлулат да се рекламираат преку клубовите.

Ви посакувам успешна сезона и враќање на на старите патеки.

Спортски поздрав и се гледаме на пролет во Битола.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.665
Ma каква криза во Металург: Хорват добил плата поголема од таа во Загреб – и пола пари однапред

:icon_lol:

Автоматски споено мислење:

 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.665
Dali ima potencijal kaj ovie?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Dali ima potencijal kaj ovie?
Тодески дефинитивно да, ама некако стагнира последната година две.

Митиќ има некој потенцијал ама ќе видиме не е ни некоја сигурна опција. Од ранг на Лазаревски и Арсеновски би рекол. Од него зависи дали ќе се развие исто, подобро или полошо.

Кофиловски малку го имам гледано за да коментирам. Скептик сум, ама реално не знам доволно.
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
36
Поени од реакции
93
Баш ќе биде интересно да се следи Металург од следната сезона, едвај чекам да видам како ќе се снајдат Младеновиќ и пред се Додиќ, дали можеби ќе проиграат Шилегов, Гајиќ, Кондев евентуално..Очекувам од Серафимов да блесне..

Што ќе биде со голманската позиција, ми делуваат танки?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom