Фан клуб - РК Металург

Член од
7 август 2011
Мислења
206
Поени од реакции
62
Abe sho e ova? So kompletno vtora postava Metalurg, vodi 10 razlika :). Odlicna forma pred Zagreb. Optimista sum deka Metlurg ke bide sevkupen pobednik protiv Zagreb
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.554
Cestitki za pobedata na Metalurg protiv Zagreb (19:18) vo Ligata na sampionite..da se nadevame na uste edna dobra igra i sekako dobar rezultat na revansot i makedonskiot tim da se najde megu najdobrite osum ekipi vo Evropa...Napred Metalurg..:)
http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=6612
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Голем минус за Лино за вчерашната ротација... Можеа и тоа како подобро Металург ова не е успех на домашен терен.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.137
Поени од реакции
17.351
Сеа нека му ја мислат за во Загреб, ќе треба јако да се напнат за да победат со над 1 гол, или доволно е само со гол разлика да тепаат?
Ама кеиф ми беше кога Диви му го одбрани седемрецот на онај, го здоболе и тоа убаво.
И им честитам сепак победа си е победа :) И да им се множат.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Сеа нека му ја мислат за во Загреб, ќе треба јако да се напнат за да победат со над 1 гол, или доволно е само со гол разлика да тепаат?
Ама кеиф ми беше кога Диви му го одбрани седемрецот на онај, го здоболе и тоа убаво.
И им честитам сепак победа си е победа :) И да им се множат.
Ако дадеме над 18 гола ке мора со 2 гола разлика да не победат.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.554
Сеа нека му ја мислат за во Загреб, ќе треба јако да се напнат за да победат со над 1 гол, или доволно е само со гол разлика да тепаат?
Ама кеиф ми беше кога Диви му го одбрани седемрецот на онај, го здоболе и тоа убаво.
И им честитам сепак победа си е победа :) И да им се множат.
Dokolku Metalurg uspee da dade nad 18 gola, togas Zagreb ke mora so dva razlika da pobedi, ako saka eventualno da odi ponatamu.. veruvame deka Metalurg ima sili i moznost da prikaze uste podobra igra i rezultat :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Очекувам и сакам подобра игра да прикажат у Загреб, многу слабо изиграа во првото полувреме. Разочаран сум од нашите крила кој немаат муда да влезат од крило, додека Штрлек и хорват не раскапаа. :( Шансите се околу 25%, така да останува да видиме. како и да е не се посрамотија против далеку поквалитетен противник.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.046
Поени од реакции
6.298
Realno gledano ova e golem uspeh za Metalurg. I prethodno kazav deka Zagreb e timot protiv koj ima sansa da se ostvari pobeda na domasen teren. Za u Zagreb ke bide pretesko da se obezbedi plasman dalje.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.407
Можеше да биде и многу полошо (како на пример да изгубиме 3-4 разлика), можеше и мноогу подобро (да победиме 3-4 разлика). Сепак Загреб е Загреб, си има име и кредибилитет. Ќе треба сега да се работи на тактика, да се промени нешто, да извадиме кец од ракав во Загреб, затоа што во спротивно лошо ни се пишува. Мора тоа техничките грешки да се намалат луѓе, тие многу скапо не чинат. Мислам во вакви натпревари не смее да се дозволат глупави грешки во додавања или брзоплети потези што резултираат со пробивање. Мора постабилно и без паника да се игра. И за чудо, овој пат првото полувреме беше полошо од второто. Обично обратно е. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.471
Народон во БТ како на кино појден. Една секунда пцуе играчи, друга секунда ракоплеска. Свашта.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нека биде една анализа.

И Загреб и Металург влегоа во дуелот со големи амбиции и реални желби за победа. Двете екипи првиот дел од фазата по групи го одиграа со маестрална цврста одбрана за која противниците скоро и да немаа чаре. Тоа го потврдија и денес а тие што подлго време пратат прват го покажаа и во Автокоманда во СЕХА кога одиграа 19-19.
Првите 10 минути, Лино направи очигледни грешки во ротацијата, најпрво со внесувањето на Козлина во напад за кого Хрватите лесно го истуркуваа надвор од зона на шут, со тоа што нему му треба голем простор и залет. Наумовски на почетокот се изгуби во просторот во напад, и за очекување беше да почне Димовски кој има поголемо искуство и познавање со овој тим односно подобро е уигран. Ротацијата на Лино уште полоша со влегувањето на Левов во напад?? Загреб релативно изгубен во напад со Валчич и Копљар и кога виде Обрван тоа што и го очекуваше дека ќе ги истуркуваат надвор од зона на шут направи ПРАВИЛНА замена со внесувањето на Балич и Шпилер се убрза бековска линија и се отвори простор за крила за кои Лино немаше решение. Обрван го надмудри Лино, со тоа што главниот фокус на лино беше Копљар кој служеше за асистенции. За Хорват и посебно Штрлек нема што да се зборува тоа се играчи од светска класа. Балич феноменален да развие темпо и по некоја асистенција, за еден на еден неговото време замина.
Во второ полувреме повторно лошо безидејна игра во напад. Но за среќа се случи тоа што сите очекувавме нормален пад на играта на Загреб темпо кое тешко се издржува во сите 60 минути, Металург нешто од тоа успеа да искористи, благодарение во главно на Маркович и Станич. Наум повторно по долга пауза многу опуштен за дуели и за шут, неколку клучни грешни на додавање за кои во ЛШ посебно во елиминации НЕМА место.
На крај ротацијата на Лино многу лоша, речиси 2 минути се на се играше една иста постава на паркетот, за разлика од мечот со ХСВ, во кој Металург беше далеку посупериорен во напад но и со далеку помала ротација. Одбранта солидна да се примат 18 гола од Загреб е одлично, меѓутоа сметам дека можеа да го надмудрат Загреб во нападот со покреативна игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom