Фан клуб - РК Металург

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Архивист, 26 ноември 2007.

 1. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.232
  И МИЛАДИН КОЗЛИНА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО МЕТАЛУРГ


  22.03.2013 11:05

  [​IMG]

  Управата на Металург е во завршна фаза на преговорите со сите ракометари чии договори се пред истекување. По Вугринец и Ракчевиќ, договорот со Металург го продолжи и левиот бек Миладин Козлина. Денеска тој потиша нов, двегодишен договор, со важност до јуни 2015 година.
  Пресреќен сум. Потпишав двегодишен договор и останувам во средина каде можам најдобро да се реализирам како ракометар. Му благодарам на клубот за довербата и се надевам дека ќе дадам свој придонес во идните успеси на Металург.
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК ЌЕ СЕ СЛЕДИ НА ПЛОШТАДОТ “МАКЕДОНИЈА“


  Поради огромниот интерес на македонската јавност за натпреварот Металург – Динамо Минск, во соработка со “Медиа Сити“ (“Media City“) организиран е пренос на натпреварот на дигиталниот билборд поставен на надворешниот ѕид на “Сити Галери“ (“City Gallery“), на плоштадот “Македонија“. Сите заинтересирани, кои немаат обезбедено влезници, ги канеме да дојдат и да навиваат за својот клуб. Следуваат изненадувања.


  Утре е празник на ракометот каков што немало од времето на Кометал. Нека му е со среќа на Металург и со ладни глави понатаму бидејќи сеуште не е минат му фали влакно ама ќе треба пак борба.
   
  На the_kop, *Slash* и Сладоледџија им се допаѓа ова.
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.339
  Допаѓања:
  25.474
  Кој иде утре? :)
  Ај ваљда ќе ги залечиме раните од поразот во фудбал против Белгија со натпреваров, па конечно ќе се порадуваме на победа на наша екипа! :)
   
  На dragonsky, Дим4е и *LION* им се допаѓа ова.
 4. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.232
  Имаат победа на гости, играат на домашен терен пред публика која знае да ги мотивира, се борат за историски успех во машкиот македонски клубски ракомет, нема повредени ракометари, работата е to be or not to be, Динамо Минск мора да падне!
   
  На *Slash* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Supervisor

  Supervisor .

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  10.785
  Допаѓања:
  3.518
  Со среќа денес и со победа да се потврди најголемиот успех во историјата на македонскиот машки клубски ракомет. А зошто да не и фајнал фор во Лига на шампиони (y)
   
  На *Slash* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. *Slash*

  *Slash* Comfortably Numb

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  656
  Допаѓања:
  853
  [​IMG]
  не да е чудо...:D
   
  На Steve-G, dragonsky и LetMeSea им се допаѓа ова.
 7. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.232
  SIMPLY THE BEST :vozbud:
  [​IMG]

   
  На dragonsky и *Slash* им се допаѓа ова.
 8. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.190
  Допаѓања:
  9.672
  Честито пласман понатаму.
   
  На VaZoLjIN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.232
  Сега сите знаат кој е шампионот (y)
   
 10. RocknRolaa

  RocknRolaa Rafa Para Siempre

  Член од:
  21 февруари 2010
  Мислења:
  6.869
  Допаѓања:
  9.723
  На LetMeSea, Acid и dragonsky им се допаѓа ова.
 11. [ Македоникус ]*

  [ Македоникус ]*

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.640
  Допаѓања:
  2.500
  Денешната игра беше дупло послаба од онаа во Минск, не ме радуваат вакви победи макар биле и за пласман во 1/4 финале, со ваква игра можам да се надевам дека само Сегед, Киелце и Фленсбург до негде би биле противници со кои би можеле да се надигруваме...
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VaZoLjIN

  VaZoLjIN

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  1.824
  Допаѓања:
  878
  Jasno e deka site prvo i vtoro-plasirani vo grupite ke odat ponatamu.Osven ako ne se sluci nekoe cudo.
  Mnogu verojatno e dea pokraj Vesprem,Hamburg,Flensburg i Metalurg ke odat uste i Barselona,Berlin,Kielce i Kil.
  Nasi mozni protivnici vo 1/4 finale najverojatno se:Barselona,Vesprem,Hamburg i Kielce.
  Kielce bi ni odgovaral najveke posto e ocigledno oslaben so povredenite igraci.
   
 13. ИДМАК

  ИДМАК

  Член од:
  1 декември 2008
  Мислења:
  1.043
  Допаѓања:
  182
  Киелце се послаби од првиот двомеч. Лино нема да губи и трет пат по ред од иста екипа :)
  Кој и да падне, во Скопје ќе губи
   
  На LetMeSea, dragonsky и VaZoLjIN им се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.944
  Допаѓања:
  63.512
  Зошто само овие 4 екипи ни се можни противници?
   
 15. Palestinec

  Palestinec

  Член од:
  24 април 2011
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  162
  За вас само Шевро Куманово.......
   
  На VaZoLjIN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: