Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Така ми кажаа, и тоа човек кој е дел од еден наш суперлигаш. Исто ми кажа и дека Вардар ќе биде оној истиот што беше пред Самсоненко, додуша тој Вардар и не беше толку лош. И уште една вест ми кажа поврзана за шурите ама тоа во пп може да ти пишам
Тој Вардар не беше воопшто лош, особено последните две-три сезони пред Сергеј. Таа екипа што ја освои титулата 2013-та со Кара, Прибак, Фичо Лазаров, Петриќ, Марковиќ, Раковиќ итн. беше екипиште за оваа сега!
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
536
Поени од реакции
1.821
Тој Вардар не беше воопшто лош, особено последните две-три сезони пред Сергеј. Таа екипа што ја освои титулата 2013-та со Кара, Прибак, Фичо Лазаров, Петриќ, Марковиќ, Раковиќ итн. беше екипиште за оваа сега!
Да така е, не значи дека од оваа година ќе биде така, ама Вардар нема да биде за потценување.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Читам по порталиве шпекулации дека папучарон Гурбиндо ќе доаѓа во Алкалоид. :icon_mrgr:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Памтам од тоа статистики што гледав, не се наигра он за Динамо, дали по еден гол на натпревар имаше. Така што, ништо чудно да го пуштат. Ќе полни 36 годинава, ваљда готов е на некое високо европско ниво.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Оној пиперкарот одеше на Чкендија ,
ќељавиов на Слога Југомагнат ,
овој гадот на еурофарм работник
Па не е тајна дека овие се клуб на Сдс. И низ деведесетите кога беа доминантни, тоа се знае.
Автоматски споено мислење:

Памтам од тоа статистики што гледав, не се наигра он за Динамо, дали по еден гол на натпревар имаше. Така што, ништо чудно да го пуштат. Ќе полни 36 годинава, ваљда готов е на некое високо европско ниво.
Ништо повеќе не би пружил од Серафимов. И тоа цел Алкалоид мора да работи за него да се отвара приостор за он да може да влезе. Ужасна политика на клубиот кој се претставува како спасител на мак ракометот и репката.Толку за нив на темава, си има нивна тема.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
"Недановски доби суспензија од четири, а Манасков од два натпревари. Двајцата се казнети поради вербални навреди. Не е потенцирано кој кого и што навредувал, туку само се наведуваат членовите 112 и 114 во кои се става до знаење дека суспензијата е доделена по повод навреда на службени лица или играчи".

Оваа казна е само најава што ќе следува од наредна сезона и каков третман ќе добиваме од федерацијата и судиите.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Иначе на овој ден пред 4 години бевме шампиони на европа, по втор пат !
Финалето не толку, ама она полуфинале против Барса е нешто незаборавно и неповторливо.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Иначе на овој ден пред 4 години бевме шампиони на европа, по втор пат !
Финалето не толку, ама она полуфинале против Барса е нешто незаборавно и неповторливо.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Иначе на овој ден пред 4 години бевме шампиони на европа, по втор пат !
Финалето не толку, ама она полуфинале против Барса е нешто незаборавно и неповторливо.
@Saber Rider ќе продаваше карта на полувреме :icon_lol: 5 дена после утакмица не бевме свесни што се деси. Убави спомени, се надевам ќе дочекаме пак.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569

А на овој ден пред 10 години ја земавме титулата од Металург после неколку години нивна доминација.
Денот изгледаше вака:
- Сите можни ритуали за среќа ги направив од сабајле, дури и во црква бевме свеќи да запалиме и одевме накај стадион по "среќниот пат".

- Петарда за Турново, буткање стативи, корнење трева КОЈА УШТЕ ЈА ЧУВАМ дома.

- Земавме крем банани да се заблажиме додека да почне ракометот. Никогаш не ја изедов крем бананата, ми стоеше дома до пред 2 години, морав да ја фрлам дека црвоса.

- Влегуваме во сала, салата крца, нема како да влезеш на трибина. ЕБР гураат за да се направи место нагоре, а надвор уште 1000 луѓе. Ми се слоши пред да почне утакмицата, излегов надвор и 20 минути не ја гледав.
Успеав да се соземам и некако да влезам на спротивната трибина.

Се останато е историја :D
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612

А на овој ден пред 10 години ја земавме титулата од Металург после неколку години нивна доминација.
Денот изгледаше вака:
- Сите можни ритуали за среќа ги направив од сабајле, дури и во црква бевме свеќи да запалиме и одевме накај стадион по "среќниот пат".

- Петарда за Турново, буткање стативи, корнење трева КОЈА УШТЕ ЈА ЧУВАМ дома.

- Земавме крем банани да се заблажиме додека да почне ракометот. Никогаш не ја изедов крем бананата, ми стоеше дома до пред 2 години, морав да ја фрлам дека црвоса.

- Влегуваме во сала, салата крца, нема како да влезеш на трибина. ЕБР гураат за да се направи место нагоре, а надвор уште 1000 луѓе. Ми се слоши пред да почне утакмицата, излегов надвор и 20 минути не ја гледав.
Успеав да се соземам и некако да влезам на спротивната трибина.

Се останато е историја :D
Da pustime eden paket krem banani da ti se kreni sekjerot ili da ti kazam deka pak kje bidime sampioni dogodina da ti se kreni pritisokot ili da ti kazam deka lekot za prav navivach e vo pivoto ne vo krem bananite i paganskite rituali.....daj malce zaozbilete se, deca....go naprajvte forumot Branko kockica
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Da pustime eden paket krem banani da ti se kreni sekjerot ili da ti kazam deka pak kje bidime sampioni dogodina da ti se kreni pritisokot ili da ti kazam deka lekot za prav navivach e vo pivoto ne vo krem bananite i paganskite rituali.....daj malce zaozbilete se, deca....go naprajvte forumot Branko kockica
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom