Фан клуб - РК Вардар

Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
ete go simev so tapano ^
Колку сељачишта ве има што следите тука дискусии тоа е чудо !!!
Ама па нормално , ништо не се случува во таа вашата вукојебина , па нормално да си барате занимација …….
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Рече ликот што пред да се измоча од сабајле отвора РК Пелистер Фан Клуб и лечи комплекси.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
Рече ликот што пред да се измоча од сабајле отвора РК Пелистер Фан Клуб и лечи комплекси.
sto ima loso sto covekov saka denot da mu pocne ubavo i da se posmee malku... cela tema vi e klovnovska, navivate za dovcerasniot vi gradski rival, neznaete so kakvi dresovi ke nastapuvate i da ne nabrojuvam sega... vie ste monti pajton balkanska verzija be krokodili edni.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
sto ima loso sto covekov saka denot da mu pocne ubavo i da se posmee malku... cela tema vi e klovnovska, navivate za dovcerasniot vi gradski rival, neznaete so kakvi dresovi ke nastapuvate i da ne nabrojuvam sega... vie ste monti pajton balkanska verzija be krokodili edni.
По по по џабе Мајтапо не те викат.
За се знаеш шега да кажеш, убо детуле си.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.308
Поени од реакции
22.593
По по по џабе Мајтапо не те викат.
За се знаеш шега да кажеш, убо детуле си.
ne mi vadi nadimaci toa vie tamu terajte si... :icon_mrgr:

i ne e majtap nego cista vistina, i sam si znaes deka e taka... eve ajde kazi zeleno beli ili plavo beli ke bidete protiv nas? :pos: naparavivte bar sistem za toa ili kako ke mu prdne na gazdata taka e?
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
ne mi vadi nadimaci toa vie tamu terajte si... :icon_mrgr:

i ne e majtap nego cista vistina, i sam si znaes deka e taka... eve ajde kazi zeleno beli ili plavo beli ke bidete protiv nas? :pos: naparavivte bar sistem za toa ili kako ke mu prdne na gazdata taka e?
Е аман бе демек лош прекар е.
Шегата ти го продолжува живото. Мило ми е дека шириш позитивна енергија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Мој тип е дека било која од двете екипи ќе победи со голема разлика. Или ќе не згазат на квалитет со над 5-6 или ги фаќаме на инает и еуфорија и ги тепаме многу :D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Квалитетот и должината на клупата се на нивна страна, дефинитивно. Во овие неколку години од кога застанаа на нозе, мислам дека никогаш не била волкава разликата во нивна корист. Но, што е тука е, сме направиле и поголеми подвизи. Ја победивме Барселона на Ф4 со 4 играчи кога ја освоивме втората европска титула, зошто да не и сега? :D

Домашниот терен речиси секогаш ни бил предност, да се надеваме дека исто ќе биде и сега. Играчите се тие кои што се, клупата е кратка, но она што мене ме загрижува дополнително е што Столе на последните неколку натпревари не играше (ако не се лажам последно играше на мечот со Партизан во Белград). Дополнитело, Лазаревски е подолго време повреден, па и таму сме пократки него претходно.
 
B

BigMac

Гостин
Барем јас не чуствувам никаква еуфорија за утакмицава,јака муда ако играме со пелистер.Поголема еуфорија ме пука за мечот со Саса за две недели кој мора да го добиеме.Презаситени сме од титули кај Рк Вардар тоа што РК ни го даде на нас мислам дека ПСЖ,Веспрем и гиганти како нив може да го сонуваат.Може во недела да се подржи ама шуриве се небитни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom