Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 февруари 2011
Мислења
601
Поени од реакции
2.485
Не провоцирам, само констатирам титула освојувате пред празни трибини, играчите ви изгинаја за ова титула а штама всала , сепак неуба глетка која говори многу за Скопје и Скопјани. И незнам зошто викате дека сите ве отпишале, кога од почеток до крај Вардар беше прв фаворит за освојување.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Чудно ми дојде, и купот и првенствениов, он ги зема.
Лани Чупиќ ги земаше. 2019та ми се чини Кара. Во Келн секако Кара го зема, не сум сигурен за првенство.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Лани Чупиќ ги земаше. 2019та ми се чини Кара. Во Келн секако Кара го зема, не сум сигурен за првенство.
Да, мислам дека Кара ги зема сите таа година, рече дека така се договориле со Столе. Ама и со него и со Чупиќ, кому му беше последна сезона, имаше некој повод. Ова со Борко, онака ми се виде. Може зошто е постар, па од почит го оставаат него да ги дигнува.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Колку беше лош терминот добро е и толку публика што имаше,не беше ни лоша атмосферата во сала искрено,на моменти знаеше да стане цела сала да навива.
Сепак титулата ние ја прославивме после натпреварот во Битола,не може сега на +10 со Тиквеш во натпревар што се игра во работен ден и тоа од 17ч да чекаш полна сала,требаше само да го стават овој натпревар во недела и ќе дојдеше многу повеќе публика,ќе беше јако да прославиме со играчите и да им се даде благодарност за цела сезона.

Инаку за пристапот на натпревариве секоја чест,така требаше и во првиот дел од сезоната да играме,со Вујо до 55та минута се влечеа по терен и после за 2 минути го кршеа натпреварот,сега со Дејвис се е решено уште во првите 10 минути,под негово водство сигурно немаше да се случи киксот во Битола,кој можеше многу да не кошта.
Втора работа за која мора да го пофалам Давид е мотивацијата на младите играчи,ете Карапалевски видовме сите колку напредуваше,му даваше и доста шанси од кога дојде и еве сега стана стандарден играч,претходно влегуваше само на решени натпревари и нормално немаше ни голема желба за игра,а и како ќе имаш желба ако знаеш дека и 5 гола да дадеш за 2 минути пак наредниот натревар нема терен да помирисаш.
Под Дејвис се препороди дечкото,сигурно сега се чувствува далеку по битен член на екипата.
Денес видовме дека истото почнува да се случува и со Ќосевски,одлична партија одигра,ќе треба во иднина да му се даде повеќе прилика за игра,мислам дека моментално тој е најпотценетиот македонски ракометар,во младински категории само грееше клупа на Костески,а во Вардар знаеме сите колку натпревари има одиграно,до сега никогаш немал вистинска шанса да се покаже,сега под водство на Дејвис ми изгледа дека е страшно мотивиран и сигурно тука си ја гледа шансата да постигне нешто.
За Талески нема потреба да пишувам што му се случи од кога дојде Дејвис,едноставно воскресна човекот.

Најбитно е што си ги остваривме амбициите за оваа сезона,пројдовме група во ЛШ и освоивме домашно првенство + купот дојде како бонус.
Нека ни се множат!!! 20220526_210332.jpg
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Вреди да се напомене и дека ова е јубилеен 40-ти пехар во витрините на клубот!

- 15 од домашното првенство
- 15 од купот
- 5 од СЕХА
- 3 од супер купот
- 2 од ЛШ
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Вреди да се напомене и дека ова е јубилеен 40-ти пехар во витрините на клубот!

- 15 од домашното првенство
- 15 од купот
- 5 од СЕХА
- 3 од супер купот
- 2 од ЛШ
А од Струга и Добој ;)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
џабе ни се сите 40, го немаме оној од Струга од битолчани, 1 > 40 . :pos:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.037
Не провоцирам, само констатирам титула освојувате пред празни трибини, играчите ви изгинаја за ова титула а штама всала , сепак неуба глетка која говори многу за Скопје и Скопјани. И незнам зошто викате дека сите ве отпишале, кога од почеток до крај Вардар беше прв фаворит за освојување.
.


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
osven vo na kano paralelniot svet, sramno e klubot da slavi titula vo cetvrtok vo 5 vo skopje, bez razlika koja po red e i na koj nacin e osvoena, jas sekogas cestitam tituli, ne roknavte, ne boli ama ova e dno od klub sho e dva pati evropski prvak, skoro na nivo na to sho fk vardar igra vo avtokomanda, zalno mi e
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
osven vo na kano paralelniot svet, sramno e klubot da slavi titula vo cetvrtok vo 5 vo skopje, bez razlika koja po red e i na koj nacin e osvoena, jas sekogas cestitam tituli, ne roknavte, ne boli ama ova e dno od klub sho e dva pati evropski prvak, skoro na nivo na to sho fk vardar igra vo avtokomanda, zalno mi e
sva sreka klovnovite od bitola se tuka da ni kazat sto e sramno sto e dobro.

abe klosari spojte se sega i so metalurg pa da ve racuname za kakov takov rival. voda u oci nemate vie ke ni kazuvate sto i kako be... igrate u shtala sto prokisnuva i nema greenje i treba seriozno nekoj da be sfaka?

posle 20 min 10+ razlika bese so tikves... cista formalnost.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
posle 20 min 10+ razlika bese so tikves... cista formalnost.
Не беше работата да има публика зошто немаше да биде формалност утакмицата, сите беа свесни дека 10+ ќе биде како од шала... Муабетот е дека тотално го промашија терминот, не смееа да си дозволат ваков термин во работен ден во 17ч, зошто така испаѓаш неспособен пред навивачите што сакаа да дојдат да прослават заслужена титула (се виде и од посетеноста вчера, поише публика имало со Прилеп и Радовиш коа сме играле). Има луѓе што во клубот се платени за тој дел околу маркетингот и слично, ете на пример Ана Стојков, ако типката мисли дека зима плата само за да урами дресови на крај на сезона и додели благодарница ондах го промашила клубот.. Ако не може да си ја заврши работата за што е платена, тогаш нека дојде некој друг на нејзино место, што ќе знае како се работи тој дел... Како и да е, по изјавите на играчите вчера, сите се доста задоволни од тоа во која насока иде клубот и од засилувањата што доаѓаат, тоа е добро, можда можевме да го задржиме Диало, да се потрудеа поише нашиве, ама тоа е тоа, идеме даље.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
sva sreka klovnovite od bitola se tuka da ni kazat sto e sramno sto e dobro.

abe klosari spojte se sega i so metalurg pa da ve racuname za kakov takov rival. voda u oci nemate vie ke ni kazuvate sto i kako be... igrate u shtala sto prokisnuva i nema greenje i treba seriozno nekoj da be sfaka?

posle 20 min 10+ razlika bese so tikves... cista formalnost.
kaj da igra pelister tamu sum, kako i da igra, kur me boli sho mislish, ti na strim sho kochi ja gleashe titulata kaj sho ja krevate :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom