Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Iskoči samo deka Velgor e Žare, za drugovo ni šefot uše nema info:D.
Стручњак, изгледа тој Жаре ти е некоја преокупација или можеби некој твој идол:shok2:штом го спомнуваш скоро во секој коментар. Него што правиме сега со другар ти од Русија, откако ќе почне Тале да решета следна сезона:uzi:. Знам дека нема да ви биде лесно, ама за ваша жал ќе мора да уживате во неговите бомби:zloo:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Стручњак, изгледа тој Жаре ти е некоја преокупација или можеби некој твој идол:shok2:штом го спомнуваш скоро во секој коментар. Него што правиме сега со другар ти од Русија, откако ќе почне Тале да решета следна сезона:uzi:. Знам дека нема да ви биде лесно, ама за ваша жал ќе мора да уживате во неговите бомби:zloo:
Žare, pa nie i toa baravme, da mu izrasnat muda i da uživame vo negovite bombi. Nie kenjavme protiv nego koa gi nemaše mudata i bombite. So zadovolstvo ke se raduvame. Aj sea prebaci se na ženska odbojka :ROFLMAO:
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Žare, pa nie i toa baravme, da mu izrasnat muda i da uživame vo negovite bombi. Nie kenjavme protiv nego koa gi nemaše mudata i bombite. So zadovolstvo ke se raduvame. Aj sea prebaci se na ženska odbojka :ROFLMAO:
Ах бре Санталов, пак ли со тој Жаре, гарант го имаш типот на слика закачен у некоја соба :icon_lol:. Изгледа уште не можеш да се помириш со фактот дека Тале беше клучен наш ракометар последнава полусезона. Не ти е лесно другар знам имаш комплекси од формата на Тале, споменувајќи ја саркастично женската одбојка.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
И 24Ракомет објавиле за Дуарте.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
, 0@.. ., 77. 7. ,
Ах бре Санталов, пак ли со тој Жаре, гарант го имаш типот на слика закачен у некоја соба :icon_lol:. Изгледа уште не можеш да се помириш со фактот дека Тале беше клучен наш ракометар последнава полусезона. Не ти е лесно другар знам имаш комплекси од формата на Тале, споменувајќи ја саркастично женската одбојка.
Hehehe Demir Hisar Žac:) Premnogu kompleksi imam od Tale što i referat na pišav da go falam. Abe Žare džabe godinite koa si otiden:D
 
Член од
23 март 2017
Мислења
312
Поени од реакции
520
И 24Ракомет објавиле за Дуарте.
Spored toa kako e pisan tekstot ova e znaci veke oficijalno za Duarte? Bravo ako e tocno!!
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Уште му го памтам скок шутот од место што ни го здрви во Келн 2019та. :shook:
Одличен играч е! Плус, во одбрана може да игра и како централен дефанзивец и како халф. Многу веројатно доколку се реализира трансферот Диало ќе си замине, нема поента да држиме во тим играч кој игра во еден правец, а бројот на странци во домашното првенство е ограничен.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Диало е океј, али ограничен е. Дуарте е право засилување за нас, али уште не можам да се помирам ако Анѓелиќ ни е прв среден бек, а мислам дека најверојатно ќе биде.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
, 0@.. ., 77. 7. ,

Hehehe Demir Hisar Žac:) Premnogu kompleksi imam od Tale što i referat na pišav da go falam. Abe Žare džabe godinite koa si otiden:D
Штом го спомнуваш Тале цело време имаш и тоа како комплекс од него. Ај сега гушни си го постерот од твојот идол Жаре и легни си. :kuracc:
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Диало е океј, али ограничен е. Дуарте е право засилување за нас, али уште не можам да се помирам ако Анѓелиќ ни е прв среден бек, а мислам дека најверојатно ќе биде.
Мене повредата на Гаџа (практично цела сезона ќе ја пропушти) ме тера да мислам дека ќе земеме уште еден среден, ама се сомневам дека и тој ќе отскокнува.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Мене повредата на Гаџа (практично цела сезона ќе ја пропушти) ме тера да мислам дека ќе земеме уште еден среден, ама се сомневам дека и тој ќе отскокнува.
Јас уште не сум 100% сигурен дека Гаџа го има продолжено договорот со Вардар. Знам во март пишаа некои сајтови дека продолжил, ама он после во една изјава демантираше, и рече дека уште се збори, не се знае. Од тогаш ништо не сум видел. Така што, не сум сигурен дека ќе игра за Вардар следната година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom