Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Јас се извинувам што заборавив да ви честитам 35 години КОМИТИ, вчера ја дувавте свеќата, нека ви се множат !
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Тешки искомплексирани луѓе. Вие титула не зимате, ќе се усерете зашто немате муда за титула. Запамтете го ова до мај и ај здраво од тема Вардар.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
750
Поени од реакции
1.299
Среќен роденден Комити ја дувнавте свеќата среде Скопје. Џабе и судии и курци и палци денес победи инаетот Битолски
Ти еден период од неколку години ќутеше.. ќе имаш шанса пак да ќутиш
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Јас се извинувам што заборавив да ви честитам 35 години КОМИТИ, вчера ја дувавте свеќата, нека ви се множат !
35 години Комити Скопје (како и сите јубилеи претходно) ќе се слави на фудбал, тоа со Еурофарм не беше никакво одбележување на 35 годишнината.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
1 април иде, Михајло само еден играч договори за идната сезона. Уствари тука е и Борко, двајца хаха.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
1 април иде, Михајло само еден играч договори за идната сезона. Уствари тука е и Борко, двајца хаха.
И да има преговори со други играчи, гарант се замрзанти сега, се чека да се види дали ќе освоиме домашно првенство.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Не знам за вас, ама јас се плашам дека утре ќе биде последна утакмица во ЛШ што ќе ја играме во Скопје во догледно време.
Пак ќе кажам, не е дека Михо не сака уште од сега да скоцкаме тим, едноставно толку се можностите.

Поразов со Пелистер ме фрли во депресија у пм. Одамна волку тешко не сум поднел некој пораз. Ми се рефлектира на расположениево деновиве, како мртов коњ сум :D
Толку не сум се изнервирал којзнае од кога. Зарипнат бев до вчера, а од нервоза сум ја гризел устата цела утакмица, не сум ни видел, еве веќе 5ти ден ми е партал целата.
Од утрешнава утакмица не знам што да очекувам. Се надевам дека нема некој бродолом да ни се случи, да изгубиме многу разлика, затоа што ќе падне цело расположение. Тешко да го минеме двомечот, ама барем утре да одиграме за публика, на ниво.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Веспрем во четврток без Лауге и Лекаи во состав најверојатно.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Не знам за вас, ама јас се плашам дека утре ќе биде последна утакмица во ЛШ што ќе ја играме во Скопје во догледно време.
Пак ќе кажам, не е дека Михо не сака уште од сега да скоцкаме тим, едноставно толку се можностите.

Поразов со Пелистер ме фрли во депресија у пм. Одамна волку тешко не сум поднел некој пораз. Ми се рефлектира на расположениево деновиве, како мртов коњ сум :D
Толку не сум се изнервирал којзнае од кога. Зарипнат бев до вчера, а од нервоза сум ја гризел устата цела утакмица, не сум ни видел, еве веќе 5ти ден ми е партал целата.
Од утрешнава утакмица не знам што да очекувам. Се надевам дека нема некој бродолом да ни се случи, да изгубиме многу разлика, затоа што ќе падне цело расположение. Тешко да го минеме двомечот, ама барем утре да одиграме за публика, на ниво.
Bar da pružime otpor kako treba, a za eliminacija na Vesprem malo sutra. Mora da bideme realni. A za titulata itekako ima šansi, samo treba da rabotime na forma, i Dejvis na toj natprevar da napravi prav izbor za toa koi internacionalci ke nastapat. Mora da imame prav izbor i ne smeeme so Savrevski i kompanija da brkame titula.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Bar da pružime otpor kako treba, a za eliminacija na Vesprem malo sutra. Mora da bideme realni. A za titulata itekako ima šansi, samo treba da rabotime na forma, i Dejvis na toj natprevar da napravi prav izbor za toa koi internacionalci ke nastapat. Mora da imame prav izbor i ne smeeme so Savrevski i kompanija da brkame titula.
Без да ве провоцирам, ама сабота имаме прва меч топка. Од двојката веќе еднаш изгубивте а сега доаѓате пак на истиот терен, уморни ќе бидете од весперм, лош момент после поразот од Пелистер... знам дека и покрај се 95% шансите за победа се ваши, али сепак тие 5% ни даваат за право да се надеваме
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Без да ве провоцирам, ама сабота имаме прва меч топка. Од двојката веќе еднаш изгубивте а сега доаѓате пак на истиот терен, уморни ќе бидете од весперм, лош момент после поразот од Пелистер... знам дека и покрај се 95% шансите за победа се ваши, али сепак тие 5% ни даваат за право да се надеваме
Со Павле повреден тешко дека двојката можи да направи нешто
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Ќе видите утре Тото и компанија како ќе се палат и ќе играат со 100%. Проблемот е како да им се објасни на тие Њокаси, Тото,Дијаловци и тн дека нас многи ни значи таа лига и дека треба да играат со 100% не да лазат како во саботата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom