Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Чувара ја шитна со два промашени зицери на крајот.
Конечно добар натпррвар и тоа без класичен среден бек. Се разбуди и Кудуз со скор од 9/9. Се надевам дека натпреваров е пресвртна точка и ќе фатиме залет за најважниве мечеви во досегашниот дел од сезоната.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Денес навистина имавме шанса...штета.
Чувара бее...!!!! :mad:
Супер се покажа Кудуз денес, се надевам ќе продолжи со исто темпо.
Искрено, подобар натпревар беше ова за разлика од предходните.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Ах бе мали. Цел гол го промаши. Каква брканица ќе беше да влезевме со -1 у задњата минута.
Во секој случај, пожртвуваност на ниво. Денешната утакмица покажа колку битен играч ни е Куни Моралес.
Анте Кудуз, вакви партии со Загреб и Еурофарм и повлекувам се што сум просрал за тебе. :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Многу позитивно ме изненадија,како што напишав на постот пред натпреварот очекував да не растурат и да гледаме натпревар без резултатска неизвесност.
За ова што го покажаа денес стварно секоја чест,посебно во одбрана,имаше моменти кај што бековите на Кил стварно немаа решение.
Малку фалеше да им скинеме бодови.

Ќе видиме во наредниот период дали има некој напредок во играта или денес случајно ни се погоди денот.
За Кудуз што да се каже,јас не памтам некој бек да имал ваква партија против Кил,ги искина буквално.
За крај да не заборавам да го пофалам и Тото,дечкото гине за Вардар и покрај тоа што веќе има договор со друг клуб,испадна голем професионалец,стварно штета што не го задржавме и тешко дека со овој буџет ќе најдеме пикер од ваков калибар.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Напредок во одредени сегменти. Одбраната на моменти веројатно и најдобра сезонава што сум ја видел, трансформацијата при контри и полуконтри многу течна, се гледа дека се работело многу на истата. Во напад се снаоѓавме солидно со двајца леви бекови, што ме изненади. Натпреварот се сврте кога Кил почна да игра истурено. Исто така еден гоооолем прашалник за одлуката на Вујо кога реши да го извади надвор од игра Томовски. Менаџерот што успеа да ги убеди да го потпишат оној Сафар циркузантон треба да се му се даде рака, си ја знае работата.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Напредок во одредени сегменти. Одбраната на моменти веројатно и најдобра сезонава што сум ја видел, трансформацијата при контри и полуконтри многу течна, се гледа дека се работело многу на истата. Во напад се снаоѓавме солидно со двајца леви бекови, што ме изненади. Натпреварот се сврте кога Кил почна да игра истурено. Исто така еден гоооолем прашалник за одлуката на Вујо кога реши да го извади надвор од игра Томовски. Менаџерот што успеа да ги убеди да го потпишат оној Сафар циркузантон треба да се му се даде рака, си ја знае работата.
Мораше да го седне Томовски за малку да ја олади главата. Долго време не фати топка. Е сега, проблемот е замената.. Исто ќе беше дал влезе Принцот, дал ќе беше Гогов или па јас. Истиот ефект ќе го имавме.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
Чувара ја шитна со два промашени зицери на крајот.
Конечно добар натпррвар и тоа без класичен среден бек. Се разбуди и Кудуз со скор од 9/9. Се надевам дека натпреваров е пресвртна точка и ќе фатиме залет за најважниве мечеви во досегашниот дел од сезоната.
Вујо ја прееба оваа со неговите глупи измени во второ полувреме. Таман ќ
Напредок во одредени сегменти. Одбраната на моменти веројатно и најдобра сезонава што сум ја видел, трансформацијата при контри и полуконтри многу течна, се гледа дека се работело многу на истата. Во напад се снаоѓавме солидно со двајца леви бекови, што ме изненади. Натпреварот се сврте кога Кил почна да игра истурено. Исто така еден гоооолем прашалник за одлуката на Вујо кога реши да го извади надвор од игра Томовски. Менаџерот што успеа да ги убеди да го потпишат оној Сафар циркузантон треба да се му се даде рака, си ја знае работата.
Апсолутно точно. Не знам зошто нон стоп го вади Мартин скоро секоја утакмица. Може таков е договорот на нашиве со менаџерот на принцот Сафир:kruna:, мора да брани барем 2-3 мин. и тоа како за беља Вујо ,,мајсторе'' го става таман кога се крши резултатот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Денешниот настап треба да биде голем мотив за престојните натпревари против Загреб и Стерјофарм. Посебно за Кудуз кој буквално изгази 9/9 и 3-4 асиста. Се виде голема разлика кај него во пристапот, многу повеќе се движеше, влагаше кога имаше простор, напаѓаше зона и плус асистираше. Нешто што не го гледавме од него. Ако играме на ова ниво, посебно одбраната да држи константа во најголемиот дел од натпреварот имаме шанси да дојдеме до победа на престојните натпревари.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
 

Kajgana Shop

На врв Bottom