Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Ова докажува дека мечот со Брест не бил само еден обичен среќен ден...;)
Секоја чест да ни се множат победите и дај боже за неколку месеци во Келн! :ljubove:
Пази, пази, пазиии...Вардар газиииииии
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
ќе ве шинат 7+ разлика реално
Те поздравија браќа Њокаси.Рекоа нареден пат ко ќе дојдат во Битола ќе клецнат неколку битолчанки.Бтв Вардар победи.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Браво за скаутинг тимот и вадењето од нафталин на Диало и Тото.

Браќава се познава при крај на утакмица дека им фали енергија, се надевам дека со враќањето на Кудиз барем Оливие ќе биде колку толку порастеретен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
И? Не шинаа?

ama ne zaebavaj sega oni se rakometni eksperti bez titula 20 godini ama sve pratat i gi gledaat site utakmici osven onie na Vardar... sto e sega on kriv sto ete denot mu se pogodi na Borko... i na Toto.... i na Njokas... plus timur izigra standardno dobro. Jebi ga, posle 3 kola samo Vardar i Kil se bez poraz, ali OK i toa e tesko da se predvidi koga u princip nisto ne razbiras
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
И уште една работа, новајлииве многу се понесени од атмосфера кога ќе де постигне гол и имам впечаток дека наместо дисциплинирано враќање во одбрана ние имаме ноншалантност поради која што примаме по 2 гола минимум на натпревар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Каков натпревар човече! Секој кој што му ја прати кариерата на Боркец знае дека си ги има он овие спектакуларни натпревари и секоја чест за денес ( да не бранеше вака може и ќе изгубевме), ама па исто сеа очекувам следните два натпревари да се врати на својот просек:)) ( дај боже секој натпревар да ме демантира). Дефинитивно најака ни е линијата со Њокаси во состав, тогаш делуваме најубоито иако мора да се признае дека премогу се напалени на моменти и брзо влегуваат во ситуација да кога се покриени на шут праат асистенција на памет која е смешна грешка и примаме ефтин гол. Затао и Вујо најмногу пиздеше, ама се надевам дека ќе работат на тоа Њокаси и дека како ќе одминува времето ќе биде се боље. Какви само мајсторски бековски шутеви на Оливие денес, тоа е реално индивидуално мајсторство и атлетски квалитет кој го нема секој. За газдата Тото што да се каже, како ми е драго кога од нигде никаде ќе ископаме ракометар кој кај нас станува ѕвер. Во Висла беше резерва момакот, што да се каже. Фантастичен почеток на сезоната, кој можеше да се надева на вакво нешто. Ја мислам дека господ не погледа со Њокасиве, мислам дека со Гурбиндо победа немаше да имаме. Се слагам со желбите за централен бек, штета е ваква шутерска екипа да нема еден брз центар кој ќе се шуња, ќе праи вкрстувања и ќе ги разигрува бековите. Исто така , имам кажано и порано бековиве мора да поработат на игра и соработка со крилата. Мора да имаме и такви акции како би биле поразноврсни, некако тоа ми фали во нашата игра. Вујо треба да работи со бековите по тоа прашање а со тоа и ќе бидеме доста поубоити. Се на се една генијална победа која ќе ни даде уште толку крила за гинење оваа сезона. Сакав фајтерски дух на секој натпревар, го добив! Ништо повеќе не треба. Победите сами се редат. Напред Вардар доминирај за нас и за инат на сите душмани. Нека патат!
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Те поздравија браќа Њокаси.Рекоа нареден пат ко ќе дојдат во Битола ќе клецнат неколку битолчанки.Бтв Вардар победи.
Немој бе ќе закачат нешто, после нема да може да играат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom