Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Нов француз :)
Да не треба и Маркоски, тренерот на Металург, да го земат со неговиот francais-битолски како помошник и преведувач? - Не треба :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Некој порано имаше спомнато дека Комити донеле одлука да не одат на РК Вардар. Сепак на фејс страната на Комити има прекрасна најава за натпреварот со Мешков и се најавува присуство и одлична атмосфера.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Хаха, тој што најавил сигурно бил Жаре или Благород.. глупости јаки..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Хаха, тој што најавил сигурно бил Жаре или Благород.. глупости јаки..
Најавата е на официјалниот фејс профил на Комити, ваљда тамо пишува некој од Комити не рандом лик.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Најавата е на официјалниот фејс профил на Комити, ваљда тамо пишува некој од Комити не рандом лик.
Мислев тој што најавил тука.. како може Комити да не одат на РКВ :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Можно е јас да сум го напишал тоа. Гарантирам дека до пред објавава никој немаше поим дека ќе има некаква организација, а и општо знаејќи ги луѓето од Комити, нема голем интерес за ракомет кај огромен процент од нив. Не само сега, дури и во годините кога бевме најјаки дел од подгрупите не одеа на ракомет.
Објавата е некако недефинирана, нема ни собир, ни време, ни информации за карти, повеќе ми е како повик да се оди во сала. Ако има некаква организација, би требало да е лабаво како последниве години, со 1-2 подгрупи и еден куп рандом фаци кои дошле за да влезат поефтино.

Да се разбереме, јас сум еден од оние кои стојат зад ставот дека групата МОРА да навива на ракомет и апсолутно не поддржувам тоа што не се навива (имам пишувано на таа тема и во темата за навивачки групи).
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Можно е јас да сум го напишал тоа. Гарантирам дека до пред објавава никој немаше поим дека ќе има некаква организација, а и општо знаејќи ги луѓето од Комити, нема голем интерес за ракомет кај огромен процент од нив. Не само сега, дури и во годините кога бевме најјаки дел од подгрупите не одеа на ракомет.
Објавата е некако недефинирана, нема ни собир, ни време, ни информации за карти, повеќе ми е како повик да се оди во сала. Ако има некаква организација, би требало да е лабаво како последниве години, со 1-2 подгрупи и еден куп рандом фаци кои дошле за да влезат поефтино.

Да се разбереме, јас сум еден од оние кои стојат зад ставот дека групата МОРА да навива на ракомет и апсолутно не поддржувам тоа што не се навива (имам пишувано на таа тема и во темата за навивачки групи).
Од она што јас го знам, ќе биде баш добра бројка, со собир и со добра организација, се надевам слична бројка како на фудбал во Маџари... Не се споредува атмосферата во сала со НГ и без НГ, поготово сега кога е дозволено само 30% публика. Како и да е, мислам дека за разлика од лани, сега и те како имаме шанси да го добиеме Мешков, воопшто не се во сјајна форма, да го затвориме Скубе и сме завршиле голем дел од работата...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Мешков утре доаѓа со многу лимитирана бековска линија и истото мора да се искористи!

 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Мешков утре доаѓа со многу лимитирана бековска линија и истото мора да се искористи!

Добра ствар е што нема да настапи Пешиќ пошо против нас често пати знае да побудали. И покрај многуте отсуства имаат квалитетна линија, а најголемата опасност многу добро знаеме од каде доаѓа. Значи ако одиграме квалитетно во одбрана со најголем фокус на Скубе, мислам дека сме завршиле пола од работата. Треба да ја искористиме моменталнава ситуација со Мешков. Со победа ќе се дигне доста самодовербата пред преостанатите предизвици и ќе влеземе со 4 бода во продолжението на ЛШ што е топ.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Вардар побарал 100к за Гурбиндо, но добил само половина од побараната сума. Вистина е ова ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom