Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Гурбиндо заминува. Прашање на време е само кога ќе биде ова официјално..
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Играч кој не беше кадарен да се дигне на шут како прав десен бек!
Poslednata godina nisto ne igrase u Nant, a I na olimpijadata isto prosecen, u odbrana e dobar ama na vardar mu treba vistinska gol masina u napad, gurbindo definitiv ne toa, ne deka e los ama za da bide Lider vo Vardar ne e praviot igrac.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Едуардо Гурбиндо ќе си замине од Вардар без ниту еден официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“, откако шпанскиот десен бек за само петнаесетина дена влезе во конфликт со тренерот Вујовиќ и самиот побара да му биде дозволено да се пресели во Динамо Букурешт.
Трансферот во таборот на романскиот првак се уште не е комплетиран, но Гурбиндо во изјава за шпанските медиуми прокоментира дека е разочаран од она што го дочекал во таборот на македонскиот шампион.

„Кога преговаравме за моето доаѓање ми кажуваа едни работи за Вардар, ми претставуваа сериозен проект. Сегга кога дојдов, она што го видов е сосема различно од она што ми беше најавувано. Трансферот во Динамо Букурешт e целосно договорен меѓу сите страни, се чека само на некои документи за истиот да биде официјализиран“, изјави Гурбиндо.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
309
Поени од реакции
493
Едуардо Гурбиндо ќе си замине од Вардар без ниту еден официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“, откако шпанскиот десен бек за само петнаесетина дена влезе во конфликт со тренерот Вујовиќ и самиот побара да му биде дозволено да се пресели во Динамо Букурешт.
Трансферот во таборот на романскиот првак се уште не е комплетиран, но Гурбиндо во изјава за шпанските медиуми прокоментира дека е разочаран од она што го дочекал во таборот на македонскиот шампион.
Mrs bre, sklon na povredi ako ja izguri sezonata bes povreda ondak ok e, a ona da spomne deka mu davaat Duplo poveke pari.....
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477

28.08.2021

111.JPG
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Mrs bre, sklon na povredi ako ja izguri sezonata bes povreda ondak ok e, a ona da spomne deka mu davaat Duplo poveke pari.....
кој го ебе,убаво напиша ти...да си пратиме ние ситуација со Кара,уште нема обновено договор...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000

28.08.2021

Прегледај го приврзокот 307604
Класичен доказ за тоа како типчево само се демантира во краток рок. Пред недела-две ја пееше оваа песна ( не знам што се променило во Вардар од тогаш до сега) а сега променил плоча и пцуе. Мислам дека Гурбиндо мислеше дека во Вардар сите ќе му се клањаат, дека ќе биде некоја ѕвезда, и воопшто не беше спремен на критика. Вујо уше на почеток му кажа дека нема да толерира таква пасивност на терен, односно нешто што може да го добие и од Савревски и Јагуриновски. Играч кој е најскапо платен треба да лета на терен и да биде лидер, а Гурбиндо со ништо не покажа дека е тоа. Уствари него само одењето во Динамо и повторната работа со Чави Пасквал може да го врати колку толку, пошо овој го знае како дише и има систем на игра за него. Само покрај Бадур чисто сумњам дека Гурбиндо ќе биде некој фактор и во Динамо, веројатно ситуација која му одговара. Пак ќе кажам за мене пуно боље што заминува, уште да земеме некоја ок паричка и да купиме добар централен на коњ сме.
Автоматски споено мислење:

Денес од 18;00 гостување против Охрид (македонско првенство)

Линк:https://www.youtube.com/watch?v=DP04Qvaui6Y&ab_channel=RFMHANDBALL
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Малку килаво на почеток со овие. Би сакал да ги треснеме со 10-тина разлика.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Добро што тепавме денес, ептен тапа натпревар од наша страна. Можевме да искомплицираме до крај, едноставно кога си на минус еден два на пет минути до крај се може да биде без разлика против кој играш. Плус охриѓаниве не се толку боса екипа, имаат скоцкано ок екипица за наша лига, која дома може да направи проблем на секого посебно ако биде потценета.Голманиве денес посебно тапа, ја не знам заедно дали имаа 2-3 одбрани.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Prosecen irgac koj ke zimase mnogu pari, za taa Plata siguren sum deka ima podobri od nego....
Гурбиндо во одбрана е топ играч, во напад не троши топки знае и да асистира, многу ректо греши.
За разлика неговата замена Њокас освен шо има некој скок шут друго све е промаш, во одбрана дупе, во напад подложен на технички грешки, не само шо не донесовме квалитетен среден бек, него сега ни се отвори дупка и на десен.
 
  • Хаха
Reactions: MSE
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Гурбиндо во одбрана е топ играч, во напад не троши топки знае и да асистира, многу ректо греши.
За разлика неговата замена Њокас освен шо има некој скок шут друго све е промаш, во одбрана дупе, во напад подложен на технички грешки, не само шо не донесовме квалитетен среден бек, него сега ни се отвори дупка и на десен.
Ќе видиме како ќе биде во останатиот дел од сезоната, но на утакмицата со Елверум покажа далеку повеќе работи од скок шут, ја разигра доста екипата кога влезе. Техничките грешки се нормални за овој период, плус рачунај дека они двајца не беа подолго време во тренажен процес со сите случувања во Металург + имаа Ковид. Да не се сфатиме погрешно, и за мене Гурбидно е поквалитетен играч од Кевин, но не би рекол дека се отвори дупка со заминувањето на Гурбиндо. Сепак имаме два играчи на таа позиција со многу сериозно искуство. Кога ќе споредам со прошлата сезона на коњ сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom