Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Штета у пичку материну, имавме добитна комбинација ама ептен тапа промашување на Гаџа на крај. Сепак кога веќе ја промаши боље што не погоди гол, пошо какви малери сме од одбијанац ќе завршеше директно у раце на нивен играч и ќе ни рокнеа муњевит гол на крај. Не е лошо као за прв натпревар. Го добивме Њокас на десен бек, па чак и овој Куни Моралес не беше лош иако имаше неколку тапа грешки. Има материјал, само останува констатацијата дека очајно фали класа среден. Ах да го имаме Кара сега, кај ќе ни биде крајот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Многу не кошта не носењето на уште еден среден бек. Среден бек од различен профил, со добра промена на правец, не толку висок и помалце габаритен кој ќе биде барем за нијанса поквалитетен од Гаџа. Гаџа во три моменти кога се кршеше резултатот направи три грешки, два пати во слободна позиција за шут го промаши цел гол и еднаш на пет минути пред крај на тепка фрли топка до Столе, по што следеше гол за Елверум.

Има потенцијал овој тим, радува залагањето (нешто што под Стефче не постоеше), од авион се гледа дека играчите не се уиграни, посебно таа десна страна. Њокаси се покажуваат како добри засилувања, но се гледа дека како на нив така и на сите останати им фалат натпревари, премногу зицери поебавме.

Томовски веројатно и најконстантен до сега во овие неколку натпревари што ги изигравме. Сафар премалку време пројде на терен за да дадам некаква оценка. Тото е многу сериозен играч, ќе ни го лапне некој наредна сезона гарант. Од Валчак како да почна да излага "тепачкото" под Вујова команда. :D
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Сосема солидно издание на вардарци. На крај Гаџа избрза, али ајде, имаше желба. Ме изненади денес Куни Мораес, топ... Њокаси ќе бидат супер засилувања каков Гурбиндо.. уште еден среден бек да можеме да земеме и топ сме. Тото феноменален со Томовски!
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Тоа е тоа... незнам зошто губат концентрација одредени играчи, пример Гаџа, 90% од натпреварот не знаеше што прави, истото го правеше и претходнава сезона, на крај имаше уште 10-тина секунди и избрза, од друга страна добро е што собра храброст и се реши да шутне.
Томовски одличен, дефинитивно најдобар трансфер сезонава, сега за сега.
Њокас покажа дупло повеќе од Гурбиндо, се надевам така ќе продолжи.
Тото исто така се покажа за топ трансфер до сега.
Али јбг многу промашени зицери имавме.
Незнам зошто ама имам впечаток дека овај тим доста ќе напредува, само што фали среден бек, премногу фали...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Добро е што имаме многу играчи. Со години не сме имале вака богат ростер кај што може да има големи ротации. Ама мора нов среден бек. Го утепавме ова од зборење, ама неизбежна забелешка е.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Штета што го немавме денеска Кудуз,дечкото ќе искинеше со голови кога игравме 7 на 6.Незнам дали приметивте неколку пати Столе му покажува на Тале да влезе/да нападне на шест метри/празен простор колку сакаш,овој само си додава...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Штета што го немавме денеска Кудуз,дечкото ќе искинеше со голови кога игравме 7 на 6.Незнам дали приметивте неколку пати Столе му покажува на Тале да влезе/да нападне на шест метри/празен простор колку сакаш,овој само си додава...
Столе се расправаше со Вујо,не можеше да се концентрира
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Мене ми се свиѓаше што на овој натпревар успеавме да се вратиме во игра, иако и денес бродот почна да тоне. Некако покажуваме фајтерски дух, не се предаваме и тоа е за пофалба. Плус игравме без Кудуз и едно цело полувреме со Тале, што е преголем хендикеп. Полека почнуваат да се кристализираат работите. На леб бек Кудуз и О.Њокас, на десен Куни и К.Њокас. Некако во играва ми фали соработка со крила. Мора да играме малце поразноврсно, да добиваат крилата повеќе топки. Добро е што не почнавме со пораз, ама останува и да жалиме што Гаџа утна чиста победа. Ќе биде интересна сезона, се мислам дека ќе бидеме нешто налик као онаа година со Фленс у Борис ( четвртфинале).
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Мене ми се свиѓаше што на овој натпревар успеавме да се вратиме во игра, иако и денес бродот почна да тоне. Некако покажуваме фајтерски дух, не се предаваме и тоа е за пофалба. Плус игравме без Кудуз и едно цело полувреме со Тале, што е преголем хендикеп. Полека почнуваат да се кристализираат работите. На леб бек Кудуз и О.Њокас, на десен Куни и К.Њокас. Некако во играва ми фали соработка со крила. Мора да играме малце поразноврсно, да добиваат крилата повеќе топки. Добро е што не почнавме со пораз, ама останува и да жалиме што Гаџа утна чиста победа. Ќе биде интересна сезона, се мислам дека ќе бидеме нешто налик као онаа година со Фленс у Борис ( четвртфинале).
Искрено,не би сакал такво,четвртфинале.Кој ќе,преживува пак стресови,трауми.Јас ако се прашувам,не благодарам.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Искрено,не би сакал такво,четвртфинале.Кој ќе,преживува пак стресови,трауми.Јас ако се прашувам,не благодарам.
Само сеа со позитивен крај:) Камо да дојдеме до четвртфинале и дома да одлучуваме за Ф4. Мене ми е најважно да гинат на терен секој натпревар, па и да изгубат нема да им се замери. Мора да има фајтерски дух, да нема предавање до крај. Денес не потонавме и тоа е за пофалба. Играта во напад ќе се подобрува од натпревар во натпревар, а формата на одредени ракометари ќе расте.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.072
Поени од реакции
22.114
igracite se zelni za pobeda... fali uigruvanjev i malku koncenctracija. promasivme eden kup ziceri i penali prvite 10 min... trebase da tepame ali od ovde samo ke se podobruvame. so klasa sreden bi mozele sekogo da dobieme doma pa zosto ne i nadvor. ke bide interesna sezona
 

Kajgana Shop

На врв Bottom