Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 мај 2018
Мислења
744
Поени од реакции
1.291
Значи до парички е работата ...
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
На веќе потпишан 3 годишен договор ако имал побогата понуда голем кур, ако сакаат да го земат Динамо нека си платат оштета.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
На веќе потпишан 3 годишен договор ако имал побогата понуда голем кур, ако сакаат да го земат Динамо нека си платат оштета.
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
неверувам дека се ценка туку сака да издејствува спогодбен раскин на договор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
Да ама некако нема смисла ако веќе си имал потпишано договор и тоа на 3 години да се ценкаш, по некој месец можда и Барса ќе му понуди подобри услови и пак ќе бара покачување повторувам на веќе ПОТПИШАН договор.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Малку сомнително ова, добил понуда да потпише со нов клуб таман што почна да обработува три годишен договор. Кој тоа (Динамо) ќе го врби кога он скоро потпишал за клуб. Може знаеле нешто дека не е нај нај, па пробале да искористат ситуација.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.280
Поени од реакции
22.501
Малку сомнително ова, добил понуда да потпише со нов клуб таман што почна да обработува три годишен договор. Кој тоа (Динамо) ќе го врби кога он скоро потпишал за клуб. Може знаеле нешто дека не е нај нај, па пробале да искористат ситуација.

ako dadat pari za da se zeme sreden bek nema sto tuka da se mislime, neka tera kaj saka, na kraj krajeva nema potreba da drzime nezadovolen rakometar 3 god
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Не мора да значи дека нешто не е во ред. Платите се генерално мали (во споредба со други екипни спортови), па речиси сите играчи се обидуваат да зграбат колку што е можно повеќе кога имаат шанса за истото. Во исто време, договорите (најголемиот дел од времето) служат за бришење на газ. Уште кога ќе го додадеме фактот дека станува збор за играч кој има 34 години, со еден куп медали во својата кариера, ништо не ме изненадува.

Такви беа и случаите со Јотиќ (кој имаше договор на уште една сезона со нас) како и Периќ. Да не ја заборавиме и ситуацијата со Санталов, кој имаше важечки договор со Вардар, немаше обработено ниту тренинг со Вардар, a отиде во Мешков.

Ќе видиме како ќе се развива ситуацијата, но во секој случај за мене Кевин Њокас не е достојна замена за Гурбиндо. Макар што ако бидеме реални, да најдеш десен бек во овој момент е практично невозможна мисија.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
Калараш и Гурбиндо не може да бидат ставени во ист кош во ниту еден случај. Калараш е човек кој сам си ја плати одштетата за да дојде да игра во Вардар и секој натпревар се борел колку што му се способностите. Што е до мене он требаше да биде играч на Вардар се додека самиот не одбереше дека не сака. И гајле ми е дали веќе неговата позиција била пополнета и колкав му бил квалитетот. Ако може Тале и Гоце да земаат плата од Вардар, можеше и Калараш.

Лојалноста треба да се наградува, а не да се искористува. Јас немам никаков проблем да го гледам Вардар со ист квалитет како пред да дојде Самсоненко, секако ако го имаат играчите истиот жар и борба.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Океј, ама ако е вистина тоа што Вујо го кажа за Калараш дека одбил договор, они потпишале со Тото, па се вратил после дека се премислил, тогаш сам си е крив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Калараш и Гурбиндо не може да бидат ставени во ист кош во ниту еден случај. Калараш е човек кој сам си ја плати одштетата за да дојде да игра во Вардар и секој натпревар се борел колку што му се способностите. Што е до мене он требаше да биде играч на Вардар се додека самиот не одбереше дека не сака. И гајле ми е дали веќе неговата позиција била пополнета и колкав му бил квалитетот. Ако може Тале и Гоце да земаат плата од Вардар, можеше и Калараш.

Лојалноста треба да се наградува, а не да се искористува. Јас немам никаков проблем да го гледам Вардар со ист квалитет како пред да дојде Самсоненко, секако ако го имаат играчите истиот жар и борба.
Која лојалност? Што испадна глуп и трчај трчај одма да замине од Вардар па кога виде у кое село отиде сфати што значи Вардар


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom