Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Јас загубата на Гурбиндо ја мерам на друг начин.
Ниту еден појак играч во иднина нема да не сфати сериозно. Слично како кога го избркавме оној Питлик во ЖРК, потсмев играше цела Европа.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Михо и Вујо се вратија, што ве чуди? Ова е сосем нормално, очекувајте и наредна сезона со скроз нова постава да се натпреваруваме. Боли, ама реалноста е таа. Така функционираа со години, не гледам зошто сега тоа би се сменило.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Вујо го врати тимот 15 години назад, т.е. баш во времето кога и беше тренер на Вардар, човекот е останат уште во Металопластика у бивша ЈУ, не знае маил да отвори не знае на компјутер да работи, не знае да спреми клипчиња со анализа на противникот да имаат "тренинзи" со гледање натпревари и видеа, затоа никој не го сака особено играчи ко дибиров столе борко кој работеле се врвни теренери кои пратат модерен ракомет, па сега се на ниво Вујо да им објаснува нешто.
Оваа сезона мислам не сме ни фаворити за домашно првенство, за лига шампиони прогнозирам потоп дека ќе ни се деси.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Гурбиндо не покажа којзнае што во претходниве натпревари, може не беше сеуште адаптиран на новата средина, не знам што да кажам...
Да останеше Гурбиндо и да дојдеа браќата Њокас ќе беше супер...
Можеби и Вујо претерал, Гурбиндо не е млад играч за да му го менува стилот на игра, а можеби и Гурбиндо не сака да трпи такви работи, сепак имал работено со различни тренери и сигурно на подобар начин му објаснувале, во случајов не можам да одредам кај кого е кривицата...
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
Вујо нема да издржи до јануари.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Доста голови на првата утакмица. Тале вежба, добро е. А браво и за дебито на Будимир во Суперлигата, само мислев дека таа ќе биде прв тренер на Скопје.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
 

Kajgana Shop

На врв Bottom