Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.535
Какви засилувања човече... Све арапи, црнци и кинези :D
united colours of Vardar, ni fali samo nekoj indijanec, crvenokozhec i taman sme.... ovie crcncive da im vikaat grrrrrrrr na eurokremcite koga ke igaat na turniro vo struga
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
u sekoja drzava kade sto se pravi dogovor obicno se stava nadlezniot sud vo taa drzava nema tuka nisto cudno

dali ehf gi interesira dogovorot na igacite so sams ili ne e toa e nebitno. ehf nemoze da se postavi nad sudovite, na kraj krajeva si ima sportski sud u lozana.

sudot sekako ke go interesira toa pogotovo ako imalo delumna isplata/kompenzacija
Abe ne bidi od mars padnat, EHF ne ja interesira voopsto dogovori megu igraci i sopstvenik na klub. Menicite koi gi potpisa Samsonenko na notar bea megu igracot i Samsonenko za da gi ubedi igracite da ne gi baraat parite pod arbitraza na EHF. Koga igracite vidoja deka Samsonenko nema namera da gi plaka dolgojte pobaraja od EHF naplata i sega se vrsi arbitraza za naplata a EHF bara od vardar 1961 1M za da ima garancija deka mozi da plati. Dogovorot na igracite so Samaonenko za EHF nema nikakva vrska.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Јас колку што знам (мислам тука имам прочитано порано) се било на име на жена му на Самсоненко и затоа не можеле да тужат кај нив, појма немам зошто. Иначе логично е да го тужат клубот затоа што тоа е фирмата каде што работеле, клубот им давал плата од спонзори и др, а не им давал Самс лично.
Автоматски споено мислење:

Кога веќе има нови засилувања мислам дека ќе плати Михо.
Иначе, левиов бек игра и како среден ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Де бе и вие, ако не играме една сезона во ЛШ јака муда..
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077
Сегед, Кил, Алборг, Брест, Монпеље, Загреб, Елверум. На прва делува полесна од Б групата, но единствено е важно да се достабилизира клубот и да се вратиме на трибини во сала. За другото си знаеме.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Во споредба со Б оваа група е заебанција гледано квалитетно споредбено на ЛШ како таква. Но она што сите го знаеме дека може да бидне позаебана зашто реално освен Алборг и Киел што се поквалитетни ресто секој секого може да тепа и да му земе поени непланирано.
Позитивно е тоа што да беше во другата група Вардар сигурно ќе имаше 6 порази, вака ништо не е сигурно може 3 да заврши може да бидне 7ми,8ми.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Супер е групава, уште осигурано да ни е учеството во ЛШ.
Да бевме во другата група ќе кажев подобро да не елиминираат...
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
ПИК, Кил и Алборг ќе бидат првите три во група, останатите ќе се тепаат за останатите места.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom