Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Некој инфо за 27-ва ? Ќе се повлекува дресот или ништо ? Еве поминаа скоро 2 недели ништо ново нема. Некој мислам спомна претходно да пуштиме текст на официјалниот меил на клубот, или петиција нешто.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Претерувате со повлекувањето на дресот. Барате да се повлече дрес на играч што е сеуште активен и непензиониран.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Ако го повлечат дресот не значи дека вечно ќе биде така,на пример Металург ја повлече 13ката на Миркуловски и после некое време дојде Шпилер побарал 13 број да носи и овие само го прашале Жути дали може да го дадат бројот,нормално овој рекол може.

Во таква ситуација сигурно дека некој ако бара да носи дрес број 27 Чупко исто би постапил.
Бројот не игра голема улога,се памти што направил играчот за клубот,многу поважно е Чупиќ да остане запаметен и ценет засекогаш кај навивачите,а бројката е пролазна и небитна работа.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Вака изгледа како ништо да не направил клубот како благодарност, им дадоа дресови во рамка на сите и на него секако, не може да се мери тоа што го направил Чупиќ и тоа што го направил пример Шевалевиќ во Вардар а на ист начин им се заблагодари клубот, да му се оддаде почит е најважно, барем јас гледам така на работите, и Миркуловски е активен уште па беше повлечена 13та во Металург, и на играчот од Монпелје или Пик Сегед не сум сигурна, се повлече неговиот број а тој ја продолжи кариерата во друг клуб.
И со хаосов и пандемијава не му се заблагодаривме на човекот како што треба па ми изгледа како да му сме должни некако.
Плус ништо нема да не чини ако направиме еден убав гест кон играчот.
Автоматски споено мислење:

Ако го повлечат дресот не значи дека вечно ќе биде така,на пример Металург ја повлече 13ката на Миркуловски и после некое време дојде Шпилер побарал 13 број да носи и овие само го прашале Жути дали може да го дадат бројот,нормално овој рекол може.
Секако и да ја повлечат 27ката и да го прашаат Чупко би дозволил да ја земе некој друг.
Тогаш имаше една изјава од Миркуловски ја дадоа 13ката сега уште парите да ги дадат така нешто мислам.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Серафимов изгледа кај нас...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Чим си одат овие, Металург сигурно должи нешто пари, не плаќа редовно. Ама ако доаѓа тој кубанецот, се сомневам дека Серафимов би дошол во Вардар.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Еве, ако има некој желба да си го видите арапот, моментално играат финале. На линкот во код оди во живо. Белите се Кувајт.
Средниот, број 25, го гледаше Вујо во Белград пред две недели исто.
Код:
https://www.alkass.net/alkass/live.aspx?ch=two
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.292
Плус, прееска идам до Спортлајф да ставам ливче, во моменти кога се игра Ф4 во Келн - Томи лупа на апарати, па ти види. :ROFLMAO:

Или тоа или фурање стил "видете ме, со девојката сум и ја гушкам" кај Капитол. Може комотно и голф да почне да игра или маалски сервис, ионака не му е до ракомет.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
395
Поени од реакции
328
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom