Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
И јас памтам дека некој пиша дека Борко иде у пензија сезонава. Овој момаков од Кувајт везе нема, а Ел-Тајар би бил засилување реално. Памтам дека имаше одлични партии за Египет на светското. Камо среќа да дојде он во ситуацијата кога Кантегрел не напушта.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Не. Линк или не се случило? :eek:
Хаха, мисли си дека не се случило, Македонија е ова, секако дека се десило :pos:




1620394610705.png
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Хаха, мисли си дека не се случило, Македонија е ова, секако дека се десило :pos:


Што се па и јас чудам кога во циркус живееме.

Изјавиле дека не се разбрале добро, хахахахах.

Што, они му збореле на албански (пошто македонскиот им е слаб), а овој знаел само македонски па не ги разбрал? :D

Или па стружаниве виделе црња како излегува од авион и си рекле овој е нашиот. Пошто од англиски знаеле само хај, велком, му пружиле рака без претставување и го бапнале у кола накај Струга? :ROFLMAO:

Баш ме интересира како било.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Што се па и јас чудам кога во циркус живееме.

Изјавиле дека не се разбрале добро, хахахахах.

Што, они му збореле на албански (пошто македонскиот им е слаб), а овој знаел само македонски па не ги разбрал? :D

Или па стружаниве виделе црња како излегува од авион и си рекле овој е нашиот. Пошто од англиски знаеле само хај, велком, му пружиле рака без претставување и го бапнале у кола накај Струга? :ROFLMAO:

Баш ме интересира како било.
Не е албански клуб Црн Дрим, чисто македонски е.
Клубовиве ко КК Вардар и КК Црн Дрим работат на аматерско ниво во сениорски баскет, кога носат играчи освен статистика, никакви податоци за нив немаат. Не е ни чудо што ги измешале, кога не знаат како изгледаат :D
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
Причата за овој била што индивидуално работел овде значи, ама од понеделник со прв тим. БЕКОВИ БАРАЈТЕ, АЛООО.

 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Кога ликот не го знае името на клубот кај што ќе брани нема што друго да збориме,ако за Вардар не слушнал јасно е колку прати ракомет.:pos:

Подобро Џамбо нека го вратат,со 200 кила пак ќе изгледа како Штербик за овој.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Бирајте зборови зашто опасен менаџер се чита,и ќе ми ги секне информациите
Автоматски споено мислење:

Боре оди у пензија 99.99 посто,иначе Египјанецот е договорен исто.Само се чека одобрение од тамошните власти.Фараонот голман,како и бекот од Египет,доаѓаат по препорака на Парондо!
Има нешто
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Може тој од Кувјат го носат од некои други причини. Некој спонзор од таму да привлечат, некоја врска да воспостават со некој менаџер. Не значи дека само ради квалитет дошол тука на проба. Може има некоја позадина тоа.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Бирајте зборови зашто опасен менаџер се чита,и ќе ми ги секне информациите
Автоматски споено мислење:

Боре оди у пензија 99.99 посто,иначе Египјанецот е договорен исто.Само се чека одобрение од тамошните власти.Фараонот голман,како и бекот од Египет,доаѓаат по препорака на Парондо!
Има нешто
Уште да кажеш дека Глеб го продужува договорот и таман ќе е. :pijani:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Јас сум скептик дека ќе се пензионира. Еве што рече Михајло во интервјуто за 24 ракомет.
Прегледај го приврзокот 294672
Спомнаа нешо погоре дека може ќе остане како играч за да послужи за Мак. првенство.
Автоматски споено мислење:

Бирајте зборови зашто опасен менаџер се чита,и ќе ми ги секне информациите
Автоматски споено мислење:

Боре оди у пензија 99.99 посто,иначе Египјанецот е договорен исто.Само се чека одобрение од тамошните власти.Фараонот голман,како и бекот од Египет,доаѓаат по препорака на Парондо!
Има нешто
Ако е ова точно одлични вести се ова. Египјаниве се сосема ок засилувања со оглед на моменталната ситуација, веста за Боре од твоја уста у божји уши. За Парондо тешка работа, освен ако не договори нешо со Египетска федерација да биде и тренер и селектор, мада тешка работа тоа.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Спомнаа нешо погоре дека може ќе остане како играч за да послужи за Мак. првенство.
Автоматски споено мислење:



Ако е ова точно одлични вести се ова. Египјаниве се сосема ок засилувања со оглед на моменталната ситуација, веста за Боре од твоја уста у божји уши. За Парондо тешка работа, освен ако не договори нешо со Египетска федерација да биде и тренер и селектор, мада тешка работа тоа.
Види, у таква ситуација.. Да брани само домашно првенство.. Нека биде и тренер на голмани. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom