Фан клуб - РК Вардар

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Не измочаа со втор тим, ТАЛЕ МАЈСТОРЕ НЕ Е СЕ ШУТ !! :pos::pos:
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Дај бе орка утепај се,умри
Неможам да ги гледам,душа ме боли, се тресам ко вибратор од нервоза .... орката приказна за себе
Автоматски споено мислење:

Не измочаа со втор тим, ТАЛЕ МАЈСТОРЕ НЕ Е СЕ ШУТ !! :pos::pos:
Па нир цело време играме со втро тим хехехе
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Не е здраво да се глеа триото Борко-Теле-Вујин. Инстатно добиваш серка и не искачаш од вц саат време. Што да се каже што не е кажано? Па као капак на се, на еден одличен талент као Марко Кизиќ му се одзема шансата да настапува во една ваква сезона и уште толку да собере искуство, а се форсира Торко. Па по мене Кизиќ е боља опција и од Кантегрел. Се на се, многу конфузно, нема и никаква атмосфера во екипата. Само да не биде дебакл, нека се изборат за пристоен пораз и тоа е.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Пак головите кај нас ги даваат Дисо,Чупко,Дибиров и Столе.Што е со новие "засилувања"нешто како инкогнито се.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Борко ќе му ја ЕБИ кариерата на Кизиќ, на утакмица кај шо константо губиме 7 разлика и знеш дека е изгубена и на 35 минути во игра на Борко со 1 ебена одбрана да не го играш Кизиќ требит да си дебил.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Ова веќе прераснува во хаос.
Талевски колку шута зема толку контри направи за противникот, бекови во тимот не постојат!
Па еден Јотиќ со климава игра, топло ладно за останатите бекови изгледа како светска класа.
Немаме тим, тоа го знаевме и на лето, знаевме дека играчите што ги донесовме не се во форма, и не ми е јасно само со кој памет излегува во јавност дека ќе се бориме за Ф4.

Не можам да разберам зошто талент како Кизиќ и тоа кога почна да фаќа форма го коваш на клупа?
За кој кур ги плаќаат тие останати играчи што немаат видено минут игра, за тренинг?

Ебате политиката на клубот, ова за сега е дебакл за Михо и тие што се во клубот, европски шампион не се води вака, фала што не спасија, но ова е лекција!
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Mislam deka ova e posleden natprevar za Alusevski. Se gleda deka vekje nema kontrola nad ekipata, gi ispusti koncite.
Se nadevam deka najdocna do ponedelnik Vujo ke bide promoviran kako staro-nov trener na Vardar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom