Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Деф, уште еден кикс и ауфидерзен
Уште еден доказ дека парите не се се што е потребно да дојдеш до врвот. Затоа и Вардар е многу повеќе од клуб.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
ПСЖ го сркна од Мешков, Раул кај и да е ќе добие отказ па да си го вратиме назад
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Мислам дека рано е да го менуваат Раул. Ама факт е дека имаше две (за нив) неуспешни сезони, и дека сега лошо тргнаа.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Против Фленсбург во последниот напад кога губеа 28-29 го замени Криштопанс со Ремили на десната бековска позиција и баш Ремили го промаши последниот шут. Скроз нелогичен потег.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Санталов како ги отвори ПЕ СЕ ЖЕ, 5-6 гола од 9М, голема грешка направи Вардар што го испушти.
Пет гола од седум шута. Скоро иста статистика као Талевски. :kafence:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.105
Пет гола од седум шута. Скоро иста статистика као Талевски. :kafence:
Samo sto ovoj toa go pravi na edna utakmica a Tale za vreme na cela grupna faza uspeva edvaj 7pati da si gi najde jajcata i bar da proba i sutne...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Глеам вчера Нант-Барса, пуна сала, фина атмосфера. Ебатe, Франција колккаво земјиште еден среден град им e колку пет Македонии и пак има пуни сали. Што земјиче скапано ќе бевме, со овчари на чело, страшно нешто:facepalm:
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Ова ќе му дојде као алиби за пораз у најава??
Моја прогноза ако Фленсбург нѐ плесне дома за две недели (а големи се шансите за такво нешто), мушки е Стефче да си пакува куферите.

IMG_20201002_154640.png
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
После турнирот во Струга имам јасна слика. Тогаш бев во заблуда дека некои играчи можат нешто повеќе. Сега имам слика, кој каде и колку може да даде. Сега немам дилеми и знам со кого и како ќе се справиме со Флензбург. Дали е предност што имаме малку натпревари, искрено не знам. Ние ќе тренираме, ама недостасуваат натпревари. Ни треба натпреварувачка форма. Ние ја подигнавме формата до Мешков, но сега не знаеме до каде сме. Јас како тренер знам кој од играчите колку може, имам јасна слика“, изјави Алушовски.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom