Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Зн
Каков тандем сте со рускиот готвач, вака не биле уиграни ниту сестрите судијки - Бонавентура. Ептен имате исти мислења и размислувања:backa:. Продолжете си понатаму во вашата идила:ljubove: и не ме спомнувајте мене во вашите постови.
Те разбирам,и ние немаме зборови да го опишеме колку е лош Орката!
Бекни,бе,многу го јачаше пред два месеци!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Каков тандем сте со рускиот готвач, вака не биле уиграни ниту сестрите судијки - Бонавентура. Ептен имате исти мислења и размислувања:backa:. Продолжете си понатаму во вашата идила:ljubove: и не ме спомнувајте мене во вашите постови.
E така бе Велгорче. Со одговоров се ни кажа. Не треба повеќе:)) Иначе у врска со Теле 99% на форумов го има истото мислење. Позз Велги
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еурофарм/Пелистер/Работник, или како и да се, во моментов, имаат 3 класи подобар тренер од Вардар кој си има веќе изградено своја филозофија и го вади максимумот од тимот што го има, тоа е главната разлика.

Нека му се даде уште малку кредит на Стефче ама мислам дека нема да се промени нешто значајно.

Идеално ќе беше најпрво да се доведе некој Шпанец, макар и ко Писонеро и да се донесат играчи налик на оние кои беа во минатото. Овие играчи кои се донесоа од екипа која беше во петте кои играа најдинамичен ракомет во Европа ќе ја претворат во екипа со ракомет од 90тите. Вујо можеби би ја подобрил поставеноста и мотивирианоста ама и со него една полусезона би се одиграла на екстаза, после тоа пак во лер ...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Еурофарм/Пелистер/Работник, или како и да се, во моментов, имаат 3 класи подобар тренер од Вардар кој си има веќе изградено своја филозофија и го вади максимумот од тимот што го има, тоа е главната разлика.

Нека му се даде уште малку кредит на Стефче ама мислам дека нема да се промени нешто значајно.

Идеално ќе беше најпрво да се доведе некој Шпанец, макар и ко Писонеро и да се донесат играчи налик на оние кои беа во минатото. Овие играчи кои се донесоа од екипа која беше во петте кои играа најдинамичен ракомет во Европа ќе ја претворат во екипа со ракомет од 90тите. Вујо можеби би ја подобрил поставеноста и мотивирианоста ама и со него една полусезона би се одиграла на екстаза, после тоа пак во лер ...
Pisonero da bese ke gi utepavme eurofarm. Me razocara Aljuso. Babic e trener I samo radi toa tepaa. Dobro e slakanica uste od start podobro nego pokasno
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Една од главните непознати во равенката е тоа колкав е кредитот на Аљуш кај Михо. Мислам дека Задар ќе му биде пресвртница. Ако воопшто не го видиме или пак таму изиграме неуверливо, како збирштина на поединци а не како тим, нешто налик на ова вчера со Еурофарм, мора да се пресече и со нов тренер, со своевидна шок терапија, колку може посигурни да влеземе во ЛШ. Првите две кола со Брест и Елверум иако е долга сезоната може од старт да се покажат како клучни, знаејќи со каков состав располагаме и дека за секој бод буквално ќе треба да се војува.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Значи следен официјален натпревар ни е на 29.август против Нексе во Скопје. Пред тоа на 20.8. ( четврток) во Скопје играме пријателска со Еурофарм, а после тоа и со Металург.
Автоматски споено мислење:

Интересно..

 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Кај Ловро Јотиќ ситуацијата е за нијанса подобра отколку кај Дизингер и тој ќе биде во составот за дуелите со Е. Пелистер и Металург во четврток и петок. Се работи за воспаление, веројатно предизвикана од долгата пауза (се пожалил за рамето и пред турнирот). Кратка пауза и одново ќе биде на терен, рековме Алушовски го планира за дуелот во четврток.

Кристијан Дизингер најверојатно ќе ги пропушти следните два натпревари на Вардар. Тој пријавил проблем со коленото, а кога се Дизингер и колено во иста реченица, тогаш предусловите за вознемиреност се исполнети. Но, овој пат нема потреба од грижи. Слично како и кај Јотиќ, се работи за воспаление. Лигаментите малку се „побуниле“ веројатно поради промената на подлогата и тој ќе биде поштеден. Мала пауза и соодветна терапија и би требало да биде комплетно фит и спремен за игра за дуелот со Нексе што на крајот на месецов ќе се игра во Скопје.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Ама Велгорче тврди дека Санталов појма немал ракомет и дека Тале обезмадениот е подобар и имал најјак шут од 140 км. на сат.
Другар тебе или нешто ти фали или немаш попаметна работа па пишуваш глупости. Каде сум напишал дека Талески имал шут од 140км на сат. Какви не кретени веќе има на форумов страшно нешто.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Другар тебе или нешто ти фали или немаш попаметна работа па пишуваш глупости. Каде сум напишал дека Талески имал шут од 140км на сат. Какви не кретени веќе има на форумов страшно нешто.
Па самиот го величеше Тале и викаше дека бил Карабатич за Санталов.А и Косоротов според тебе бил послаб играч од Тале.Многу стручна проценка нема што.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Па самиот го величеше Тале и викаше дека бил Карабатич за Санталов.А и Косоротов според тебе бил послаб играч од Тале.Многу стручна проценка нема што.
Едно е да го величам а друго е да измислуваш што сум пишувал за него. А ти уствари што се замараш со мене, имаш поголеми стручњаци овде на форумов, полемизирај со нив.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Едно е да го величам а друго е да измислуваш што сум пишувал за него. А ти уствари што се замараш со мене, имаш поголеми стручњаци овде на форумов, полемизирај со нив.
Ај бе да бидеме објективни,без курч!ОК?
Ги стаивме на вага Санталов и Орката,го избраа Орката.
Ти беше најгласен тука,дека Орка ќе биде топ засилување,за разлика од Санталов.А сега имаме,друга реалност.на 3 утакмици Санталов има 20 гола,а орка не се крева на шут.
Произнеси се,кажи.Доблесно е да признаеш дека си згрешил!
 
M

Macedon1um

Гостин
Велгор рачунаше дека јајца допрва ќе му пораснат на Талевски па затоа бил подобар избор од Санталов
 
Член од
23 март 2017
Мислења
313
Поени од реакции
521
Uste e rano za bilo kakvi zaklucoci, setete se samo kako pocnaa Cindric I Kristopans, Cindric vo prvata sezona sekoj vtor napad mu bese probivanje, gubese topki kako od Sala, katastrofa, go otpisaa ovde, posle znaeme sto stana I koj e sega. Kristopans isto, nemu pa mu trebase godina ipol za da pocne da igra, prvata godina na sut ne se krevase, odbrana katastrofa, najomrazen igrac na forumot za da naednas stane najdobar diesen bek u svet. Za teleski ne treba da ocekuvame kojznae kolku, dovoljno e da odigra 10 min solidno vo napad I odbrana, Se nad toa e ramno na ucinokot na Cindric I Kristopans zajedno. Znaci Sansa treba da mu se Dade, PA da vidime...

P. S. Ke ima denes strim od natprevarot, znae nekoj?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom