Фан клуб - РК Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Screenshot_20200816_190052_com.instagram.android.jpg vecer tvrda utakmica so malce golovi. Nasive ne se uigrani epten Ali ocekuvam Aljuso da ja resi da gi demantira poveketo :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Taleski bese odlicen vo Metalurg, mu lezi da igra vo makedonski ekipi, a ova mu e i najvazniot ispit vo karierata, realno redno vreme e da izigra dobra sezona.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Јас радо би парите да се даваат на Диско, со надеж дека ќе ја врати старата форма, отколку да ги дадеме на некој играч што допрва треба да фаќа форма што никогаш ја немал. Барем сезонава ни треба некој што веќе знаеме што може да се очекува од него. Германец е да му ебам Диското, ваљда ќе го фати инат и ќе ја крене формата што ја имаше.
Се надевам. Ама тешко. Чим играч има таков пад и толку повреди во таа фаза од кариера, тешко дека ќе се врати кај што бил. Он и пред да дојде во Вардар, имаш месец ипол поминато од сезоната во Кил, немаше ни гол дадено, скоро ич не го пуштаа. Тие кренаа раце од него уште годината пред. Имаше некаде 2 натпревари во Вардар кај што изигра добро, другото се беше камен. Ја мислам дека него му е поминат рокот, и тоа ќе стане јасно оваа сезона, кога ќе се види дека Талески ќе игра подобро од него.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас од 10 гола, 7 не видов заради скапаната снимка на сМРТ3. :mad:
Баш кога шутираат играчите на двата тима тогаш се губи снимката.
Не треба да постојат сМРТ.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Види го Борко му е.ам трбушкана све фати

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom