Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Германците се познати по тоа што ги пуштаат играчите кој сакаат да си одат

Зарабец има обезбедено два „Ф4“ турнири со Кил (ЕХФ ЛШ и Куп на Германија) и сака да игра на двата, не би го пропуштил тоа. Друга работа, се уште не знае каква ќе биде ситуацијата во Македонија. Потоа има активен договор со Кил и единствено доколку Кил не го сака и го ослободи од обврски, тогаш можеби би размислувал за Вардар.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156

Зарабец има обезбедено два „Ф4“ турнири со Кил (ЕХФ ЛШ и Куп на Германија) и сака да игра на двата, не би го пропуштил тоа. Друга работа, се уште не знае каква ќе биде ситуацијата во Македонија. Потоа има активен договор со Кил и единствено доколку Кил не го сака и го ослободи од обврски, тогаш можеби би размислувал за Вардар.
ова се нивни предпоставки!
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
ова се нивни предпоставки!
Многу возможно. Но за мене се најрелевантен медиум за ракомет во последниве неколку години. Ги имаат контактите и ги користат истите пред да пишуваат. Е сега, колку се и тие нивни контакти квалитетни, не знам. :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Гаџа е доста интелигентен центар кој има се. Искрено драго ми е што потпиша, мислам дека ќе биде доста корисен за Вардар. Мислам дека ќе има одлична соработка на релација Гаџа-Столе. Плус добиваме и квалитетен шутер на центар со што стануваме поопасни за противниците.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Да ама доста логични претпоставки.
Зар би пропуштил шанса за титула во ЛШ.
Абе не викам не,али ќе видиме.Како и да е, несериозено е ако овој ни биде прва опција,на клучната позиција
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Гаџа е доста интелигентен центар кој има се. Искрено драго ми е што потпиша, мислам дека ќе биде доста корисен за Вардар. Мислам дека ќе има одлична соработка на релација Гаџа-Столе. Плус добиваме и квалитетен шутер на центар со што стануваме поопасни за противниците.
Според тоа што го гледав на Јутуб,потсетува на Игор
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Абе не викам не,али ќе видиме.Како и да е, несериозено е ако овој ни биде прва опција,на клучната позиција
Да. Доста сличен калибар, тоа е тој профил на хрватски средни бекови. По мене со таа разлика што Гаџа има за нијанса поизграден шут од Игор. Посебно ме радува неговата интелигенција во играта, точно знае што сака да направи, има фантастична прегледност и прави потег во зависност од реакцијата на противничкиот дефанзивец. Најголемиот дел од ваквите транфери се покажале како успешни, пошо во Хрватска и на балканов има голем број на квалитетни ракометари на кои им треба вистинска шанса за да блеснат. Ако глеаме во минатото, од Кара преку Циндра, до Борозан, Липовина, па на крај и со Јотиќ кој дојде во МК као многу помало име од Гаџа, па стана главен играч. Доста е важно и какви соиграчи имаш. Мислам дека Анте има на располагање топ екипа со која ќе може да дојде до израз целокупниот квалитет кој го поседува.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Има 1.93 висина што за среден бек е одлично. Мислам ќе биде супер засилување.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
Солиден играч е Гаџа,мислам дека одлично ќе се вклопи во екипава што ја имаме.
Ако ги гледаме можностите какви ни се во моментов ќе биде супер засилување,може не е на нивото на средните бекови од претходните сезони ама може многу да помогне.

Еве и едно видео од него:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Да. Доста сличен калибар, тоа е тој профил на хрватски средни бекови. По мене со таа разлика што Гаџа има за нијанса поизграден шут од Игор. Посебно ме радува неговата интелигенција во играта, точно знае што сака да направи, има фантастична прегледност и прави потег во зависност од реакцијата на противничкиот дефанзивец. Најголемиот дел од ваквите транфери се покажале како успешни, пошо во Хрватска и на балканов има голем број на квалитетни ракометари на кои им треба вистинска шанса за да блеснат. Ако глеаме во минатото, од Кара преку Циндра, до Борозан, Липовина, па на крај и со Јотиќ кој дојде во МК као многу помало име од Гаџа, па стана главен играч. Доста е важно и какви соиграчи имаш. Мислам дека Анте има на располагање топ екипа со која ќе може да дојде до израз целокупниот квалитет кој го поседува.
Ќе видиме,дај боже,да е така,ко што пишувате.
Јас немам следено за него,затоа неможам да носам заклучоци.
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
53
Поени од реакции
99
Со изјавава на Михо, каде потенцира дека втората година Вардар ќе го има зборот дали ќе остане Гаџа, очигледно се чека разврска за потпис на некое позвучно име.
Игор
;)
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2018
Мислења
752
Поени од реакции
1.302
 

Kajgana Shop

На врв Bottom