Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Ја неам проблем да пофалам наш ракометар ако стварно има капацитет. Баш се крстам да се појави таков и ќе признаам дека кога се појавија Талески и Нелоски стварно помислив дека во иднина ќе добиеме квалитетни играчи кои итекако ќе легнат добро у репка. Меѓутоа како помина времето ( ги форсираа од 18 год, непотребно ги направија богови пред време) се покажа дека нема ништо од тоа. Значи веруј ми да имаше нешто во Талески РНЛ ќе го задржеше за подолг период. Ај на почеток ќе кажеш конкуренција, млад, прва сезона му треба искуством, ама после се отворија шанси да блесне ама нишо. Тапа. Толку е капацитетот. Па после во послаби германски клубови, за на крај и во ебан Балинген да биде незабележителен. Тоа не може да се деси со талентиран и квалитетен ракометар. Па знаеш ли ти дека во Лига шампиони има доста дрва екипи и секоја од нив има свој лидер кој дава по 5-6 гола ама тоа истиот не го прави добар ракометар. Во Македонска репка па тоа е уште помало мерило,( имаме слаб фонд на ракометари) посебно па ако знаеме дека се работи за млади категории. Ја колку што знам Санталов игра и е еден од подобрите во Чеховски Медведи кој таа година го победи оној Металург во кој Талески бил лидер као што ти викаш. Не знам по кој критериум Металург на Талески е бољи од Чеховски? Муабетот ми е дека никој не потценува македонски ракометар без причина, туку само врз основа на неговите квалитети. Еве ја лично многу поише го ценам Кизиќ кој има одиграно полусезона врвен ракомет отколку Талескии кој има 4-5 години квалитетен ракомет преку ЛШ и ЕП и СП со репка.
И да победиле Чеховски Медведи, минорна улога имал Санталов, мислам дека нема дадено ниту еден гол, за разлика од Талески кој што скоро сам им играше на Русите. А бре луѓе сватете еднаш не сме ние ниту Франција ниту Данска, немаме многу квалитетни ракометари, ама барем тие што ги имаме да ги подржиме, а не само да ги пцуеме и вреѓаме. Гарантирам дека и Кире и Столе ќе почнеме да ги навредуваме ако изиграат неколку лоши утакмици во серија.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
И да победиле Чеховски Медведи, минорна улога имал Санталов, мислам дека нема дадено ниту еден гол, за разлика од Талески кој што скоро сам им играше на Русите. А бре луѓе сватете еднаш не сме ние ниту Франција ниту Данска, немаме многу квалитетни ракометари, ама барем тие што ги имаме да ги подржиме, а не само да ги пцуеме и вреѓаме. Гарантирам дека и Кире и Столе ќе почнеме да ги навредуваме ако изиграат неколку лоши утакмици во серија.
Незнам зашто мислиш дека го хејтаат Талески затоа што е Македонец.
Откако дојде Самсоненко во Вардар играа многу Македонци кои имаа епизодни улоги,а сепак беа ценети.
На пример Диви никогаш немал некоја посебна улога во тимот,резерва на Штербик и Џамбо,3та опција беше на голман ама сепак го ценеа и добиваше аплаузи.
Бутинот да не збориме,цела кариера се шлепаше во Вардар,за џабе зимаше плата па како што гледам сите имаат позитивно мислење за него.
Да не ги набројувам сите посебно во таа група спаѓаат и Поповски,Димитриоски,Мишевски итн.
Еве за наредната сезона Јагуриновски,Костески...Сите знаеме дека немаат некој квалитет ама сепак со ништо не заслужиле да добијат хејт и навредување.

Талески е друга песна,него може со другар му Деки Бој да го споредиме,двајцата функционираат по системот "плукај па лижи".
Талески неколку пати во кариерата го одбиваше Вардар за да игра по Германија и да си го полни џебот,сега кога го избркаа од таму му текна за Вардар.
Епа нормално после ќе ги цениме повеќе играчите како Столе,Тимур,Чупиќ итн,кои беа со клубот во сите моменти,без разлика дали се лоши или добри,гинеа на терен и кога немаа по цела сезона плата земено.

Инаку за тоа дали ги цениме Македонците имаме покажано неколку пати кога гостуваше Кире во Скопје.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
И да победиле Чеховски Медведи, минорна улога имал Санталов, мислам дека нема дадено ниту еден гол, за разлика од Талески кој што скоро сам им играше на Русите. А бре луѓе сватете еднаш не сме ние ниту Франција ниту Данска, немаме многу квалитетни ракометари, ама барем тие што ги имаме да ги подржиме, а не само да ги пцуеме и вреѓаме. Гарантирам дека и Кире и Столе ќе почнеме да ги навредуваме ако изиграат неколку лоши утакмици во серија.
Samo za da go odbraniš treseš gluposti od rukav.. Sezona 2017-2018 Taleski ima odigrano eden natprevar protiv Medvedi na koj ima dadeno eden eban gol, a ti pišueš deka sam im igral. Istata sezona Santalov protiv Metalurg na prv natprevar dal 1 a na drugiot 2 gola so taa razlika deka taa godina ne beše prv izbor. Vekje narednata godina, 2018-2019 Medvedi se pak u grupa so Metalurg, kade na prviot natprevar Santalov dava 7, a na drugiot 6 gola. Žnači ti kažav kade ima kvalitet ke poddržam uvek, isforsirani šparogi ko Televski, posebno vo moja ekipa nikad.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.665
Samo za da go odbraniš treseš gluposti od rukav.. Sezona 2017-2018 Taleski ima odigrano eden natprevar protiv Medvedi na koj ima dadeno eden eban gol, a ti pišueš deka sam im igral. Istata sezona Santalov protiv Metalurg na prv natprevar dal 1 a na drugiot 2 gola so taa razlika deka taa godina ne beše prv izbor. Vekje narednata godina, 2018-2019 Medvedi se pak u grupa so Metalurg, kade na prviot natprevar Santalov dava 7, a na drugiot 6 gola. Žnači ti kažav kade ima kvalitet ke poddržam uvek, isforsirani šparogi ko Televski, posebno vo moja ekipa nikad.
Sezona 2017/18 Taleski bese vo RNL.

Jaganjac bese prva violina togas na Metalurg.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Фанови на Мак.Репрезентација нека си се префрлат во соодветната тема и нека го величат филипчо. Во меѓувреме фактите се следни:
За 3 години во бундеслига има изиграно 94 натпревари и дадено неверојатни 101 гол или во просек по 1,07 голови на натпревар.
1590048595500.png 1590048595500.png
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Па види ако требит да бираме помеѓу Талески и тие кубанците 3та постава од Порто шо се, само за една година позајмица колку да му ги држиме во форма, нормално дека Талески има повеќе смисла да го донесиме, и незнам шо се чудите, нормално е малце повеќе форсирајње на мк играчи, камо да имаше уште два тројца на ниво на Талески(со оглед на квалитетот на останатите мк играчи), мене појќе ме иритират трансферот на Јагуриновски реално, кој е 3 пати поголемо дрво од Талески, али ако нешто дава за надеж е изјавата на Михајло за целта четвртфинале Лига на Шампиони, сигурно дека ке склопиме добро тимче.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што се случи со шпекулациите за Морковот?
Како да се стишија сајтовите за него...а беа сигурни дека е пред потпис.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Интересно е ко ќе ги видам плативе на Линдберг, Геншеајмерасдасдарењер, Бјорнсен, сите над 50 000 евра земаат, има некои информации дека Линдберг во Фуксе зема 110 000евра месечно,
ние 2 светски крила задржавме за плата од 5000 евра месечно :D
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Незнам зашто мислиш дека го хејтаат Талески затоа што е Македонец.
Откако дојде Самсоненко во Вардар играа многу Македонци кои имаа епизодни улоги,а сепак беа ценети.
На пример Диви никогаш немал некоја посебна улога во тимот,резерва на Штербик и Џамбо,3та опција беше на голман ама сепак го ценеа и добиваше аплаузи.
Бутинот да не збориме,цела кариера се шлепаше во Вардар,за џабе зимаше плата па како што гледам сите имаат позитивно мислење за него.
Да не ги набројувам сите посебно во таа група спаѓаат и Поповски,Димитриоски,Мишевски итн.
Еве за наредната сезона Јагуриновски,Костески...Сите знаеме дека немаат некој квалитет ама сепак со ништо не заслужиле да добијат хејт и навредување.

Талески е друга песна,него може со другар му Деки Бој да го споредиме,двајцата функционираат по системот "плукај па лижи".
Талески неколку пати во кариерата го одбиваше Вардар за да игра по Германија и да си го полни џебот,сега кога го избркаа од таму му текна за Вардар.
Епа нормално после ќе ги цениме повеќе играчите како Столе,Тимур,Чупиќ итн,кои беа со клубот во сите моменти,без разлика дали се лоши или добри,гинеа на терен и кога немаа по цела сезона плата земено.

Инаку за тоа дали ги цениме Македонците имаме покажано неколку пати кога гостуваше Кире во Скопје.
Другар, за ценење на македонските играчи се виде кога гостуваше Деки Бој со Веспрем во Јане (како што го нарекуваш), цела сала го утепа од пцуење и свиркање, а истиот тој Деки Бој според Червар е најдоброто и најексплозивно крило кое тој го тренирал, а знаеме и самите хрватите какви крила имаат. Ако се сеќаваш пред неколку години и го нападнаа физички, дури и Столе бранејќи го беше претепан од страна на истите ликови. За Диви што си пишал, тој беше повеќе величан како зафрканција, а не дека нешто публиката го сакала, бидејќи и самиот кажуваш дека бил 3 опција. За жал во Вардар секој македонски ракометар во Вардар пропаѓа. Ете и еден Столе беше цело време 3 опција (првите години пред него беа Тоскиќ и Чипурин, после тоа Рожерио и Марсениќ). Дури последнава година беше 1 опција. Гледам си го спомнал тука Костески и одма кажуваш дека нема квалитет, а сигурен сум ниту си го гледал овој ракометар, ниту пак знаеш нешто за него.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Samo za da go odbraniš treseš gluposti od rukav.. Sezona 2017-2018 Taleski ima odigrano eden natprevar protiv Medvedi na koj ima dadeno eden eban gol, a ti pišueš deka sam im igral. Istata sezona Santalov protiv Metalurg na prv natprevar dal 1 a na drugiot 2 gola so taa razlika deka taa godina ne beše prv izbor. Vekje narednata godina, 2018-2019 Medvedi se pak u grupa so Metalurg, kade na prviot natprevar Santalov dava 7, a na drugiot 6 gola. Žnači ti kažav kade ima kvalitet ke poddržam uvek, isforsirani šparogi ko Televski, posebno vo moja ekipa nikad.
Глупостите ти ги тресеш, затоа што таа година што ја кажуваш не играше Талески во Металург, туку во РНЛ и тоа таму отиде на 21година, за разлика од твојот Санталов кој што и на 24г не можеше да мрдне од Чеховски Медведи, да не беше нашата понуда. Ако веќе кажуваш факти прво информирај се и после пишувај, затоа што на втората утакмица Санталов даде 2 гола, а на првата 6.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Другар, за ценење на македонските играчи се виде кога гостуваше Деки Бој со Веспрем во Јане (како што го нарекуваш), цела сала го утепа од пцуење и свиркање, а истиот тој Деки Бој според Червар е најдоброто и најексплозивно крило кое тој го тренирал, а знаеме и самите хрватите какви крила имаат. Ако се сеќаваш пред неколку години и го нападнаа физички, дури и Столе бранејќи го беше претепан од страна на истите ликови. За Диви што си пишал, тој беше повеќе величан како зафрканција, а не дека нешто публиката го сакала, бидејќи и самиот кажуваш дека бил 3 опција. За жал во Вардар секој македонски ракометар во Вардар пропаѓа. Ете и еден Столе беше цело време 3 опција (првите години пред него беа Тоскиќ и Чипурин, после тоа Рожерио и Марсениќ). Дури последнава година беше 1 опција. Гледам си го спомнал тука Костески и одма кажуваш дека нема квалитет, а сигурен сум ниту си го гледал овој ракометар, ниту пак знаеш нешто за него.
Прво Манасков беше дочекан така како што беше дочекан поради причини кои ги знаеш ама ги занемаруваш, второ за тоа дали Диви бил исмеван и непочитуван земи на јутуб најди ги видеата откако тимот слета во Скопје после Хамбург и трето и најбитно, Столе е икона на Вардар, секогаш играл и секогаш добивал шанса, тоа што Вардар во секое време имаше 3 јаки пикери и Столе беше помалце на терен поради тоа што не играше одбрана не го менува фактот дека никогаш не бил само резерва.

Не ми е јасно сериозно од каде никнувате со вакви мислења.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Прво Манасков беше дочекан така како што беше дочекан поради причини кои ги знаеш ама ги занемаруваш, второ за тоа дали Диви бил исмеван и непочитуван земи на јутуб најди ги видеата откако тимот слета во Скопје после Хамбург и трето и најбитно, Столе е икона на Вардар, секогаш играл и секогаш добивал шанса, тоа што Вардар во секое време имаше 3 јаки пикери и Столе беше помалце на терен поради тоа што не играше одбрана не го менува фактот дека никогаш не бил само резерва.

Не ми е јасно сериозно од каде никнувате со вакви мислења.
Претпоставувам дека Деки бил исвиркуван поради тоа што во дресот на Металург неколку пати кога ќе постигнеше гол премногу се радуваше, ама тоа не значи да го пцуеш и да го вреѓаш како да ти е најголем душман. Да останеше Столе (бидејќи го спомна) во Металург и тој истото ќе го правеше, впрочем како што го правеше и Мојсо, Жути итн.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Претпоставувам дека Деки бил исвиркуван поради тоа што во дресот на Металург неколку пати кога ќе постигнеше гол премногу се радуваше, ама тоа не значи да го пцуеш и да го вреѓаш како да ти е најголем душман. Да останеше Столе (бидејќи го спомна) во Металург и тој истото ќе го правеше, впрочем како што го правеше и Мојсо, Жути итн.
Епа појма немаш другар затоа не коментирај многу.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
753
Поени од реакции
1.304
Претпоставувам дека Деки бил исвиркуван поради тоа што во дресот на Металург неколку пати кога ќе постигнеше гол премногу се радуваше, ама тоа не значи да го пцуеш и да го вреѓаш како да ти е најголем душман. Да останеше Столе (бидејќи го спомна) во Металург и тој истото ќе го правеше, впрочем како што го правеше и Мојсо, Жути итн.
Деки хот бој беше свиркан и не сакан зс при радувањето се држеше за половиот орган ... не знам дали си ти вардарец дали ти текнува сите кога слаевеа победа во Јане само деки како дундна некоја избега ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom