Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 октомври 2012
Мислења
36
Поени од реакции
93
Модератори, дај бе бришете ова куртониве што постираат ствари кои немаат везе со Вардар.
И ilumious ли е куртон? (Пошо она прва почна, а не глеам да реагираш на тоа)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
И ilumious ли е куртон? (Пошо она прва почна, а не глеам да реагираш на тоа)
Не, он е влијателен и сите му се упикуеме за да бидеме важни на форумов.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
34 годишниот Остроушко денес даде убаво интервју во кое кажа зошто бега од еурофарм т.с заради условите за тренинг човекот си кажа убаво зимно време тренингот бил самоубиство се тренирало со капа на глава и со термална облека и овие сега пумпааат голем клуб станале абе ајде
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
34 годишниот Остроушко денес даде убаво интервју во кое кажа зошто бега од еурофарм т.с заради условите за тренинг човекот си кажа убаво зимно време тренингот бил самоубиство се тренирало со капа на глава и со термална облека и овие сега пумпааат голем клуб станале абе ајде
Не само он, имаше и уше еден играч шо им избега у Португалија а од Битола му нуделе повеќе пари ама фер и коректно им објаснил дека не сака да тренира и да биде дел од клуб со таква инфраструктура.

На крај сосем небитно, Вардар е европски бренд, шампион во СЕХА, 2 пати во ЛШ, поминаа низ тимов реномирани светски имиња кои имаат оставено огромен белег во играта, смешни се споредбите на релација Вардар - Еурофарм/Пелистер.
Нивно е да се надеваат, убаво е да имаат амбиција и да зимаат пример од еден класа клуб ама патот е долг.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Не само он, имаше и уше еден играч шо им избега у Португалија а од Битола му нуделе повеќе пари ама фер и коректно им објаснил дека не сака да тренира и да биде дел од клуб со таква инфраструктура.

На крај сосем небитно, Вардар е европски бренд, шампион во СЕХА, 2 пати во ЛШ, поминаа низ тимов реномирани светски имиња кои имаат оставено огромен белег во играта, смешни се споредбите на релација Вардар - Еурофарм/Пелистер.
Нивно е да се надеваат, убаво е да имаат амбиција и да зимаат пример од еден класа клуб ама патот е долг.
Вардар има услови као што немаат некои од најдобрите европски клубови, не па Еурофарм. Споредбата Вардар-Еурофарм е као да споредуваш Барса и Баја Маре.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Вардар има услови као што немаат некои од најдобрите европски клубови, не па Еурофарм. Споредбата Вардар-Еурофарм е као да споредуваш Барса и Баја Маре.
И јас го зборам истото а и плус да земеш да изгуглаш низ нетов сигурно ќе го најдеш интервјуто на Штербик, еден од најдобрите голмани на сите времиња, кој потврдува дека инфраструктурата на РК Вардар е нешто што го нема ни во Барса ни во било кој друг тим каде што настапувал.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Илија војвода за условите во РНЛ:
Živim u Valdorfu, nešto kao Crvenka, malo mesto, 10.000 ljudi. Lep je i Hajdelberg, tu su ranije živeli Čupko i Šele, ali je malo daleko. Ovde je specifično. Živimo u jednom mestu, treniramo u drugom, teretana je u trećem, a utakmice su na četvrtom mestu.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Илија војвода за условите во РНЛ:
Živim u Valdorfu, nešto kao Crvenka, malo mesto, 10.000 ljudi. Lep je i Hajdelberg, tu su ranije živeli Čupko i Šele, ali je malo daleko. Ovde je specifično. Živimo u jednom mestu, treniramo u drugom, teretana je u trećem, a utakmice su na četvrtom mestu.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
U prevod, ebate u
Илија војвода за условите во РНЛ:
Živim u Valdorfu, nešto kao Crvenka, malo mesto, 10.000 ljudi. Lep je i Hajdelberg, tu su ranije živeli Čupko i Šele, ali je malo daleko. Ovde je specifično. Živimo u jednom mestu, treniramo u drugom, teretana je u trećem, a utakmice su na četvrtom mestu.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ušte eden dokaz za toa što go pišavme :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Самсоненко ни ми е брат ни ми е другар,ниту пак го бранам.
Само сакам да пишам некој работи што ги знам јас.
Значи РК е вистински пример за успешен проект во светски размери по многу параметри.
Инсфраструктура,услови,тренери и останати специјалисти.Значи се беше погодено.
Последниве две години огромен проблем стана финансирањето.
СС има зарегистрирано неколку фирми у Македонија,со различна дејност.Некој сам некој со партнери.
РК и ФК се спонзорира од СИС Груп* или СИС инвестмент груп* не ме држете за збор.(Самсонено Ирина Сергеј)*
Истата фирма е инвеститор на хотелот Courtyard by Marriott на плоштад,кој сакаат да му го земат Вице Заев и Мијалков.
Поради игри,сметката на таа фирма е блокирана,и е во судски процес.
Комплексот Јане Сандански е друга фирма,и е граден во партнерство со огштината.Т.е општината дава парцела,и го ослободува од комуналии и даноци а овој гради инфтаструктура,и башка добива олеснето одданочување на фирмите со кој спонзорира од државата.
Коа се смени градоначалникот на Ајродром,му ги земаа тениските терени околу Јане,и парцелата кај што градеше црква.
Плус му го пресметаа целиот данок,и сите комуналии од кој претходно беше ослободен.И му ја блокираа сметката на фирмата која е собственик на СЦЈС.Негов најголем смртен грев е тоа што префрлал пари од еден од друг џеб.
СЦ му фактурирал на РК услуги за користење салата,теретаната,хотелот му фактурирал на рк за тоа што ракометариве јадат во ресторанот,и така.
За тоа се води истрага за затајување на данок.
Плус во 2017 година од прокредит банка е поднесена пријава до финансиска полиција за перење на пари затоа што Ирина преку фирмата СИС уплатила 20.000 евра на сметка на Криштопанс у Латвија
)))))
Циркус,да не ти се верува
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Абе, Македа рече дека од 2016 каснат плати. Така што, тие проблеми не се од последниве 2 години. Самсоненко сам кажа во 2018, дека 2 години наназад се има проблеми со исплаќање на плати.

Тоа тениските терени со право му ги земаа, зошто безвезе му го имаа дадено земјиштето, за беспари, за приватен бизнис.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
753
Поени од реакции
1.304
Абе, Македа рече дека од 2016 каснат плати. Така што, тие проблеми не се од последниве 2 години. Самсоненко сам кажа во 2018, дека 2 години наназад се има проблеми со исплаќање на плати.

Тоа тениските терени со право му ги земаа, зошто безвезе му го имаа дадено земјиштето, за беспари, за приватен бизнис.
Od kaj znaes ti za kolku i kako mi gi dale? Mene ova se mi lici na revasizam samo ke im dojde krajot za brzo ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Hoy

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Горбок оди, вика Вардар Фанс. Топ!
НАјголемо засилување до моментов
Автоматски споено мислење:

оа тениските терени со право му ги земаа, зошто безвезе му го имаа дадено земјиштето, за беспари, за приватен бизнис.
Taka e,и салата и хотелот треба да му ги земат!:bravobe:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Самсоненко ни ми е брат ни ми е другар,ниту пак го бранам.
Само сакам да пишам некој работи што ги знам јас.
Значи РК е вистински пример за успешен проект во светски размери по многу параметри.
Инсфраструктура,услови,тренери и останати специјалисти.Значи се беше погодено.
Последниве две години огромен проблем стана финансирањето.
СС има зарегистрирано неколку фирми у Македонија,со различна дејност.Некој сам некој со партнери.
РК и ФК се спонзорира од СИС Груп* или СИС инвестмент груп* не ме држете за збор.(Самсонено Ирина Сергеј)*
Истата фирма е инвеститор на хотелот Courtyard by Marriott на плоштад,кој сакаат да му го земат Вице Заев и Мијалков.
Поради игри,сметката на таа фирма е блокирана,и е во судски процес.
Комплексот Јане Сандански е друга фирма,и е граден во партнерство со огштината.Т.е општината дава парцела,и го ослободува од комуналии и даноци а овој гради инфтаструктура,и башка добива олеснето одданочување на фирмите со кој спонзорира од државата.
Коа се смени градоначалникот на Ајродром,му ги земаа тениските терени околу Јане,и парцелата кај што градеше црква.
Плус му го пресметаа целиот данок,и сите комуналии од кој претходно беше ослободен.И му ја блокираа сметката на фирмата која е собственик на СЦЈС.Негов најголем смртен грев е тоа што префрлал пари од еден од друг џеб.
СЦ му фактурирал на РК услуги за користење салата,теретаната,хотелот му фактурирал на рк за тоа што ракометариве јадат во ресторанот,и така.
За тоа се води истрага за затајување на данок.
Плус во 2017 година од прокредит банка е поднесена пријава до финансиска полиција за перење на пари затоа што Ирина преку фирмата СИС уплатила 20.000 евра на сметка на Криштопанс у Латвија
)))))
Циркус,да не ти се верува
нешо не штима околу Мериот
таму лично него го поеба Ратко односно неговиот најблизок човек кој вмровциве му го сместиле како и цела управа која немаше врска од спорт, пример Симев...
да се навратам на Ратко кој со фирмата Кратер му напраиле педерски договор со дигање на цените у плафон па и накалемено што е направено што не а залог неколку спрата од Мериот и наводно газдата на кратер си ги бара средствата односно хотелот пошо пари нема да му плати СС и затоа нешто ме буни муабртот со вицето
а исто одама е познато дека Мијалков има дел таму
имаш слушнато како фирмите што ја градеа салата беа исплаќани од разно разни фирми од други земји?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Od kaj znaes ti za kolku i kako mi gi dale? Mene ova se mi lici na revasizam samo ke im dojde krajot za brzo ...
Зошто тоа се јавни информации. Државно земјиште е тоа. Му го дадоа на 35 години, и го ослободија од комунали од милион, да гради 8 терени. А граѓаните да може да играат само на 1, во некои таму ретки термини. Ај, објасни ми како има логика тоа?

Јас живеам во Аеродром, и мене тоа ми смета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom