Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Штом сме на дереџе да купуваме играчи како Јагуриновски, значи максимумот ќе ни биде она што бевме во време на Михо.
па добро јасно е дека нема да имаме 13 топ странци
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Викаш дека нема да има значително подобри засилувања до крај?

Јагуриновски може да е само бекап.
Ни за бекап не би го земал.
Сигурно не го планираат за водечки десен бек, ако е така, тогаш на ниво на Пролет ќе бидеме :D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Штом сме на дереџе да купуваме играчи како Јагуриновски, значи максимумот ќе ни биде она што бевме во време на Михо.
Мислам дека на сите ни е јасно дека сме далеку од 2017, кога имавме по 2 супер опции на секоја позиција, бековска линија со Борозан, Карачиќ, Циндриќ, Душебаев, Македа може само да сонуваме :D Сигурно е за бек-ап земен, ќе видиме кој ќе биде прв избор. Реално во ситуација кога сме без ни еден среден и десен бек, не може да очекуваме 4 топ засилувања, некаде ќе шкрипи сигурно, а баш десната бековска е најтешка за пополнување, така да ко за старт не е лошо да се покрива вака со некои неафирмирани, помлади играчи. Уосталом, низ сите овие години уназад се трубеше за тие македонски играчи, еве прилика да видиме дали би било исправна стратегија тоа :) Мене лично највеќе ме плаши тренерската позиција искрено, не сум најубеден во Стевче
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Никој не очекува да имаме wow состав и по 2 квалитетни играчи на секоја позиција ама мене ме разочарува Михо. Уназад долго време ми делува на куче што само лае и ветува, а ништо од тоа не гледаме. Ако треба време ондак нека не излегува со толку ветувачки ставови, смешно изгледа, а од друга страна и разочарува кога ударна вест е Јагруиновски дека потпишал.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Јагуриновски мање више, за ротација не е лош. Знае да ја стегне, да влезе, мада ја поише би го играл на крило што му е и права позиција. Него, највише ме израдува веста дека вардаровиот талисман Иван Чупиќ останува у клубот. Чоеков заслужува и некое место во клубот по пензионирањето. Чекаме сеа потврда и на Тимур, Столе и Калараш па да видиме како ќе попуниме и на дефицитарните позиции.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Јагуриновски мање више, за ротација не е лош. Знае да ја стегне, да влезе, мада ја поише би го играл на крило што му е и права позиција. Него, највише ме израдува веста дека вардаровиот талисман Иван Чупиќ останува у клубот. Чоеков заслужува и некое место во клубот по пензионирањето. Чекаме сеа потврда и на Тимур, Столе и Калараш па да видиме како ќе попуниме и на дефицитарните позиции.
Па ваљда они ќе останат, ја нив ги сметам за сигурни.
Чупиќ е втора хрватска вардарова легенда, капа доле за него.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Па ваљда они ќе останат, ја нив ги сметам за сигурни.
Чупиќ е втора хрватска вардарова легенда, капа доле за него.
Па и ја ги сметам ама дур не видам потврда, нишо. Чекам вака као за Чупиќ да има потврдено;
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Мене ова потпишуваше со Јагуриновски ми е више да се замачка очи. Ко, еве, има и македонци во екипата. Не ми се верува дека ќе добие некоја посериозна минутажа во ЛШ. Нешто минимално. Ќе игра СЕХА и ќе држи место на клупа.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Мене ова потпишуваше со Јагуриновски ми е више да се замачка очи. Ко, еве, има и македонци во екипата. Не ми се верува дека ќе добие некоја посериозна минутажа во ЛШ. Нешто минимално. Ќе игра СЕХА и ќе држи место на клупа.
Јас не верувам дека ќе има докажан играч за во втора постава. Во принцип една добра постава да имате на коњ сте, тоа е можеби повеќе и од она изминатата сезона што беше на лагер во последните месец два. Во ЛШ ништо чудно да пробате со 7-8 играчи по 60 минути да играте.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Во ЛШ ништо чудно да пробате со 7-8 играчи по 60 минути да играте.
Па две години игра Вардар така. Неверувам дека ќе остават играчи од ваков калибар да бидат во конкуренција за повеќе од 5-6 мин игра.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Погледајте малце македонска супер лига ќе сватите кое дрво е Јагуриновски, никаква буквално игра, да запнеа по Серафимов барем има потенцијал, овај не е ни за во Јуниор,каков бекап какви бакрачи, Чупич поарно нека е бекап лол, овај е БУКВАЛНО дрво неделкано, играч кој не се пронајде ни како бек ни како крило туку е нешто измегју, али ради дефицит на десна бековска позиција кај нас, решиле да го форсрираат на десен бек со надеж дека ќе бидит нешто од батево, дај боже да ме демантират али тешко.

Кој не е уверен нека гледа некоја утакмица од Металург во мк суперлига(РФМ Јутуб канал), против суперлигашки екипи има тешкотии да си создади позиција за шут, Кукуловски (знам дека е лев бек) али во квалитет е далеку подобар од овај, и видовме како се снајде на нешто поголеми утакмици.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

„Денеска го продолживме договорот со Чупиќ, тој останува во Вардар“, кратко ни потврдија од таборот на македонскиот првак.
Каква легенда, веќе рамо до рамо со Столе, Кара и Дибиров, ја би му понудил да остане и ко тренер после крај на кариера.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549

„Планот беше до 15, надоцна 20 мај да се состави буџетот, да се има претстава со колкави средства ќе располага клубот. Со ракометарите ќе се сретнам во вторник, по што ќе имаме конкретни информации кој ќе продолжи да го носи дресот на Вардар“, изјави Михајловски.

„Точно е, Чупиќ останува. Тој самиот побара да се сретнеме порано бидејќи сакаше да замине за Хрватска, седнавме и се договоривме“, открива Михајло Михајловски.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2018
Мислења
749
Поени од реакции
1.297
ФТ најавува враќање мазад во Мк, се надевам дека НЕМА да биде ЦРВЕНО ЦРН п.с. СС си замина од ФК В
 

Kajgana Shop

На врв Bottom