Фан клуб - РК Вардар

M

Macedon1um

Гостин

„Тоа што ни го направија не е регуларно. На никој не му е гајле за клубовите, а мислам на сите клубови кои во оваа ситуација треба да се обединети, да кажат дека не сакаат да играат. Јасно е, богатите нека играат а малите нека им служат само за промоција на ракометот. Се плашам дека сите нас не чекаат тешки времиња, сега важно е да останеме здрави.“ – изјави Чупиќ.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Чупич после завршување на кариера треба да добие улица во Скопје со негово име.

Да бидам реален, кога дојде бев со размислување “ Почнаа рестрикции чим собираме пензионери”, али братот колку се пронајде и идентификува со овој Вардар тоа нешто неверојатно!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Не викам дека праиш филмови ама самата помисла на тоа да ги иаме пак у тим Илија и Игор ме хајпа до максимум иако не верувам финансиски да се средиме, цело време се вртиме во круг.

Имаше некоја статија пред некој ден на нашиве портали дека Михајло нашол спонзори и пак ќе спрема тим ама искрено ја изигнорирав.
Автоматски споено мислење:

20200427_004420.jpg
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

20200427_004420.jpg
....iskreno sto se odnesuva do mene moze da poskapat sezonska i do 100 e samo da moze da funkcionira klubot na visoko nivo...
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 247742
Автоматски споено мислење:


....iskreno sto se odnesuva do mene moze da poskapat sezonska i do 100 e samo da moze da funkcionira klubot na visoko nivo...
Не е дека не заслужува Вардар и поскапа сезонска влезница, кога ке размислиш што се гледаш за тие пари, ЛШ, Сеха, па и нашава лига е топ да убиеш саат два за викенд а да не си дома.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Луѓе оваа карата не ја плаќаат, не па поскапа. Картата треба да се намали во цена.

Не ме сфаќајте погрешно, цената сега е ДОБРА. Ама на луѓе не им се дава по 350-400 ден за Мешков Брест. Единствен начин да ја полниш салата е да не бидат фиксни цените. Пример 350 за Браса, ПСЖ, 200 за Брест, Загреб. Нешто такво. Вака се покажа дека сме размазени и пари не даваме за било кој. Тажно, но вистинито. Они и така нема да се обогатат од карти, барем да е полна салата, што е битно за морал на екипата и атмосфера.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Поскапа сезонска е подобра опција. Подобро и за клубот. Па после кој сака нека бира на која ќе иде.



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Дечки добар ден,

жалам што неможам принтскрин од разговорот да прикачам,бидејќи разговоарав преку гласовни а не пишани пораки на вацап.

Значи на Илија од РНЛ му кажале дека може да се бара нов клуб,и он не би имал против да се врати дома.
Истото е и со Игор.
Доколку се гарантира финансиска стабилност,они би се вратиле.
Михо веќе остварил контакт со двајцата.
Ми го спомнаа и еден ваков муабет.
Цитирам.
Да,Виве е готов,Алекс најверојатно у ПСЖ ќе оди.А у Вардар,крајните и пикерите т.е Дибиров,Чупич,Глеб и Столе остануваат бидејки се согласиле на помала плата.Да речеме ќе се вратат Игор и Илија,и ако од некде Михо најде екстра пари за нив може да се додадат Зарабец и Волф.
Толедо уште се колеба.
и ете имаш пак банда за титула!

Незнам што да кажам.
Yo wtf
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Дечки добар ден,

жалам што неможам принтскрин од разговорот да прикачам,бидејќи разговоарав преку гласовни а не пишани пораки на вацап.

Значи на Илија од РНЛ му кажале дека може да се бара нов клуб,и он не би имал против да се врати дома.
Истото е и со Игор.
Доколку се гарантира финансиска стабилност,они би се вратиле.
Михо веќе остварил контакт со двајцата.
Ми го спомнаа и еден ваков муабет.
Цитирам.
Да,Виве е готов,Алекс најверојатно у ПСЖ ќе оди.А у Вардар,крајните и пикерите т.е Дибиров,Чупич,Глеб и Столе остануваат бидејки се согласиле на помала плата.Да речеме ќе се вратат Игор и Илија,и ако од некде Михо најде екстра пари за нив може да се додадат Зарабец и Волф.
Толедо уште се колеба.
и ете имаш пак банда за титула!

Незнам што да кажам.
Волф во Вардар? Нема шанси.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро човекот си кажа што има чуено, имало, немало, ќе видиме.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Кукуловски потпишал за Еурофарм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom