Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.832
Поени од реакции
3.280
Алал вера за играта и залагањево. Надреално!!! Последните минути како да гледам финале. Не знам зошто мрчат луѓево. Еднаш кажав дека не може стално да победуваш и да бидеш број еден константно. А со овој тим моментално што играше на терен, бодов е како финале! До негде како оној бод на Вардар против Барса кога им бранеше Малумбрес. Крила ти играат бекови, два пикери.. само Скубе класичен бек кој е низок и нема некој скок шут. Добро што конечно бранеше Калифа и фати доста добри топки. А за жртвувањето немам збор! Кокшаров голем минус што не стави еден бек од помладиве. А инаку Димитриевски има играно на централен бек во младата репрезентација што освои 6-то место. Утка му беше што го стави Дибиров таму, ама нема везе. Бод освоија, можеа и два, ама па 1/8-финале мислам дека е загарантирано сега!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Да им кажел некој на Тим и на Чупко дека бекови ќе треба да играат луд ќе го направеле. Да беа други играчи ќе играа ради реда,нели не е нивна позиција,имаат алиби. Чупко заврши работа колку толку,додека Тим е глобтротер,неможе тој туку така едноставно да игра.
Имам замерка што не го пробаа Криштопанс во последниот напад. Дечкото и повреден може да распали. Кришто може да закачи гол и по звукот на сирената, ако се изнудеше фаул.
Што е тука е, се надевам ќе се оправат играчиве, преку кур од повредиве.
Имаат трнирано на тренинг за вакви ситуации 100%,али Скубе се полакоми!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Каква утакмица. Чупич легенда. Ракометен мозок.

Игор топ 3 легенди во Вардар последни 20-30 години, заедно со Тимур и Столе. Едвај чекам да се врати, макар и како тренер.

Скубе заслужува повеќе почит од тоа што го добива. Денес бодов е негов даде се од себе и плус Гедбане конечно би рекол полувреме ко што треба. Коа го ругаме заслужува денес фати 5-6 страшни топки во клучен момент.

Се на се бод ко планина. Исто ке бев среќен и со пораз бидејќи нереално е денес што изиграа и извадија. Не може а да не ги поштуваш
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.798
Скубе има утакмици кога оди на сила и ништо не му влага, ама има и вакви утакмици каде што буквално од патики ги вади противниците. Први 10 минути јас мислев ќе се истепа со судиите, ептен беше нервозен. Дури и Столе му се дереше го опоменуваше да не се расправа. Предобра утакмица, криво ми е што не ја добивме баш оваа каде што Гедбан ја имаше утакмицата на кариерата.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Монпеље игра со Мотор, ако тепа оди на втора позиција поради подобра гол разлика
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.992
Поени од реакции
21.972
Сега во среда за сеха наместо да ги одмори скубе и дел другиве шо играја денес, нека се изглупират пак како со војводина па да ја предадеме пред време со киелце гости.
naprotiv, blagodarenie na glupiranjeto so vojvodina e bodot. tamu uvide deka sepak moze so krila da igra kako bekovi i deka moze da kombinira na ovoj nacin.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Најзаслужен денес е Кокшаров со одличната тактика. Најголемиот феил беше на Дибиров.
Гедбан се повампири.
Одлични беа скоро сите.
Атмосфера одлична во сала, иако имаше тепачка каде што седеа Комити Стара Гарда, но помина многу незабележано.
Бод ко планина. Го оставија срцето на терен. Вардар се враќа на старите патеки!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Види тоа шо сите ние тука ко лаици на форум го хејтаме и се праиме паметни на крај испадна клучно за овој бод со Киелце, ете затоа не играле младите на лев и десен бек.

Денес не смее да му се замери на ниеден ракометар, најмалку на Дибиров, утна 5 зицери ама у тие моменти мораше да се иде на индивидуални реализации пошо бевме сериозно мизерни, е сеа тоа шо не успеа ниеднаш е друг муабет.

Башка 60 минути играше, бек, крило, одбрана и плус бркаше напред ЦЕЛО ВРЕМЕ у таа 5-1 тактика, немојте тоа да го заборавате.
Прејак играч е Дибиров, менталитет коска, мотор у екипата, никад не се задоволува со очаен резултат исто и многу битен беше Столе, капитенски изигра до крај.
Умрен беше веќе накај 40та ама од кај извади сила за до крај само он си знае.

Ќе видиме шо ќе се деси во остатокот од сезоната, мислам дека покрај сите проблеми во клубот, тренерот, повредиве ние пак одлично котираме на табела, сеа у Полска бод или два ќе ни бидат од огромна помош ама ќе мора барем Дисингер и Криштопанс да ги иаме за некој таков подвиг.

Калифа конечно се разбрани, притисок има огромен и врз него, у еден момент у сала кога не му идеше се скандираше КИЗИЌ ама мајсторски изигра у второ, катаљон зицери скина, се надевам ова ќе му биде ветер у грб и ќе профункционира на повеќе утакмици.


Мора да се бара уше еден играч на среден/лев бек, оваа сезона не иде со Дисингер и Атман, за првиот се уште имам надеж дека може да влезе у гоат mode, шваба е тоа баба, ќе се напали сеа после нова година, ќе почне да се залетува накај гол ко шо знае и ќе буши мрежи ама за Атман некако немам тронка надеж, готов е тој.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
naprotiv, blagodarenie na glupiranjeto so vojvodina e bodot. tamu uvide deka sepak moze so krila da igra kako bekovi i deka moze da kombinira na ovoj nacin.
Вака сега ако збориме реално таму се повреди и Криштопанс, кој ако беше фит сигурно немаше со чупич(секоја чест за одиграното вчера) да почне а што се однесува на дибиров вчера имаше неколку топки околу гол и еден куп технички како бек и од +4 дојдовме до -2/3 еден период, далеку подобри бевме додека не се повреди атман. Не спасија одбраните на гедбан кој фати пенал и неколку зицери на крај и киелце кој делуваа како изгубени.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.992
Поени од реакции
21.972
Вака сега ако збориме реално таму се повреди и Криштопанс, кој ако беше фит сигурно немаше со чупич(секоја чест за одиграното вчера) да почне а што се однесува на дибиров вчера имаше неколку топки околу гол и еден куп технички како бек и од +4 дојдовме до -2/3 еден период, далеку подобри бевме додека не се повреди атман. Не спасија одбраните на гедбан кој фати пенал и неколку зицери на крај и киелце кој делуваа како изгубени.

zbor da nema deka so kristopans se iskompliciraa rabotite ama tenki bevme na bek i ocigledno e deka na taa utakmica planot bese bas toa da se vidi dali ke moze da funkcionirame so cupka i dibirov na bek. i dvajcata i lani imale minimialni ulogi kako bek na po nekoja min, ova bese test za da se vidi kako bi izgledalo toa. za mene se pokaza kako dobar ekspirimet i treba da se prodolzi toa. iskreno preku kur mi e od baranje mladi nasi da dobivaat sansi bla bla, moze toa ako se pokazat vo mk ligata pa posle seha. relano imame odlicni treneri i uprava koja treba da se poddrzi, so nikakov budzet, so mal roster, so bolnica pak igrame samionski i vadime taktiki koj od patiki vadat edna nasa legenda koja znae kako disime i eden talant dusebaev...

se slagam so konjanikot, posledniot napad trebase da se pusti kristopans kako laznjak i da mu se dade na cupic da resava kako najsmiren i iskusen ama toa e, posle bitka site mozeme da sme generali. mozeme da zalime za bodot ke mora nekade da nadoknadime, da se nadevame ke gi fatime kil na spienje...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
zbor da nema deka so kristopans se iskompliciraa rabotite ama tenki bevme na bek i ocigledno e deka na taa utakmica planot bese bas toa da se vidi dali ke moze da funkcionirame so cupka i dibirov na bek. i dvajcata i lani imale minimialni ulogi kako bek na po nekoja min, ova bese test za da se vidi kako bi izgledalo toa. za mene se pokaza kako dobar ekspirimet i treba da se prodolzi toa. iskreno preku kur mi e od baranje mladi nasi da dobivaat sansi bla bla, moze toa ako se pokazat vo mk ligata pa posle seha. relano imame odlicni treneri i uprava koja treba da se poddrzi, so nikakov budzet, so mal roster, so bolnica pak igrame samionski i vadime taktiki koj od patiki vadat edna nasa legenda koja znae kako disime i eden talant dusebaev...

se slagam so konjanikot, posledniot napad trebase da se pusti kristopans kako laznjak i da mu se dade na cupic da resava kako najsmiren i iskusen ama toa e, posle bitka site mozeme da sme generali. mozeme da zalime za bodot ke mora nekade da nadoknadime, da se nadevame ke gi fatime kil na spienje...
Апсолутно!

Факт е дека они ја граделе играта,и му спремале одбрана на Диско и Крис..и ова ги збуни.Разбивање на зона со двајца пикери и мали брзи и интелигентни играчи на бекови кој се пробиваат на шест.
Од мука нов стил на игра воведовме во ракометот.Е сега да се усоврши и да се приклучат и крилата во таа шема со свој придонес би било полезно,особено против робусни екипи како Веспрем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom