Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Какви само "откачалки" седат на трибини... :pos: :D
Секоја утакмица има по некој бисер. Вчера се спукаа заради тоа што некој постар човек го опцу судијата. Демек мали деца имало и не смеел да пцуе стариот. Не сме ние како нација за да гледа нешто на трибини. Седи дома пиј пивце и гали си го папагалот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.524
Поени од реакции
7.986
Вчера Кокшаров комплетно се изгуби. После оној настап на Кизиќ во ЛШ кога за 5 мин. имаше повеќе одбрани од другиве двајца, да не му дадеш бар едно полувреме со факинг Војводина е ужас невиден. Војводина беше фантастична можност да се излезе со комплетно млад тим, да им се даде цел натпревар да одиграаат. Вчерашната ситуација со ростерот дозволуваше Кукуловски, Карапалевски, Кизиќ, Ќосевски и останатите млади да одиграат и 60.минута па макар и изгубиле. Ден пред тоа игравме натпревар во ЛШ, каде што се исцрпија стандардниве, а ден после тоа Дибиров игра лев а Чупиќ десен бек :tapp:.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Абе, Кокшаров може се позиционира за главен тренер, па си вика, лошо ќе биде да изгубам од Војводина, макар и во ваков натпревар. Војводина годинава е појака од претходни.

Мене не ми се допаѓа кај Кокшаров тоа што збореше за Писонеро. Не била таа-таа играата на Вардар, го немал тој шмек. Превзема он, го попи 9 разлика. После натпреварот - не ми е јасно што се деси. Сеа - имаме многу нови играчи, треба време, ќе се вратат повредените, друго ќе биде после, најбитното од февруари почнува.

Па, како овие аргументи не важеа за Писонеро? Дури и во тоа интервјуто за брзцентар викаше - "на Писонеро му било понудено да биде помошник или да си оди. Он прифатил да биде помошник. Но, мене искрено не ми е јасно како ќе функционира тоа." Па на овој Писонеро во тоа шпанското интервју му го спомнуваат интервјуто на Кокшаров во брзцентар. Го набедија човеков (Писонеро) ко некој неспособен да е. А го доби Монпеље во гости, кој игра баш добро сезонава. Безвезе го изиграа по една катастрофална утакмица.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Немаат доблест да го вратат Писонеро, не сакаат да го погазат тоа што го ставија помошник иако во моментот тоа најдобра одлука.
Жално за човекот, го донесоа од Шпанија со се фамилија овде за да после 5 утакмици му ја удрат клоцата.
Најмалку е вината кај него ама ајде тоа е 100 пати дискутирано.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Се гледа по тоа што им кажува на тајмаутите колку го бива Кокшаров

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.524
Поени од реакции
7.986

Боље ќе биде да биде комплетно спремен а не да се ризикува прерано. Ќе видиме.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Има некои повредени во Киелце или со фул состав доаѓаат?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Има некои повредени пред некој ден имаше во медиумите ама ништо позначајно..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.524
Поени од реакции
7.986
Со која тактика да му се спротиставиме на Киелце? Како со сегашниве голмани кои не можат да дојдат до бројка од 7 одбрани на утакмица да му се спротиставиме на нападот на Киелце? Ќе се крстиме пак у Кизиќ изглеа :D. Ќе биде пеколно тешко да го добиеме Киелце во овој момент. Треба перфектен натпревар од цела наша екипа, без осцилации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom