Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Шкурински, Деревен,Косоротов и Комогоров.. тие се руски леви репрезентативни бекови. Еве да го додадеме и Житников, и тоа е тоа. Што е достапно, што не е, како ќе успее да изменаџира господ знае.
И Санталов, да.. го заборавив.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Вардар станува руска репрезентација. Не ми се свиѓа ова. Атман, Горпишин и Горбок комотно може да си одат. А се нафура народ на Калараш ради добро одиграниот ф4, претходно и тој беше очобол.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Така и започна воглавно со Руси.Мене тоа не ми е никаков проблем само да се носат добри играчи не ветерсни.Деревен го знаеме премногу е осетлив на повреди а и друго е Спартак друго е Вардар.Санталов и Житников ќе беше добро да се донесат летото.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Незнам зошто се создаде некоја паника во клубот,не е лоша ептен ситуацијата,се деси поразот со Кил ама јбг идеме даље,само еден пораз имаме во ЛШ.
Од друга страна незнам што очекуваа од управа дека ќе направиме со овој состав,поголемиот дел од играчите немаат никакво искуство со јаки натпревари и се донесени од клубЧИЊА.
Кугис од 3та Бундеслига,Гедбан од Алжир,Пелко од 2ра Австриска лига,Атман со 32 години и 500 повреди во последните 2 сезони.
Незнам што очекуваа за сезонава,до Јуни незнаевме дали ќе постоиме,сега амбиции некои покажуваме,сред лето не се прави тим.
Крајно глуп потег е да се смени Писонеро сега,мислам дека тој е најмалку крив во ситуацијава.

Незнам како мисли Кокшаров дека ќе донесе играчи и тренер на сред сезона ама ајде,најверојатно ќе довлечка некои Руски бекови што нема ништо да променат,што воопшто не ми се допаѓа.
Тие Руски леви бекови што ги споменувате Комогров,Санталов,Деревен се на рамниште на Талески ништо повеќе,еднинствено Шукурински е добар,ама нема шанси Мешков да го пушти сега,без оштета норамлно.
Косоротов може има потенцијал ама моментално е далеку од нешто озбилно,нема да е од никаква корист во моментов,може за во иднина да го планираме.

Во моментов нема многу бекови на располагање,единствено некој отпад да собереме како лани Диско што дојде,на памет ми паѓа оној Жалуз во втора лига Француска е,можно е да го земеме ако запнат.
Џамали што беше во Веспрем,сега во Романска лига е,топ е дечкото.
Ракотеа од Веспрем на позајмница е негде во Франција,може да пробаат на позајмница да го донестат до крај на сезонава,имаше шпекулации уште пред некое време ама не испадна ништо.

За сите сега е прашањето дали ќе ги пуштат,сите се под договор,требаше нашите да мислат порано за вакво нешто.
Останува да туркаме до Јануари вака па после да видиме што може,сега е залудно.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Вардар станува руска репрезентација. Не ми се свиѓа ова. Атман, Горпишин и Горбок комотно може да си одат. А се нафура народ на Калараш ради добро одиграниот ф4, претходно и тој беше очобол.
Кокошаров селектор на репрезентација,Самсоненко е тим-менацер на репрезентација,многу јасно на кој играчи ќе им даваат предност.Во овој случај Кокошаров.А Самсоненко се води по паметот на Кокошаров.
Шкурински, Деревен,Косоротов и Комогоров.. тие се руски леви репрезентативни бекови. Еве да го додадеме и Житников, и тоа е тоа. Што е достапно, што не е, како ќе успее да изменаџира господ знае.
И Санталов, да.. го заборавив.
Ко што ми имаат укажувано Санталов,е сомнителен квалитет.
Шкурински, Деревен,Косоротов и Комогоров.. тие се руски леви репрезентативни бекови. Еве да го додадеме и Житников, и тоа е тоа. Што е достапно, што не е, како ќе успее да изменаџира господ знае.
И Санталов, да.. го заборавив.
Само Житнњиков...од тие ши ги наброја!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Иако новинар на Спортмедиа присуствуваше на денешниот тренинг на Вардар кој го водеше новоназначениот тренер Едуард Кокшаров, кој што само кусо кажа: „Немам што да кажам“, сепак, имал и тоа добро што да каже, ама за руските медиуми.

„Одлуката да ја водам екипата ја донесе претседателот на клубот, Сергеј Самсоненко. Мислам дека се беше собрано, вриеше во клубот. Тимот го загуби стилот на игра. Она што го красеше во последните неколку сезони. Промената доаѓа поради објективни причини. По промената на неколку играчи на тимот му е потребно време да се воигра. Сепак од клубот решија дека е време за радикална промена.“ – рече Кокшаров, пренесува „Хендбол фаст“.

Тој вели дека на Писонери му беа понудени две опции, или да си замине или да остане, ама како асистент.

„Колку што јас знам на Писонеро му беа понудени две опции, или да си замине или да остане како асистент. Тој ја одбрал втората опција но искрено не знам како тоа ќе биде имплементирано. Знаевме дека е потребно време за да најдеме тренер кој ќе го замени Писонеро па претседателот на клубот ми сугерираа јас да ја водам екипата, секако станувам и селектор на Русија.“ – додава Кокшаров.

И Писонеро исто така немаше што да каже на денешниот тренинг, иако го прашавме за мислење за новонастанатата ситуација.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Пребрзо се донесе одлукава и ништо не може да ме убеди во спротивното! Факт е дека дури и тие натпревари кои ги победивме, ги победивме со мачење. Факт е дека одбраната делува млитаво, а речиси и да немаме промени во тој дел, но зарем некој озбилно мислеше дека ќе биде поинаку? Тренер кој никогаш нема водено клуб на ова ниво, еден куп нови играчи од кои дел можеби навистина ветуваат, но немаат искуство на волку високо ниво како и фактот дека како по обичај паднавме во исклучително тешка група.

Требаше и мораше да му се даде шанса на Писонеро барем оваа сезона да ја истурка до крај, па после да се направи рекапитулација дали се можело подобро, дали не, каде згрешил он како тренер, а каде управата со играчите кои му ги донеле (и они кои не му ги донеле). Вака делуваме многу аматерски. Па по ѓаволите, Канаје е тренер на Монпеље од 94-та! На Раул му беа потребни неколку сезони да го направи тоа што го направи. Но, тоа е тоа, клубот е во приватна сопственост и газдата е тој кој го има последниот збор. Се надевам дека знае што прави.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
газдата е тој кој го има последниот збор. Се надевам дека знае што прави.
Се надевам газдата нема да се врати у онаа фаза коа смени 3 тренери у една сезона, и да носиме некој фаци ко Кастратовиќ. Иначе има многу кандидати за бркање од клуб пред Писонеро ама тоа е...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Се надевам газдата нема да се врати у онаа фаза коа смени 3 тренери у една сезона, и да носиме некој фаци ко Кастратовиќ. Иначе има многу кандидати за бркање од клуб пред Писонеро ама тоа е...
тоа е нажалост менталитетот на руските олигарси кој ги преживеале и се збогатиле во матните,мафијашки деведесети години во Русија.Работам на таков човек,и ги разбирам сите движења и реакции. Кокошаров може да биде најлош спортаки дирекор у свет али он никогаш нема да се откаже од него,бидејќи е негов човек.Истото важи и за Дибиров! Од целава ситуација едно е добро. Што СС ги зема работите повтпрно во свој раце,значи важен му е клубот.Он го донесе Раул,Штербиќ и Алекс.А Писонеро не...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
За лицата кои го споредуваат, Писонеро со Парондо, да потсетам, Парондо лани изгуби од Брест, Загреб, Нексе, одвај глава спасивме и со Прешов. Губевме 7 разлика од Брест во ЛШ. Што е толку крив Писонеро што изгубивме од Кил? И со Раул бевме 3ти на Суперглоуб. Ова е импулсивна и глупа одлука. Место сеа по еден ваков пораз да се сплотиме, ние уште проблеми правиме. Не му беше дадена шанса на човекот. Самс и Кокшаров, треба вината и во себе да ја бараат, они ја составија екипата. Не вака, го донесоа човеков, по еден пораз, ај брат, не те бива. А, за нови играчи, нели до 6то коло е рок за пријавување. Што, за недела ќе донесат некои нови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom