Фан клуб - РК Вардар

Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Скубе многу мудрува на тајм аути. Ќути ебате

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Скубе многу мудрува на тајм аути. Ќути ебате

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Си има тој некој проблем со тоа. Некако на моменти многу си зима за право. Полно пати ќе му даде некое безвезе додавање на Кристопанс, овој ќе го утне, па Скубе ќе му се испонаша.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Секој натпревар иста прича. Мора прво да бидеме дрва со триста грешки, утнати зицери, 1 до 2 одбрани на пантерот Калифа, за да у второ имаме квалитетни 10 до 20 минути за да се одвоиме и да тепаме. Да се надеваме дека и сеа ќе биде така. Се надам у второ да влезе Кугис, не можам да ја гледам Калифава.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Секој натпревар иста прича. Мора прво да бидеме дрва со триста грешки, утнати зицери, 1 до 2 одбрани на пантерот Калифа, за да у второ имаме квалитетни 10 до 20 минути за да се одвоиме и да тепаме. Да се надеваме дека и сеа ќе биде така. Се надам у второ да влезе Кугис, не можам да ја гледам Калифава.
Те поздрави Миа Калифа со 15 одбрани :cool:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што е со Скубе?
Пак му се понаша на Калараш, а не беа поштедени и Криштопанс и Пелко.
Да не се фати уште малце за кваката со вакво глупо однесување како другар му од репрезентација.

Гедбан во второ се повампире. Пелко одличен. Горпишин дух. Калараш исто слаб денеска.

Се надевам дека формата ќе им се подобри.
Следува опасна утакмица на домашен терен...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.291
Vardar zasega e prijatno iznenaduvanje vo Liga na Sampioni kako i lani. Me raduva sto se motivirani, pobeduvaat i so toa go namaluvaat spekticizmot. Se nadevam i vo Zaporozje ke tepaat, a i deka Stoilov ke bide fit naskoro (fali na taa pozicija).

A za golman, mozea Mitrevski da go zemat. Vo Eurofarm ne znaat kako da go iskoristat, vo Vardar bi bil bas dobro zasiluvanje. I onaka e nas najdobar golman vo momentov i sigurno e podobar od Letonecot ili od Gebdan.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Vardar zasega e prijatno iznenaduvanje vo Liga na Sampioni kako i lani. Me raduva sto se motivirani, pobeduvaat i so toa go namaluvaat spekticizmot. Se nadevam i vo Zaporozje ke tepaat, a i deka Stoilov ke bide fit naskoro (fali na taa pozicija).

A za golman, mozea Mitrevski da go zemat. Vo Eurofarm ne znaat kako da go iskoristat, vo Vardar bi bil bas dobro zasiluvanje. I onaka e nas najdobar golman vo momentov i sigurno e podobar od Letonecot ili od Gebdan.
Не би рекол дрка се мотиворани сеуште. Со Нексе едвај до нерешено на полувреме дојдовме. Со Порто исто така тешко до полувреме.

Како прво полувреме еден Вардар да игра, а во второ друг.

Но би требало да се вратат во игра од следна утакмица.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.291
Не би рекол дрка се мотиворани сеуште. Со Нексе едвај до нерешено на полувреме дојдовме. Со Порто исто така тешко до полувреме.

Како прво полувреме еден Вардар да игра, а во второ друг.

Но би требало да се вратат во игра од следна утакмица.
Jas ne ocekuvav deka ke go pobedat Monpelje, a sepak go dobija. I toa ne e mala rabota. Monpelje ima soliden tim i igra vo mnogu jaka liga (mozebi momentalno podobra i od germanskata liga), a Vardar ete ja svrte vo nivna polza. I za toa treba motivacija (eve ako ne motivacija, neka e volja za igra), ne samo sila. So Nexe ne ja gledav, mozebi se labavi vo SEHA deka i grupata im e lesna (drugata e poteska).
Ako igraat i podobro od ova bi bilo super. Mislam deka golmanskata pozicija e najbolna.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Што правиме со помошник тренер? Знае некој нешто или вака ќе тераме?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Што правиме со помошник тренер? Знае некој нешто или вака ќе тераме?
$$$

Не знам дали чув најдобро, но ми се чини дека кога спикерот прошлата недела на мечот со Порто го најавуваше стручниот штаб, го најави Периќ како тренер на голманите и асистент тренер.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
$$$

Не знам дали чув најдобро, но ми се чини дека кога спикерот прошлата недела на мечот со Порто го најавуваше стручниот штаб, го најави Периќ како тренер на голманите и асистент тренер.
Добро си чул

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom