Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Па шо има врска у какви дресови се облечела неговата фамилија на утакмица на РНЛ против Вардар. Нормално дека ќе облечат дрес од нивнио син, сопруг, другар, сигурно нема од Вардар да облечат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ма нека се гони и он и неговата фамилија ОК? Нека се облакаат како сакаат и нека си навиваат како и за кого сакаат, нема потреба повеќе ни од дискусија на темата, потпиша за друг клуб, нека брка работа таму.

Не ми е јасно зошто замарате за играчи кој реално немаат квалитет за во овој Вардар? Сфатете дека не ни требаат „млади и надежни“ македонци, нас ни требаат АСАЛНИ играчи независно дали се млади или стари, македонци или странци. Овој ако не е доволно добар за 3та опција во РНЛ, пациенти кој редовно ги мочаме и дома и во гости, што би барал кај нас?

Реално на овој можеше само да му се понудат 200е за да игра во јуниор за да помогне да ги испаднеме шуриве сезонава :D. Со оглед на тоа дека таму незнаат што сакаат еве прилика да им помогнеме па да има зошто да прават фузија. Замислете пак хаос на форумот со бришење постови и бенови за некој месец, вака они второлигаши а работник преименуван и тераат напред без непотребна дебата...:masa:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
Најјаки се скокачиве кои ги "бранат" фацките као Талевски (кои Вардар нели по дифолт мора да ги прибере само затоа што се Македонци) од нас крволочните аждери :pos:. До кога бе, до кога :tapp:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Ај да го земеме бе, 'наше' дете е.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Да го земеа, ја немаше да бидам против. Не сум некој негов обожавател и во нормални услови не би го сакал. Ама сега, мислам дека ни требаат играчи. Така што, може ќе се најдеше.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Апсолутно си во право. Играч што израснал во ривалскиот клуб и цела негова фамилија скандираше против Вардар на секоја утакмица па потоа кога прејде во РНЛ се деси истото. Полн Јане Сандански, они на секој гол на Вардар креваат галама. И се тоа е океј, ако си му роднина на него ама мене не ми е океј. Исто како што не ми беше океј Манасков и цела таа багра на Металург. Уствари не треба ни да се правдам, мое си е зошто не го сакам у Вардар, а не дека не си во право со тоа што го пиша.

Седи бе ти раат.
За Манасков на никој не му е било океј, ин си имаше испади и покажување јајца према трибимите додека беше у Металург.

Јас не викам дека Талески е идеален за Вардар, само ми е чудно шо се палат навивачите према него а немал никакви испади против Вардар, секогаш е бил коректен. Борозан, Марсениќ исто беа од Металург, па немаа скандирања против нив. Незнам шо е поразличен Талески од овое двајца.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Најјаки се скокачиве кои ги "бранат" фацките као Талевски (кои Вардар нели по дифолт мора да ги прибере само затоа што се Македонци) од нас крволочните аждери :pos:. До кога бе, до кога :tapp:
Realno taman e za Seha liga da igra :jeeee:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
овие денови треба да се потише,уште еден играч, десен/централен бек!
Десен/централен бек во смисла играч кој ќе може да одговори и на двете позиции? Ако е така, тогаш изборот на играчи кои се леваци, а можат да играат и како организатори на игра е многу мал, а не верувам некој од тие да би дошол во Скопје. :)

Освен ако не е некој поанонимен.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
Десен/централен бек во смисла играч кој ќе може да одговори и на двете позиции? Ако е така, тогаш изборот на играчи кои се леваци, а можат да играат и како организатори на игра е многу мал, а не верувам некој од тие да би дошол во Скопје. :)

Освен ако не е некој поанонимен.
Могуче да е некој од кадетсково.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Јас очекував Каралаш да се врати. Со него назад, и ако стварно дојде уште еден бек, ок тоа е солидно. И јас претпоставувам дека или ќе биде некој млад непознат или некој од балканов. Пред некое време чув некој муабет дека ќе доаѓал бек од некоја шпанска екипа од долниот дел од табелата во АСОБАЛ. Ама мислам дека тоа беа глупости.

Инаку, еден познаник ми кажа дека ги гледал натпреварите со АЕК и Еурофарм и го загрижило дека голманиве наши многу лошо бранеле. Не дека треба да секира тоа сеа, ама наводно ништо не фатиле.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас очекував Каралаш да се врати. Со него назад, и ако стварно дојде уште еден бек, ок тоа е солидно. И јас претпоставувам дека или ќе биде некој млад непознат или некој од балканов. Пред некое време чув некој муабет дека ќе доаѓал бек од некоја шпанска екипа од долниот дел од табелата во АСОБАЛ. Ама мислам дека тоа беа глупости.

Инаку, еден познаник ми кажа дека ги гледал натпреварите со АЕК и Еурофарм и го загрижило дека голманиве наши многу лошо бранеле. Не дека треба да секира тоа сеа, ама наводно ништо не фатиле.
Калараш.
Автоматски споено мислење:

овие денови треба да се потише,уште еден играч, десен/централен бек!
Е кажи го кој е де. Нема да зуцнеме надвор од форумов. Чесен збор. :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom