Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Можеби тоа беше цената за спас на клубот. Ќе го правиме изгледа основа на репрезентацијата.
Серафимов и Димитриовски се океј, иако за нив не е поволно да греат клупа во Вардар на овие години, ама Талески?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Колку и да му се смееме на Лино, сепак таа селекција што ја направи годината кога ги донесе Циндриќ, Борозан, Марсениќ, Липовина, Ѓукиќ... е школски пример за тоа како се прави тим за големи резултати во иднина, со скромен буџет, само што нив тогаш ги зезна Минчо, фала му, зошто тројца од нив имаа голема улога во првата наша титула. Токму тоа му треба на Вардар во моментов, таленти по екс-ју државите кои би потпишале со две раце да дојдат во Вардар ги има да ги ринеш со лопата, за некој за кој што тоа би му било работа, ама очигледно имаме управа што за играчи знае само ако ги слушнала на телевизија, па ќе ги носиме скрпен Атман и Талески. Среќа го имаме Периќ, кој очигледно си е мајстор на занаетот, па ги донесе на сличен начин Милосављев, па и Гебдан лани и заврши огромна работа за освојубање на оваа титула.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Izvini sho ti repliciram vaka out of the blue, ama morav :D
"Понуда за Талески постои, но наскоро може да има појасна слика околу тоа дали левиот бек би можел да го напушти Рајн Некар каде што не ја добива минутажата која што ја заслужува." :popce::tapp:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Колку и да му се смееме на Лино, сепак таа селекција што ја направи годината кога ги донесе Циндриќ, Борозан, Марсениќ, Липовина, Ѓукиќ... е школски пример за тоа како се прави тим за големи резултати во иднина, со скромен буџет, само што нив тогаш ги зезна Минчо, фала му, зошто тројца од нив имаа голема улога во првата наша титула. Токму тоа му треба на Вардар во моментов, таленти по екс-ју државите кои би потпишале со две раце да дојдат во Вардар ги има да ги ринеш со лопата, за некој за кој што тоа би му било работа, ама очигледно имаме управа што за играчи знае само ако ги слушнала на телевизија, па ќе ги носиме скрпен Атман и Талески. Среќа го имаме Периќ, кој очигледно си е мајстор на занаетот, па ги донесе на сличен начин Милосављев, па и Гебдан лани и заврши огромна работа за освојубање на оваа титула.

ne zaebabaj... upravata go donese moraes za koj nikoj ne cul, kristopans koj isto taka nikoj nadvor od seha ne go znaese, iskopa eden kup rusi i od site napravi sampion ne ednas, dva pati... si ja znaat oni dobro rabotata.

loso e sto sega so sila se forsiraat makedonci i toa ne od nasa skola. jas porado bi nasi igraci mladinci nego talevski i za nikoj ni pod razno ne bi plakal osteta... nema potreba
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
ne zaebabaj... upravata go donese moraes za koj nikoj ne cul, kristopans koj isto taka nikoj nadvor od seha ne go znaese, iskopa eden kup rusi i od site napravi sampion ne ednas, dva pati... si ja znaat oni dobro rabotata.

loso e sto sega so sila se forsiraat makedonci i toa ne od nasa skola. jas porado bi nasi igraci mladinci nego talevski i za nikoj ni pod razno ne bi plakal osteta... ma potreba
Кристопанс го знаеше цела Европа, единствено Мораеш е откиритие на Вардар поточно на Раул. Кои други руси ги ископа Вардар ? Дибиров ? Шишкарев ? Горбок ? Сите тие веќе беа познати и идеа благодарение на кешот на Самсонајт. За тоа дека низ екс-ју државите има многу таленти, тоа е 100% точно, исто и јас мислам дека тоа е лекот за склопување тим во иднина, со оваа супер прва постава што ја има Вардар со играчи како Дибиров, Скубе, Кристопанс, Шишкарев, Столе, единствено треба да решат дали Горбок/Дисингер би продолжиле на лев бек. Втората постава мислам дека би било ок да ја пополнат со играчи од екс-ју држави кои не би зимале големи плати а би биле големи таленти во иднина, еве Атман мислам е океј за во ротација на среден и лев бек, еден добар пикер кој може да игра во два правци им фали, како замена за Мораеш, и другите позиции треба да бидат пополнети со млади играчи(Димитриовски е океј за замена на Дибиров, дури и Чупич може да го пуштат доколку го оптеретува буџетот, има тука крила за замена(Поповски, исто може и со Костески да пробаат), им треба некој млад добар десен бек(незнам оти не пробаа со Липовина ама нема врска, млад лев бек исто им треба(само не Талески), за трет пикер исто можат да одат со некој млад играч и уште еден среден/лев бек може за ротација некој млад, ама за вакви играчи мајстор беше Лино, сакале вие да признаете или не.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Еден инвалид Горбок,па сега и друг Атман.Житников многу подобра опција ќе беше. Капак ќе биде Талевски ако се земе.Барем леви бекови има многу поасални од Тале шпагетата.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Кристопанс го знаеше цела Европа, единствено Мораеш е откиритие на Вардар поточно на Раул. Кои други руси ги ископа Вардар ? Дибиров ? Шишкарев ? Горбок ? Сите тие веќе беа познати и идеа благодарение на кешот на Самсонајт. За тоа дека низ екс-ју државите има многу таленти, тоа е 100% точно, исто и јас мислам дека тоа е лекот за склопување тим во иднина, со оваа супер прва постава што ја има Вардар со играчи како Дибиров, Скубе, Кристопанс, Шишкарев, Столе, единствено треба да решат дали Горбок/Дисингер би продолжиле на лев бек. Втората постава мислам дека би било ок да ја пополнат со играчи од екс-ју држави кои не би зимале големи плати а би биле големи таленти во иднина, еве Атман мислам е океј за во ротација на среден и лев бек, еден добар пикер кој може да игра во два правци им фали, како замена за Мораеш, и другите позиции треба да бидат пополнети со млади играчи(Димитриовски е океј за замена на Дибиров, дури и Чупич може да го пуштат доколку го оптеретува буџетот, има тука крила за замена(Поповски, исто може и со Костески да пробаат), им треба некој млад добар десен бек(незнам оти не пробаа со Липовина ама нема врска, млад лев бек исто им треба(само не Талески), за трет пикер исто можат да одат со некој млад играч и уште еден среден/лев бек може за ротација некој млад, ама за вакви играчи мајстор беше Лино, сакале вие да признаете или не.
Полека со пуштањево на Чупиќ. Талисман на Вардар, човекот за големи натпревари кој ни ги донесе двете титули. Па уште замениве што ги наброја. Ја би го врзал во Вардар до крај на кариера.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Чупич не мрда од тука, после крај на кариера некоја функција у академијата мора или у стручен штаб. Не му треба Хрватска освен за на море :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
100 души потпишавме бе :pos:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Вардар преговара со Александр Шкуринскиј
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Вардар треба да се фокусира да донесе некој од Шпанската лига ако има шанси поради тоа што тренеров дост добро би требало да ја познава лигата која впрочем и не е некој квалитет мислам дека секој играч од таа лига би потпишал со Вардар исто и некој од Африканциве да скаутне пред се од Египет и Тунис.
КОа ја би бил нешто во Вардар би пробал на десен бек оној Жалуз да го донесам и онака во Барса е вишок ликов има одлични предиспозиции али не го оствари потенцијалот па сеа игра во 2 лига франција како позајмен али и Скубе,Мораеш,Дисингер беа отпишани а може да игра солидно и одбрана има по доста интересни играчи неможам да му се сетам на името на еден млад играч на Војводина доста солиден потенцијал исто и оној од Русија левиот бек младиот Косоротов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom