Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
WTF бе руски, WTF :cautious::eek::confused::vozbud:

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко е презадоволен од сработеното на ракометарите на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и освоената нова круна така што по вторпат во последните три години екипата се враќа назад за Скопје со трофејот.

„Зошто сите зборуваат за некаков крај на Вардар? Зошто сите мислат дека ја знаат ситуацијата во Вардар? Никој не ја знае ситуацијата најдобро бидејќи сето тоа се само гласини, сплетки… Вистинската информација која е точна е дека освоивме втора титула во третото учество во Келн и не е така лошо бидејќи можевме три од три. Не успеавме лани, па сега Вардар треба да почне со работа за четврто учество во Келн и за трета титула“, изјави Самсоненко после освоената круна.

Тој вели дека на почетокот на секоја сезона минимумот кој се очекува е пласман на Ф4 во Келн и освојување на трофејот.

„Јас секоја година верувам и очекувам титула. Ние секогаш кога разговараме, секогаш титулата ни е на првото место. Минимумот кој го посакуваме е фајнл-фор и првото место. И вчера разговаравме после мечот со Барселона со момците дека сите беа воодушевени. Тие потрошија многу емоции на еден таков меч од минус седум да се дојде до плус два. Во второто полувреме имавме плус девет. Таков еден натпревар особено на Ф4 троши многу емоции и мораше да стават полнач за да ги наполнат батериите за денеска да ги имаа емоции и играа добро“.

Имаше и интересен коментар за полуфиналето против Барселона.

„Јас бев разочаран и така и седев и го гледав мечот. Го гледав мечот така разочарано, а потоа одеднаш почнав да гледам минус четири, три два, еден, нула, а потоа плус еден и плус два и толку. Луѓето зборуваат дека е различно, но кај мене е исто“.

Во однос на писмото кое го објави пред Пик Сегед дека ќе си замине од клубот исто така со интересен одговор.

„Ние игравме добро против Пик Сегед и имавме резултат. Што и како се случуваше друго останува во клубот“, изјави Самсоненко.


https://24rakomet.mk/самсоненко-вардар-треба-да-почне-со-по/
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.538
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Едно grounded прашање:
Од есен Вардар повеќе нема да постои? Барем не во ова светло како што е денес.
90% од играчиве што изгинаа денес веќе имаат најдено други клубови.
Следната сезона не ќе можат во SEHA да се носат а камо ли со западниве клубови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Sreten Raskovic e 1000 pati poemotiven od makedonskive slajmovi od komentatori, sekoja cest na retkite isklucoci.

Iskreno, nemam videno do sega nekoj poemtoivno da dozivuva necij uspeh, alal vera momci, i Sreten i toj drugiot, ljudini!!

2017 docekot go vodese Goran Milkovski, mrtov pijan, ne znaese sto zbori i kaj tera, samo se derese pri prezentacijata na rakometarite, onaka apla uzasno i ocajno deluvase. Daj nekako da sredat Sreten da gi najavuva na plostad rakometarive, ima lasta od kameni da ripnam od radost.

Toa e toa od mene za deneska, nemam sili vekje, vakva radost nemam doziveano kojznae od koga. Ok 2017 bese slicno, ama sega e poslatko so ogled na okolnostite. Utre ke pisam eden Vojna i mir post, ala konjanikot sabja koj sega verojatno e na aparati, go reanimiraat. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
Само што влегувам дома, 52 саати немам спиено, едвај стојам, И ЕБЕНО ВРЕДЕШЕ!!!!!!!!!!!!

Тргнавме петок вечер онака на жими мајка, не се ни надевавме дека ќе најдеме карти али битно беше да се биде во Келн. Атмосфера невидена, кафичи запоседнати од Комити и остали навивачи македонци шо живеат по Германијата, пиење дружење до ситни саати.
Првиот ден против Барса карти имаше али прескапи, од 350 евра нагоре се движеа цените по уличните продавачи. Кога губевме на полувреме готови бевме да си идеме, али среќа останавме со намера да гледаме Ливерпул-Тотенхем и се деси пресвртот. :cuc::cuc: Познавајки ги шпанците дека не се баш уживатели у други тимови јасно беше дека ќе шиткат карти, самиот излез беше буквално блокиран од ликови со Вардар дресови, шпанците продаваа со намрштени фаци па некако се докопавме до карти, а се друго е за историски книги.

Незнам каква е комуникацијата на клубот со Комити али ова беше срамно како беа извисени луѓето. Седев 3 реда под навивачите на Веспрем, убаво опремен дел специјално за нив, сите нумерирани со карти ДОБИЕНИ ОД КЛУБОТ!!! Разговарав со неколку од нив, ми кажаа дека они уште на почеток на сезона прават листа на можни евенти на кои е можно да се пласира клубот, и ги имаат во предвид најверните навивачи. Не издоминираа во сала само заради тоа. Македонци си оставија грлата и момци и девојки без гласови останаа денес, али само поради лошата координација и раштрканост низ целата сала бевме безгласни букви. Единствена дамка од навивачки аспект остави тепачката на Комити помеѓу себе, еден лик заврши во болница со скршена нога. Стигнаа и до вечерниот дневник. :LOL:

Шо да кажам друго незнам, под тешки импресии сум сеуште. Присуствував на двата од трите најбитни спортски успеси шо и се имаат десено на државата. Ова, и Литванија 2011. Ќе постирам некоја фотка и видеа деновиве.
Уживајте во ваквите успеси, ретко ни се дешаваат. Се надевам оваа бајка на Вардар ќе трае уште многу, па да заокружиме и хет-трик.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Sreten Raskovic e 1000 pati poemotiven od makedonskive slajmovi od komentatori, sekoja cest na retkite isklucoci.

Iskreno, nemam videno do sega nekoj poemtoivno da dozivuva necij uspeh, alal vera momci, i Sreten i toj drugiot, ljudini!!

2017 docekot go vodese Goran Milkovski, mrtov pijan, ne znaese sto zbori i kaj tera, samo se derese pri prezentacijata na rakometarite, onaka apla uzasno i ocajno deluvase. Daj nekako da sredat Sreten da gi najavuva na plostad rakometarive, ima lasta od kameni da ripnam od radost.

Toa e toa od mene za deneska, nemam sili vekje, vakva radost nemam doziveano kojznae od koga. Ok 2017 bese slicno, ama sega e poslatko so ogled na okolnostite. Utre ke pisam eden Vojna i mir post, ala konjanikot sabja koj sega verojatno e na aparati, go reanimiraat. :D
Секоја чест за човекот!
Се прослави со Вардар сосема заслужено.

Јас го имав заприметено уште лани-прехлани пошто доста пратам ракомет,коментираше Бундеслига и Лига на шампиони,си ја знае работата човекот,посебно ми се свиѓа што и на некои натпревари каде немаат некое посебно значење е ист,плус доста е близок со многу ракометари,пие кафиња со нив ова-она па затоа и понекогаш изнесува некои работи не ги знаеме,нешто приватно за ракометарите и сличо.
Од друга страна има и добри познавања за ракометот и кога тоа ќе се вклопи со одличниот глас и желбата за коментирање...Да ти е мерак да го слушаш.:aplauz:
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Каки Карабатич у најдобри години каки курац.
Ова што го изигра Криштопанс оваа сезона ретко кој може да го повтори.
Цела сезона, секоја утакмица по 60минути напред назад ја изигра и ниеднаш не се осети замор кај него.
Реално број 1 играч моментално во ракометот.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Се надевам дека бројот 18 ќе биде повлечен од употреба се додека постои клубот. Белким имаат Давор и тоа баграта неписмена околу него доволно памет у главата за да им текне дека треба тоа да го направат? Како фан и поддржувач на Вардар ужасно тешко ќе ми биде да го гледам во дресот на Киелце, дечкото е првата работа што ми текнува кога ќе се спомне РК Вардар, заедно со Столе. Ќе фалиш легендо! :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Живи сте луѓе :vozbud: ..
Не ми се верува дека со ваков тим успеавме да освоиме ЛШ , тимов е со големо срце се гледа од небо ..

Без клупа победивме , да се чудиш со 7-8 играчи ротација ..
Овој Вардар треба да го пречекаат 100.000 луѓе најмалце на плоштад .

Ова беше како некој филм со среќен крај , 2017 бевме многу појаки од сега со Штербик , Циндрич , Душебаев и до некаде беше реално финале .. ама овој Вардар со овој тим не ми се верува уште дека сме прваци :bravobe::bravobe:

Утре вечер одиме на аеродром да ги чекаме хероите со бакли има да гори :vozbud:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Шампиониии, шампиониии, але але алеее...!!!

Кога е во вторник пречекот на плоштад на ракометарите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom