Фан клуб - РК Вардар

S

staycalm

Гостин
Ова го читаше на ФБ-страната „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“? Тука пред малце постираа. Туку да те прашам се бунеше кога Албанциве, пример навивачи на Шкендија, пееја против Македонците, ги тепаа и утепуваа? Не? Епа тука прво почни па после прашувај глупости.
Имаше на фејсбук видео постирано некој. Го прочитав и тоа на страната.
Се „бунам“, односно осудувам говор на омраза независно од тоа дали доаѓа од Албанци или Македонци. Да ја осудиш едната страна за нешто лошо а другата треба да ја поддржиш за истото лошо е муабетов?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Имаше на фејсбук видео постирано некој. Го прочитав и тоа на страната.
Се „бунам“, односно осудувам говор на омраза независно од тоа дали доаѓа од Албанци или Македонци. Да ја осудиш едната страна за нешто лошо а другата треба да ја поддржиш за истото лошо е муабетов?
Прошетај бе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Pederce ne zamaraj be, daj ziti sve odjebi sto sakame ke peeme.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.441
http://www.balkan-handball.com/evropa/milosavljev-gledam-i-ne-verujem-karacic-ovaj-ponos-drzave-i-regiona-mora-da-opstane/

Видеово од прееска го глеам 50 пати... Наклон до под за овие двајца дечки.
Воопшто не им се лутам што си одат, секој би го направил тоа во таква ситуација, дечките изгинаа за себе, за Вардар и ни ја донесоа оваа неизмерна радост !!
:cujte:Наш е Вардар шампион шампион :vozbud::vozbud::drk::drk::sekcza:
Незнам за вас али ја отидов ептен:ајнапиво::pivo2::pijanco:
Слушајте го Игор, меѓу редови кажува дека политиката е длабоко вмешана, и тоа е главната причина што Сергеј си заминува од тука.
И сеа тоа гомно муртинско ќе честита успех на Вардар, а Стево педерот ќе слави по кафичи?
СВЕ ДА ВИ ЕБАМ ДО 101 И НАЗАД ПЕДЕРИ ДВОЛИЧНИ У УСТА ДА ВЕ ГАЃАМ.
Успеавте и тоа последното Македонско да го уништите !
Ваков проект што го обедини цел Балкан не само Македонија нема повеќе никој да направи.
Проклето Македонче пу, ништо не заслужуваме. Ти ебам прокелтиот народ.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Само мене ли ме потсеќа овој идиотов Ненадиќ на Patoshik од Prison Break? :pos:



 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Вардар стана европски шампион, а ниту една македонска телевизија не ги откупи правата за Лигата на шампионите. Успесите на Вардар беа пренесувани на српски јазик, но коментаторите Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ ги освоија срцата на македонските фанови.

„Привилегиран сум. Оваа приказна почна така неславно за македонскиот народ, кој мораше своите национални херои цела сезона да ги гледа со коментар на српски јазик. Се надевам дека тоа не ги повреди многу. Не знам зошто МТВ се одлучи за такво нешто, но нам ни отворија пат да дојдеме до ова. Уште во првите три кола од оваа сезона се поврзав со оваа екипа на Вардар, ми беше чест и привилегија што со мојот драг колега Стеван имавме шанса да коментираме вакво нешто“, вели коментаторот на Арена Сретен Рашковиќ за МКД.мк.

„Животот пишува романи, бајки, додека ги коментирав последните пет минути, се трудев да споредам што направи Лестер, што се случи во кошарката и кога... Можеби сум субјективен, но за мене ова е епска приказна, нешто со што скопјаните и Македонците треба да ги успиваат своите деца во наредните 40-50 години, ова искрено го кажувам, ми се полнат очите со солзи, но животот пишува драми“.

„Сега се прашувам што ќе се случеше ова да го направеше српски клуб, можеби ќе умрев таму. Но ќе беше тоа многу посилно од ова, ќе беше посилно, но не многу. Се врзав за овој Вардар“.

„По таков крвав меч со Барселона, да одиграте вака против Веспрем, тоа е како Ленокс Луис во најдобрите денови кога го малтретира ривалот со преден директ и го држи десет рунди, го малтретира, го разбива, е така изгледаше Веспрем вечерва. Денес не беше потребно срце, срцето си го одработи тоа вчера, денес беше знаење, заедништво... капата долу, и на ракометарите, и на македонските колеги што беа тука“, рече Рашковиќ.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
И бајката доби СРЕЌЕН КРАЈ!

Е мој Вардаре , моја прва платонска , љубов чиста како солза:place:


Цела моја младост ја оставив на трибина и за тебе, не верував дека еден ден ова ке го добијам за возврат , не само јас туку и многу како мене.

Краток сум со зборови , ова неможе да се опише , само да се доживее.

Солзи сами капат прости ми...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Se soblece li taa kurvata po partizanska????
Eden zivot edna ljubov
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Првата титула бев возбуден, ама ова, неможам да опишам. Го гледав натрпеварот со татко ми, на крајот и двајцата завршивме со солзи во очите. Натпреварот баш ја опиша нашата историја, секогаш со маки, потценувани, угнетувани и на крај пак опстојуваме и победуваме. Еден од најубавите денови во мојот живот, цел ден како на трње да седев за на крај да заврши толку многу убаво, права бајка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom