Фан клуб - РК Вардар

Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Калараш и Киселев 5мин слава доживуваат .
Секоја чест момциии бравооо :bravobe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
За некои 3-40 години, кога ќе живееме во кој знае која држава, ќе се фалиме на внуците дека во наше време Вардар од некоја си Македонија бил два пати првак на Европа (плус Кометал нели), нешто како нашите старци што зборат за Југославија. :D

Честито нека е, искрено ниту малку не очекував да земат титула со ваква екипа. Секоја чест за сите до еден, вистински борци, браво!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Не го разбирам ракометот како спорт, пратам само првенства кога игра Македонија и тука-таму некоја битна утакмица на Вардар.

Покрај утакмицата која беше врвна и играта на Вардар јас мора да го изразам моето воодушевување од коментаторите, особено од едниот, оној што практично го водеше мечот.

Ќе ја тргнам на страна стручноста на оние кои се компетентни да дадат оценка за тоа, јас ќе ја споменам страста и почитта што ја покажаа. Страст прво за спортот, понатаму за Балканот и пред се за Македонија.

Секоја им чест искрено, ме наежија до даска :cuc::cuc:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Владо Недановски втор пат е европски шампион. Што направи ти у животот ?!
Морална подршка, плус замена за Дибиров (за недајбоже), пред 1 недела бавчите ги прскаше во Преспа, денес по втор пат европски шампион, БУТИН МАЈСТОРЕ !
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Оној Охриѓанецон не го иматe изглеа слушано да видите шо е коментатор :D

Браво за Вардар, и за овој тим, и мило ми е за Карачич вистинска легенда на клубот, го заслужи сето ова на неговото заминување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom