Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Инаку утре е ждрепката за Финал 4.

Кого посакувате за противник и зошто?

Мене желба ми е Веспрем некако ми изгледаат неконстантни...
Од друга страна секогаш играат под притисок,ако не освојат за нив е неуспех па уште од Вардар со 10 пати поголем буџет...Ќе се испотепаат пак во соблекувална,како првиот натпревар кога му пресудивме на Врањеш.:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
za f4 sega... so koj bi sakal da igrate i zosto? daj da cueme zelbite hahaba
Само да не е Барса :D

Мислам и Веспрем и Киелце имаат шанса да ја елиминириаат Барса..ама подобро нека си се мачат они со нив него ли Вардар :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
378
Поени од реакции
1.038
Ви текиња на муабетите од почеток на сезона кога беа извлечени групиве? :D :D























Го изгоревте модераторов :oops::oops::oops:

Бонус:
Откако се закопа Вардар, и Киелце почна да се закопува :D

Имаше муабет дека Киелце ќе пропадне ама не сум го копирал :/






И тоа е тоа у кратки црти.

Од "ej ke se jademe so kristijanstad za da pomineme grupi" до Фајнл Фор.

:cuc:
Добро е од денешна перспектива да се потсетиме на муабетите после жребот :cool:
Како еден од тие што беше убеден дека најмалку проаѓаме група без проблем чекам админот да закаже време и место (кафана) за да ги казниме песимистите.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
http://www.g-sport.mk/vest-statija/75708/ehf-kje-go-skenira-incidentot-vo-seged?fbclid=IwAR3iY8fnmc3Wcv5KlfMSGLY8moxHMUvmGKaUe5izO-K6jt-zrqR8E4znF-w

Европската ракометна федерација објавија дека ќе го разгледува инцидентот што се случи на натпреварот меѓу Пик Сегед и Вардар.
Во финишот на натпреварот, на 25 секунди до крајот на средбата играчите од двата тима влегоа во клинч. Се почна по фаулот на Мораеш над еден играч на Сегед, по што реагираше Бомбач и страстите зовреа.

Средбата беше прекината накратко, тајм аутот на Пастор донекаде ја одлади ситуацијата, па средбата потоа се доигра.

Но, ЕХФ нема да остане должен. Ќе скнира, разгледува, веројатно ќе има некакви казни. Се надеваме само дека во таа мешаница некој вардаров играч не направил нешто, па да треба да се соочува со Виена.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Од наша страна ја не видов нешто драстично. Само видов дека Игор нешто се препукува со некој и дека Кристопранс го влечеше и му викаше во фаца да прекине. Другите не правеа ништо, само развлекуваа луѓе и ги држеа играчиве на Сегед.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Од наша страна ја не видов нешто драстично. Само видов дека Игор нешто се препукува со некој и дека Кристопранс го влечеше и му викаше во фаца да прекине. Другите не правеа ништо, само развлекуваа луѓе и ги држеа играчиве на Сегед.
Скубе ме плаши мене,убаво ги испцу Македа и Габер,ваљда нема да се фатат за тоа.
Другото и ја не видев нешто посебно,сите разделуваа играчи,искрено ме зачудија Вардарци со смиреноста во таква ситуација.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Скубе ме плаши мене,убаво ги испцу Македа и Габер,ваљда нема да се фатат за тоа.
Другото и ја не видев нешто посебно,сите разделуваа играчи,искрено ме зачудија Вардарци со смиреноста во таква ситуација.
Скубе и со Кањелас нешто се расправаше. Ама ваљда за расправање нема да ги казнуваат.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Криштопанс денес коа излезе од автобусот на иста висина беа да му ебам стоката џиновска. У авион 3 седишта пред него вадат за да го собере.
Требаше и него да го фрлаат во воздух исто како Парондо
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Требаше и него да го фрлаат во воздух исто како Парондо
Најверојатно ако пробаа, он нив ќе ги фрлеше.

Интервју со Дисингер. Вика, има сила во раката, но му фали мобилност, за една недела ќе почне да тренира со екипата. Најверојатно ќе игра во Келн, но има шанси само во напад.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom