Фан клуб - РК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас сум некако скептик. Со оглед на фактот дека цела екипа не е во Скопје, веќе недела. Сите играчи се со своите репрезентации, а тие што не се репрезентативци се во матичните земји. Би мислел доколку се случило такво нешто, некој од медиумиве ќе имаше инфо.
Оффффф да знаеш ти колку работи не ги дознале медиумите низ годиниве... На пример до ден денес го немаат дознаено принципот на кој земаат плата ракометариве, зборам и во ситуација кога нема каснење.

Сакате верувајте, сакате не, како и да е баш во моментов ситуацијата е многу лоша и ако за некој ден не се преземе нешто пишете пропало.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Според мои сознанија Борозан уште пред Ф4 турнирот во Брест добил исписница од Вардар, и постои можност да не настапува до крајот на сезоната.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Оффффф да знаеш ти колку работи не ги дознале медиумите низ годиниве... На пример до ден денес го немаат дознаено принципот на кој земаат плата ракометариве, зборам и во ситуација кога нема каснење.

Сакате верувајте, сакате не, како и да е баш во моментов ситуацијата е многу лоша и ако за некој ден не се преземе нешто пишете пропало.
Ти верувам.

Сакам да кажам, чим вие сте дознале, чудно и некои од новинариве да не дознале, или си ќутат да не расипат односи со клубот.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ти верувам.

Сакам да кажам, чим вие сте дознале, чудно и некои од новинариве да не дознале, или си ќутат да не расипат односи со клубот.
Кој медиуми да пренесат, пола врска си немаат од новинарство останатите се под Камчев и спортмедиа на времето беше медиум на Вардар, сеа е спорт1 ако не се лажам може и да грешам. Екипа никако не ги ставам у новинари.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ти верувам.

Сакам да кажам, чим вие сте дознале, чудно и некои од новинариве да не дознале, или си ќутат да не расипат односи со клубот.
А што ќе ти смени тебе тоа? прво од самите играчи нема да добиеш ни 1% од онаа што се дешава, треба да си многу многу близок за да добиеш само основни информации.
Си имаат они договори, и не е во интерес на никој тоа јавно да се презентира.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
А што ќе ти смени тебе тоа? прво од самите играчи нема да добиеш ни 1% од онаа што се дешава, треба да си многу многу близок за да добиеш само основни информации.
Си имаат они договори, и не е во интерес на никој тоа јавно да се презентира.
Мене нема да ми смени ништо. И се согласувам дека тоа е приватна работа. Но, новинарство како професија има за цел да дознава информации. Луѓе зборат, тоа е човечка природа. Поената ми беше, чим информации до луѓе на форумов стигнале дека играчи бараат раскин на договор, двајца спомнаа дека чуле такви муабети, тогаш зошто луѓе, новинари, кои знаат дел од играчите, луѓе во клубот, во фелата, не би слушнале исти муабети? Тоа ми беше поената.

Инаку, спортмедиа е под Камчев. Тие спорт1 може највеќе прават некое "истражувачко новинарство" поврзано со спорт. Гол.мк мислам дека е Михајло. А, овие 24ракомет, некако имаат доста пристап до Вардар.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Мене нема да ми смени ништо. И се согласувам дека тоа е приватна работа. Но, новинарство како професија има за цел да дознава информации. Луѓе зборат, тоа е човечка природа. Поената ми беше, чим информации до луѓе на форумов стигнале дека играчи бараат раскин на договор, двајца спомнаа дека чуле такви муабети, тогаш зошто луѓе, новинари, кои знаат дел од играчите, луѓе во клубот, во фелата, не би слушнале исти муабети? Тоа ми беше поената.

Инаку, спортмедиа е под Камчев. Тие спорт1 може највеќе прават некое "истражувачко новинарство" поврзано со спорт. Гол.мк мислам дека е Михајло. А, овие 24ракомет, некако имаат доста пристап до Вардар.
Спортмедиа беше, ама не е повеќе на Камчев. A Спорт1 е на Кртот, близок пријател на Грне. Така да може да има и он некој удел таму...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И сега лев бек Милосављев да го пуштиме...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Кога требаше да влеземе во првиот натпревар сезонава со три леви бека, ние може да бидеме во ситуација да го играме со ниеден.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
„Јас го известив директорот Давор Стојаноски и имав едно барање кое не беше исполнето, па поради тоа секој понеделник бев примора да одам за Црна Гора. Тоа во клубот го знаеја и имав дозвола за тоа. Па така и овој понеделник го прескокнав тренингот, и се појавив во вторник“, започна Вуко и продолжи: „Точно на мојот роденден, во вторник пред да излезам во салата на тренинг ми пријде директорот Давор и ми соопшти дека повеќе не сум им потребен. Што се однесува до мене Вардар е завршена приказна, а директорот Давор да ја каже цела вистина.“
https://sportclub.mk/borozan-za-mene-vardar-e-zavrshena-prikazna-vistinata-neka-vi-ja-kazhe-davor/
 

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
Борозан е избркан од екипата, Дисингер ќе биде спремен ако одиме во Келн.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Претпоставувам дека Вуко барал да оди кога сака во Црна Гора,поради тоа што му се роди дете,па прескокнувал тренинзи, најверојатно заради тоа пукнала тиквата.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Вардар во 2018 бил во загуба 1.2 милиони евра

Малце појасни информации каква е состојбата во клубот. Веројатно сеуште клубот финансиски тоне, прашање на време е кога ќе пукне.
A, од кај Вардар направил приходи од 5 милиони евра во 2018? Тоа највеќе ме интересира. И во 2017 имаше над 5-6 милиони. Од кај доаѓаат овие пари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom