Фан клуб - РК Вардар

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Нека ви е честита победата Вардарци!
И продолжете со успесите и понатаму ;)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Што убаво мирисаше од барбакан кога си идев накај дома :pos:


ТЕБЕЕЕЕ ТЕ САКАМЕЕЕЕЕЕ ТЕБЕЕЕ ТЕ БОДРИМЕЕЕЕЕЕЕ СРЦЕВО МОЕЕЕ ЗА ТЕБЕЕЕЕ САААМО НАПРЕД ВАРДАРЕЕЕЕЕ :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Уф...
Од каде да почнам човече :D
Да почнам од мечот Вардар-Борац. На тој меч горе-доле требаше да се знае, колку карти ќе добиеме, кај кого ќе идат картите итн.
Лоши вести, само 300 карти ветиле педерите и плус дознавме дека дел од картите за продажба ги поделиле на фирмите на Минчо.
На крај ветија 330 карти за Комити, а дадоа само 296. Од 2200 карти што требаше да се пуштат во продсажба, од извори на купикартизасе, беа пуштени само 550 карти.
Пред Југотон драми. Околу 100 и кусур Комити. Уште од 11 дојдовме а веќе беше полно. Да знае цел град за кој се навива. Додека се осдвива продажбата низ ГТЦ ечи, НИКОЈ КАКО ТЕБЕ ДРУГ, НЕ ГО ЕБЕ МЕТАЛУРГ.
И откако одвај 10-тина души купија карти, одеднаш ни викаат КАРТИ НЕМА...
Шок и неверување...
Никој не знаеше дали наши членови ги резервирале картите ама осеќавме дека повеќето карти отишле кај наши членови.
Во недела дознавам дека ќе има карта за мене од групата :D
На крај од ваму од таму, цела кајгана екипа најдовме карти :D
Некои дури најдоа карти од противничките фанови.

Иако ја имав картатаб уште одамна, цели ноќи не можев да спијам :D
Што ако ја изгубам, што ако некој ми ја украде. Во вторникот цело време сањав како сум ја изгубил, како сум закаснил и не ме пуштиле. Картите до перница ги чував, и се будев и само гледав дали се таму хахаха
Ваква еуфорија мислам дека одамна не ме дрмала.
А исто можам да кажам за цела кајгана екипа. Колку само страни испишавме во конверзацијата наша. Сигурно едно 20-тина :D
Сите болесници, ама мислам дека мене како што ме стега срцево, другиве не се толку забегани :icon_mrgr:
Ден пред мечот. Не можам ништо да правам, само чекам времето да помине. Од еуфорија ме стега пролив :pos: Ме фаќа грло и кревам минимална температура. Али им викам домам, ќе умрам ако треба, ама утре сум во сала.
Легнав во 2, заспав во 5. Од еуфорија ми идеше некоја топлина, се соблеков по кратки и така спиев хахаха
Станав уште во 10!
Сабајле познатите ритуали на тацна :D
Идам накај Центар да се најдам со остала кајгана екипа. Му викам на Незапирливи фати ме за срце, да видиш како ми чука. Ми вика што ти е брат? Му викам дома ме наклукаа со сто апчиња за смирување и пак не можам да се смирам од еуфорија :D
Викам и со карта осеќам дека нема да влеземе. Идеме пред воена. Што да видиме.
Се собрале 1000 души. Од нив 70% карти немаат :pos:
Си викам овде драми ќе бидат.
Во сала се влагаше дур не се наполни нашиот дел. Пред сала сигурно останаа уште 200 наши членови.

На почетокот еден куртон од 100 кила доаѓша на наш блок и се качува на ограда со шал Металург. Убаво го предупредуваат нашите постари члебнови да го напушти нашиот дел. Се тегнеа 10 минути, типов несакаше да си оди, дур не беше изваден на сила. Видоа не видоа некои гостински фанови, го напуштијаб цел втор блок, и комотно може да се каже дека првите два блока беа целосно фатени од Комити и Вардарови фанови.
Црвено-црни момци можеа да се видат низ цела сала. А особено позади головите.
Не се знаеше кој е домаќин. Излегуваат домаќините и добиваат ерупција од свирежи.
Нашите сфатија дека денес НИЕ СМЕ ДОМАЌИНИ, а за нашито меч подобро нека не доаѓаат да играат педерите.
Ваков резил да изедеш на домашен терен ау ау аууууу
Оние кои имаа сезонски од Металург се исплашиле и пола карти им ги имааб дадено на наши членови, нивни пријатели од приватен живот. Пола наша трибина влезе со сезонски карти на Металург.

Нашите тргнаа храбро.
Реков, голманот е пола екипа. А денес Џамбо беше маестрален. Лелеле мајко што им направивме. Да бидам искрен никој од нас не очекуваше вакво пеглање. Сите до еден изиграа маестрално, единствено Душебаев донекаде потфрли.
ЕДНО ЌЕ КАЖАМ: ТИМУУУУУУУУУУУУУР ДИБИРОВВВ:vozbud::vozbud::vozbud:
На исто ниво бил со Манасков хахахахахахахахаха
Манасков е добар само ако Станиќ има добар ден и да му фрла контри. Комотно можам да кажам дека во позициона игра Ојлески е дупло подобар од него.
Најмерак ми е за Димовски. Најмизерен меч во животот изигра.
Многу се накурчив дека носевме само едно десно крило, и сепак мислам дека тоа беше грешка, пошто Раковиќ е во одлична форма.
Одбраната денес маестрална.
МЕТАЛУРГ НЕМАШЕ НИЕДНА АКЦИЈА!

Сите голови ги дадоа на сила од бекови. Повредениот Атман хахаха Скинати мускулни влакна имал.
Абе копилиња кого лажете, не ви пали веќе таа финта. Увек педерското, за да имаат алиби.
Доне ве простудирал ве јаде за доручек дебелкото :D

Оди Металург во напад, идиоптите пуштаат музика хаха Максимално сдеградирање на и онака циркузантската гостинска група. Гревоите понавиваа 10-тина минути на цел меч. После си седнаа, на крај си фатија џомка уште 5 минути пред крај.
Барем кога губиш ко магаре цел меч најлесно се навива :icon_mrgr:
Вардар како домаќин. Иако спикерот мама ни ебаваше со намерното пуштање на музиката. Каков вештачки тим. Слушам и коментаторите навивале за нив. Слободно нека го земат до грклан сега, се надевам убаво им е :icon_mrgr:

Почнавме да водиме со 3-4 разлика. Карачиќ си решеташе како сака, Дибиров беспрекорен. Го откажаа Станиќ за 10 минути. Милиќ на другата страна ја спушти ролентната. Мала дамка на мечот беше тепачката со резервистите.
РЕЗЕРВНА ВОЈСКА СТАВИЛЕ ЗА ВАКОВ МЕЧ АЛОООО
Не сме терористи ебате.
Не знам што точно се случи под нашата трибина, ама после падна добро шлакање на оние во први редови со полицијата. Имаше околу 4-5 уапсени наши членови за жал.
Тука во гужвата кога ме стегна срцево, реков ќе се умира :icon_mrgr:
Морав да се повлечам најгоре...
Уште неосвестени а на семфарото стоеше 5-11 :D
Таман ќе намалеа на 4 разлика, па ќе украдеа топка, ода во напад, им крадеме и враќаме на плус 5 :D
Најсмешно беше за пеналите, кога добија две исклучувања. Беспрекорно судење денес. Копилињата мислеа ова Македонско првенство е, па ќе им се дозволува што сакаат да прават. Тој Ванче крапот се скапа од плачење. За секој фаул бараше две минути да ни дадат.
Георгиевски жива дупка истотака. Дибиров го изеде во напад, а во одбрана, Милиќ го откажа. Манасков играше?
Единствено Атман ги држеше Металург во игра. Мојсо на сила даде неколку гола но ништо посебно.
На одмор се замина со +4.
Второ полувреме почнавм со изменет состав. Марковиќ достојно го замени Дибиров. Лазаров беше солиден, единствено пикерите правеа некои клупи фаули. Абутовиќ и Растворцев беа чиста 10-ка во одбраната денес. А доста изненадувачки беше што на почеток и двајцата играа напшред-назад па нормално ги фаќавме споирлациве на брз центар :D
Петриќ какви голчиња им даваше. Ќе ја шутне некоја траљава, и некако од земја ќе влезе. Уште толку го деморазлираше Станиќ кој во меѓувреме влезе повторно на местото на Мијатовиќ. Прибак истотака солиден, а за Карачиќ немам зборови.
Мислеа ќе намалат, кога одеднаш дојодовме на +6 на 20 минути до крај.
Ерупција во салата. ОВА Е ЦРВЕНО-ЦРНИОТ СВЕТ.
Јавноста сфаќа кој е уствари домаќин. Од две трибини ги изрезиливме. На домашен меч кај што гостинот добил само 300 карти, кај што има само 500 карти во продажба, ВО САЛА ДА ИМА СКАНДИРАЊЕ У-А ВАРДАР-ВАРДАР, каков РЕЗИЛ ЧОВЕЧЕ.
Педерите само јка гледаа рапсодијата во црвено-црно :D
Си чучнаа на седиштата и го чекаа крајот.
Им мававме дупешки со еве ви помош :D
Но некако поради низа глупави исклучувања, не сфатливи од Чипурин и Столе, поритнвикот дојде на -3 и се врати во живот.
Си викам не пак, ВОЛУМЕ 1000000 хахахаха
Секој меч кај што многу сме воделе, завршувал со јаки завршници.
Но Дибиров не мислеше така. Какви три гола им даде ауууууу :vozbud:
Какви се тие голови човече.
Одма нека одат во пензија и Станиќ и Мијатовиќ. Мада овој Дибиров изгледа није одавде :D
Од Марс е дечкото, верувајте ми :icon_mrgr:
Последнит десет минути таква болка добив во срце, не моѓев веќе да навивам. Одамна вака не сум зарипнал, во целата еуфорија не сум ни осетил колку сум викал :pos:
Последните минути ги гледав залепен за ѕидот. Кога дојдоа на -3 и имавме напад и добивме пенал, си викам еве реприза од претходните мечеви. Но овојпат Дибиров е сигурен. Претходно со играч помалку Карачиќ им ја светна под пречка, не ја ни видоа. Имаа една шанса преку Злате. Оди на зицер позиција и сите се дерат ПРЕСТАП, и судијата суди ПРЕСТАП. Се умрев од смеење хахахаха
На две минути до крај немаше веќе дилеми.
Пола сала е на нозе слави, додека другата половина веќе ја напуштила салата и си оди накај дома.
Педерите поздравени со НЕ ПЛАЧЕТЕ, НЕ ЖАЛЕТЕ, И ВИЕ ЌЕ ПОБЕДИТЕ, А КОГА ЌЕ ПОБЕДИТЕ, ГОСПОД ЗНАЕ, КУР ПУШЕТЕ :D
И цела сала КУРТАШАК КУРТАШАК КУРТАШАК :)
И на спикерот му се даваше дупешка. Кога ја пушташе нивната навивачка химна цело време, во делот НИКОЈ КАКО ТЕБЕ ДРУГ, ечеше нашата верзија. Виде не виде, во второ полувреме тоа делче не го пушташе хахахаха
И пази молимте викаше да им заблагосдариме на судиите. Колку треба да си долен во овој меч да бараш вина на друго место?
Добива Чипурин две минути, вика ДА МУ ЧЕСТИТАМЕ.
Еве ти една честитка од мене педерче

За вршува мечов а јас не бев свесен што се деси. Рипам во еуфорија, се јавувам секаде, пеам се дерам. Приметувам дека немам веќе глас :D
На крај татко ми ме собра и до дома се изнасвирев со колата.
НЕКА ЗНААТ СИТЕ:
ЗОШТО ТОЛКУ ГЛУПИ СТЕЕЕЕЕЕ; СЕКОГАШ ВЕ ЕБЕМЕ, ОВА Е ЛЕКЦИЈА ПО НАВИВАЊЕ (а и по модеренракомет богами :D).

А како демек они ќе ни пуштаа мечеви за да сме оделе понатаму? А сега пичиња што правиме? Да ви ја дадеме следната или не? :D

Нормално дека не, и мило ми е што отидоа во вода сите гласини.
А следниот меч... Е тогаш не знам што ќе биде. Најавени се екипи од сите градови. Затоа снабдете си се со карта на време. За нас мала ќе бисде цела сала, а камоли да има место и за обичните фанови. Пирати подобро нека не доаѓаат и онака само место фаќаат :D

Сега може лесно да се спие <3
Мада со еуфоријава после победава уште една недела нема да можам да спијам хахаха

ЕДИТ: Заборавив дека и Вујо беше во сала. Сега кога си отиде Пирати немаа за кого да пеат, па затоа седеа цела утакмица хахаха Вујо уште еднаш покажа кој е закон и во инцидентот се вклучи и г и бранеше нашите членови. Не за тренер, ВУЈО ТРЕБА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СД ВАРДАР ДА ГО СТАВАТ!!!
Каква легенда е човекот!

п.с. фала на сите за поддршката за време на банот :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
ПЕП се тие што не чуваа, специјална единица, состаавена од провинцијалци, каква резервна војска бре :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
ПЕП се тие што не чуваа, специјална единица, состаавена од провинцијалци, каква резервна војска бре :D
Кој ги знае, јас мислев ПЕП се резервисти некои, некоја така спомна хахаха
ГЛедам не се ЕБР и врска немав што сорта се :D

Колку беа смешни, пред сала седеа со РОТВАЈЛЕРИ хахаха
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ајде тука ќе пишам прво за инцидентот пошо гледам сите портали пренесоа дека ние сме го направиле, е да ми извинат да им го учукам у гз прво а после да пишам дека инцедентот се деси ради тоа што демек пробаа двајца куротни од детската градинка пирати да ни украдат знаме, ваљда не размислуваа кај си го добија, само ни напрвија и лошо не наместија да се млатиме со џандарите.

Исто да пишам дека пред врата останаа и луѓе со карти,, во еден момент пеп решиле дека нема да пуштаат и се наредиле пред врата и не дозвлиле никој да влезе.

Затоа на 24 ќе се види она што пробаа, норамлно неуспешно во цлеост да го сокријат пред ела Европа а тоа е дека Вардар владее со Скопје и дека Скопје живее за Вардар, а не за кондом клуб репрезентација и што ли уште не.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Работат заедно :D
Денис лиже на гз на сите наши постари членови и со сите е најдобар другар, а војува со оние што се основно. Не заборавам кога се осмели да му мавне бокс на 14 годишно дете на МЗТ-Работнички па го изеде помрачина. Цела група напикана во ќош, изедоа ќотек како магарици :)

Реално меѓу Комити и Пирати ривалство нема...
Сите повидни членови се гушкаат по кафани.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Ајде и од мене еден мерачки пост, задоволство е да се опише настан како овој!
Коњаникот почна уште од мечот со Борац да раскажува, јас од вчера ќе почнам, сепак он баниран беше :icon_mrgr:

Си легнав во кревет се вртев ко будала никако да заспијам човече, станувам во 4 идам по вода, го гледам татко ми, ми вика не спиеш бе синко? Не бе какво спиење, 100 мисли ми се мотаат во глава за утре, вика не му ја мисли утре тепаме 100%, викам ај дај боже, се замуабетивме 5 саат ме фати во 6 заспав.. :pos: Екипа Кајгана се договаравме да одиме заедно, на крајот само Коњаникот го чекав во Центар му викам чувај ја картата или двајцата да одиме, или двјацата да не одиме страв ми е да не ја изгубам, ми ја дава викам тука е? - тука е! :pos: Идеме кај Воена, мислиш на Градски играме, да не претерам ама сигурно имаше едно 1 000 души, :pos: карти немаше ни за половина од нив.. :oops: Му викам на Коњаникот, дај да влагаме порано, да не настане хаварија овде.. :D А Коњаникот се издрогирал со апчиња, срцено како желки да не бркале :pos: му викам ти ќе умреш во сала бе.. :D Идеме накај Борис што да видам колона полиција во 93209302932 реда како терористи да пречекуваа, земале и кучиња со нив.. :facepalm: Дремевме во сала некое време, 10 минути пред утакмица салата не беше ни 30% полна, ах брее овие лоши навики.. :tapp: Имаше еден сељак во нашиот блок, со шал Металург се качил на шипкана.. :tapp: Среќа што постарите средија па немаше проблеми.. Го преполнивме нашиот блок, се наполни и блок 2 колку што видов, позади гол еден добар дел да не претерам ама 90% беа Вардарци, на спротивната трибина, голем дел беа фанови на Металург, имаше и таму Вардарци, ама не многу...Гостите...ова домаќините беа пречекани нешто подобро од играчите на Барселона и ПСЖ, срамота човече да ти свират а да бидеш домаќин..Мечот одлично го отовривме, Милиќ играч на натпреварот, сите изгинаа на терен, а за Дибиров...па @Коњаникот Сабја ти реков дека човеков е Марсовец сега ли сфати? :D Човек мислам дека вечерва и од позади гол некако ќе ја свртеше и ќе дадеше гол.. :icon_mrgr: Ги отворивме, резултатот беше во наша полза за време на целиот натпревар, прекрасна игра, ракомет за око, за разлика од нивната утепана игра...Педерските навики никако да завршат...Клупава на "домаќиниве" цело време рипаше, кој сељачишта...тој антипатичниот дебил што се дере на микрофон, само јадеше гомна кога одевме во напад, за да не се слушаме :facepalm: а оној па идиотот цело време пушташе песни, не знам колку е дозволено тоа додека еден тим напаѓа, на почетокот мислам дека пушташе и свирежи..Најјако беше што го пушташе делот кој го пееме "Никој како тебе друг" кога виде дека е бетер, не го пушташе веќе тој дел.. :pos::pos::pos: Заминавме со +5 на полувреме, а имавме и напад на почетокот на второто полувреме за +6, с еиграше гол за гол, кога игравме со играч помалку на неколку наврати не дозволивме да се добилии противникот.. На крајот мислев дека пак ќе биде драма, но Дибиров ги отпиша скеоја чест мајсторе :cuc: славевме убедливо!
Металург еби се ниакд вие нема да победите само напред Вардаре еби ги сељаците!:D За останатиот курташак што си го теравме и на терен и на трибини нема да зборувам, Коњаникот има опширно напишано.. :) Само можам да кажам дека ги убивме со паролата, секоја чест за екипата на Комити што за толку брзо време, се ангажираше и ја напраивја оваа парола.. :cuc:Беше поздравен и Вујо, легендата наша..Пирати дали вкупно 10 минути навиваа, мизерија жива, катастрофа, ајде што немаат бројка, ама не се слушнаа, не ни навиваа воопшто.. Повторно го сканидраа Станиќ.. :pos:
На крајот сите заедно славевме, Вардар победи и ги лупна од земја и вештачките и оние кои прогнозираа 40:21 за Металург и оние кој велеа дека биле калса подобри и оние кој велеа дека Станиќ ќе не откажел, дека биле долго време заедно, ало џабе вие ако сакате бидете заедно и 10 години, вештачки сте, без срце без страст! Ете им го и на бекстејџ и на коментаторите! За вакви утакмици се живее, вакви утакмици вечно се памтат, едноставно не се забораваат, нека не забораваат и вештачките, бидејќи ова им е и последна сезона во ЛШ, нека памтат како е во ЛШ, секоја сезона нема да можат благодарение на некој банкротиран клуб да добиваат шанса во ЛШ! Фала ви момци, фала ви Вардарци што ме направивте по кој знае кој пат најсреќен човек на светот, гордост е да се биде Вардарец! Како после ова да не одиме и да ги бодриме секогаш и секаде? :) АЈДЕ АЈДЕ АЈДЕ ВАРДАРЕ, НИЕ СМЕ ЦРВЕНО-ЦРНО СЕМЕЈСТВО, А ОВА Е ЦРВЕНО ЦРНИОТ СВЕТ! За 10 дена втор дел! ;)

Славете Комити, славете Вардарци! Песните класика! :icon_mrgr:


Баш е добро :icon_mrgr:

Вардаре македонски!


Вардар, Вардар пак сме најдобри, Вардар, Вардар шампиони, Вардар Вардар оди на победи, Вардар,Вардар со верни навивачи! :cool:


НИКОЈ КАКО ТЕБЕ ДРУГ НЕ ГО ЕБЕ МЕТАЛУРГ И ТИТУЛА ДА ОСВОИ ЗА МЕНЕ НЕ ПОСТОИ! :icon_mrgr:

Се гледаме Вардарци - Кајганџии и Кајганџики на следното наше шоу! :D



:icon_mrgr:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Момци честитки до сите. Подобро од ова неможеше да биде :)

Нека ни се множат победите и ваквите моменти да ни се повторуваат (еве може реприза на 24ти:D)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom