Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Да не ви напраат вака од трибина :ROFLMAO:
45 секунда :D
Ама не се возеле у гепек накај Арачиново по тој пат :D Денес што биде нека биде само на терен да тепаме, буквално доаѓа до тоа "со години го чекавме моментот"... :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Дај нека ги отворат тие 10 минути добро и да дишеме помирно барем во следните 40, пошто последните 10 ќе бидат штетни по срцето :)

Колку што се радував на резултатот после првиот натпревар, сега толку ме фаќа нервоза што натпреварот го почнуваме со -2 :)
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Прегледај го приврзокот 90708
15 години подоцна. Пишуваме нова страна во историјата на РК Вардар.
лелеееееее...ептен ме погоди со картиве! Тогаш првпат ме пушти мајка ми, сам на утакмица. Ваљда зошто преку улица ми беше салата... :D Штета што дури по мечот почнав фанатично да следам ракомет, па доцна сфатив против кого сме играле. Фантастичен состав на Адемар со А.Ентрериос, Хуанин, Омбрадос, Гарабаха и компанија... каков прекрасен спомен...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Ако идеме понатака ќе биде ко МЗТ - Реал коментаторот: "Галама е потребна, Лазаров погодува, Лазаров погдува на 3 секунди до крајот ова е неверојатно, да видиме Егерт од огромна далечина, не, не победа на Вардар победа на Вардар, какво славјее каква победа, неверојатно е ова што се случува во салата Борис Трајковски, фантастична победа, што се случува овде дали е ова можно, Фленсбург на колена во Скопје."
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дај нека ги отворат тие 10 минути добро и да дишеме помирно барем во следните 40, пошто последните 10 ќе бидат штетни по срцето :)

Колку што се радував на резултатот после првиот натпревар, сега толку ме фаќа нервоза што натпреварот го почнуваме со -2 :)
истоооо :pos: пред недела дена бев еј топ што се два гола а вчера, леле бе гадна предност, замисли со 1 разлика тепаме :(

дрмнете си 3-4 пивца полесно ќе биде :pos:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Сакам да биде 25-23 и да истече времето и да имаме удар од 9 метри.
Прибак да ја даде како против Металург за 26-23 па да се сруши цела сала :icon_mrgr:
ауууу никако! Пред да го изведат ударот од 9 м. ќе има сигурно прекин на мечот, пошто некој навивач добил срцев удар...:D
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Дај нека ги отворат тие 10 минути добро и да дишеме помирно барем во следните 40, пошто последните 10 ќе бидат штетни по срцето :)

Колку што се радував на резултатот после првиот натпревар, сега толку ме фаќа нервоза што натпреварот го почнуваме со -2 :)
Еве уште еден истомисленик. Пред да ја играме првата утакмица викав.. да изгубиме 2-3 разлика, па во Скопје ќе добиеме барем 4 разлика. Сега си мислам.. како бе не извадивме барем нерешено. Ептен ме фаќа паника. Имам трема ко никогаш. Сабајле со петлите се разбудив и никако не можев повторно да заспијам.

лелеееееее...ептен ме погоди со картиве! Тогаш првпат ме пушти мајка ми, сам на утакмица. Ваљда зошто преку улица ми беше салата... :D Штета што дури по мечот почнав фанатично да следам ракомет, па доцна сфатив против кого сме играле. Фантастичен состав на Адемар со А.Ентрериос, Хуанин, Омбрадос, Гарабаха и компанија... каков прекрасен спомен...
Еј, остај. И јас во тој период активно почнав да го следам Вардар. Претходно само гледав резултати низ весници и ништо повеќе. Ти текнува ли на ѕверов: http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/men/2010-11/player/501639/Tite Kalandadze
Ми остана еден од омилените играчи што било кога го носеле црвено-црниот дрес, иако за Вардар играше само две сезони.

Сакам да биде 25-23 и да истече времето и да имаме удар од 9 метри.
Прибак да ја даде како против Металург за 26-23 па да се сруши цела сала :icon_mrgr:
Сабја, а рачунаш дека во ваква ситуација би ми откажало срцето? :)
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Еј, остај. И јас во тој период активно почнав да го следам Вардар. Претходно само гледав резултати низ весници и ништо повеќе. Ти текнува ли на ѕверов: http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/men/2010-11/player/501639/Tite Kalandadze
Ми остана еден од омилените играчи што било кога го носеле црвено-црниот дрес, иако за Вардар играше само две сезони.
Да, да се разбира. Одличен играч. Мене омилен ми беше Котески и штета што мислам дека баш пред полуфиналето му се случи несреќата...Солидна екипа имавме тогаш. Далеку од денес по квалитет, ама некако играа на начин кој не те оставаше рамнодушен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom