Фан клуб - РК Вардар

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ако ја наместат трибина на средина пред јужна или северна и додадат монтажни трибини ( ниски за 3-4К публика ) одоколу би можеле 15000 да извадат како ништо.По 300-400 карта на југ/север и 600 на монтажни убава заработка би извадиле.



Вака кога ја гледам и уште подобро би било на запад -исток на атлетската дека таму е позаоблена трибината + нема да смета на фудбалскиот терен таа недела помеѓу двата натпревари али па и помалку публика може да соберат.Нека каже некој баш колку собираат запад и исток.Али во секој случај не е невозможно а и би имало и одлична заработка посебно ако двата тима ги делат трошоците за правење

300-400 карта за стадионска трибина,600 карта за монтажни доле под 100 000 евра по натпревар не се.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Само има еден проблем , нема покрив , кога би се направил покрив на Филип II , тогаш може да се размислува за оваа идеја.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Претпоставувам дека е првоаприлска шега, ама ајде да го споделам линкот
Igor Karačić igra za Makedoniju?
http://www.balkan-handball.com/balkan/igor-karacic-igra-za-makedoniju/
Иако денес сите информации се зимаат со резерва,сепак мислам дека може и да не се работи за првоаприлска шега или шпекулација.

Карачич има 26 години и до сега за Хрватска играше ако не се лажам играше само на Медитеранските игри.Јасна е неговата желба да си игра за својата репрезентација,али ако и понатака Голужа продолжи да го изоставува од тимот за идните европски и светски првенства,може да се одлучи и на ваков чекор.Јака е конкуренцијата во Хрватската репрезентација,на таа позиција Голужа ги има и Валчич и Циндрич,кој играат пред него.А чим и покрај онаа форма од првиот дел од сезоната(каде беше еден од најдобрите ракометари на Вардар) не доби шанса на Европсково,мислам дека тешко ќе добие повик од Голужа и во иднина.
Оваа веќе му е втора сезона во Македонија,нема играно за Хрватска на некое првенство,така да не би требало да има проблем доколку сака да го смени репрезентативниот дрес,а нас и те како би ни бил од корист.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Иако денес сите информации се зимаат со резерва,сепак мислам дека може и да не се работи за првоаприлска шега или шпекулација.

Карачич има 26 години и до сега за Хрватска играше ако не се лажам играше само на Медитеранските игри.Јасна е неговата желба да си игра за својата репрезентација,али ако и понатака Голужа продолжи да го изоставува од тимот за идните европски и светски првенства,може да се одлучи и на ваков чекор.Јака е конкуренцијата во Хрватската репрезентација,на таа позиција Голужа ги има и Валчич и Циндрич,кој играат пред него.А чим и покрај онаа форма од првиот дел од сезоната(каде беше еден од најдобрите ракометари на Вардар) не доби шанса на Европсково,мислам дека тешко ќе добие повик од Голужа и во иднина.
Оваа веќе му е втора сезона во Македонија,нема играно за Хрватска на некое првенство,така да не би требало да има проблем доколку сака да го смени репрезентативниот дрес,а нас и те како би ни бил од корист.
Хмммм, после ваквата изјава на Голужа (најверојатно ја спукале на Медитеранските игри) ми се чини дека оваа вест може и да не е само првоаприлска шега:

''Cindrić je pozvan za ovu akciju. Karačić je bio na mediteranskim igrama i proći će jedno izvjesno vrijeme da se Karačić pojavi u reprezentaciji, meni koliko je važna igra toliko mi je važno ponašanje izvan terena?'', kazao je Goluža o Karačiću.

Koji je problem kod njega?' "Pa sve sam s ovim rekao.''
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.211
Поени од реакции
35.781
Хмммм, после ваквата изјава на Голужа (најверојатно ја спукале на Медитеранските игри) ми се чини дека оваа вест може и да не е само првоаприлска шега:

''Cindrić je pozvan za ovu akciju. Karačić je bio na mediteranskim igrama i proći će jedno izvjesno vrijeme da se Karačić pojavi u reprezentaciji, meni koliko je važna igra toliko mi je važno ponašanje izvan terena?'', kazao je Goluža o Karačiću.

Koji je problem kod njega?' "Pa sve sam s ovim rekao.''
Претпоставував дека е нешто вакво проблем зошто не го викнал. Немаше логика да го викне Циндриќ кој до вчера играше по некои третокласни тимови или подпросечниот Валчиќ а Карачиќ не.

Како и да е нивна одлука, они губат. По мене Карачиќ е две класи над Циндриќ и Валчиќ. Али си го има Дувњак таму па може да се курчи:):)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ако и играчите се однесуваат како повеќето тука на форумот против Флеснбург, ќе не исплескаат шабите како мали деца. Посебно па на фејсбук какви коментари читам, ко да го имаме ростерот на Барселона, а овие да се Зомимак.
Според мене кога би гледал у проценти шансите се 70- 30 за Флеснбург, плус тоа оваа победа на д Хамбург ќе им делува како лекција и на швабиве, па и они ќе играат со 120% без нимало потценување кон нас.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Го посакуваа Фленсбург, го добија. Без разлика на се, мислам дека и двете екипи ќе влезат без потценување, особено сум сигурен за Вардар поради Гонзалес кој е најсмирен од сите во тимот, и мислам дека одлично ќе ги подготви за дуелот.

Има два натпревари, а сите сакаме Ф4, па што да не :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Каков стадион бе, треба да не знаат на кај треба да напаѓаат, што е до мене во Кале нека се игра, нема гoл да ни дадат :D

И ве читам луѓе и не ми се верува, читам и се смеам, како да ни паднале Крум Тошев од Трубарево :pos: а не германски тим, како да не знаете со кого ќе си имаме работа... :D Али во секој случај, и за мене беа најпосакуван противник па....АЈДЕ АЈДЕ АЈДЕ ВАРДАРЕ!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е битно тоа што се тресе по Фејсбуци, битно Раул да ги припотсобере играчите од еуфоријава (а ќе го направи тоа). Сепак понормални се овие коментари од "дајте го ПСЖ" еуфоријата 5 мин по крајот во неделата :D[DOUBLEPOST=1396390960][/DOUBLEPOST]A видете го отсјајот на првата слика, да не е тоа автобусот на ФФМ, делува ко птеродактил да го држи новово лого :pos:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.211
Поени од реакции
35.781
Добар дизајн и јако мото на автобусот "најдоброто од Македонија" (y)

Иначе незнам дали приметивте, задните регистарски таблици симболика... SK - 1961 - AG. :cool:

После не биле поврзани со полиција :icon_lol::ROFLMAO:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Добар дизајн и јако мото на автобусот "најдоброто од Македонија" (y)

Иначе незнам дали приметивте, задните регистарски таблици симболика... SK - 1961 - AG. :cool:

После не биле поврзани со полиција :icon_lol::ROFLMAO:
и предната таблица VARDAR :cool: ич не се поврзани :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom