Фан клуб - РК Вардар

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.814
Поени од реакции
25.377
Нацева е претседател, Ана Михајловска директор, Тања Медвед спортски директор.
Ццц, па баш пред некој ден читав на некој портал и ја имаа напишано како спортски директор....
Али у право си, ми текна сега, читав некаде интервју со Тања. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.150
Поени од реакции
16.729
овој од дома ни на пазар не го праќаат :D
Кога излезе вест дека е претседател кај него на фејсбук еден му пишал
" абе Давор кога те викавме за на утакмица никад не дојде, сеа претседател стана, алал ти вера"
:ROFLMAO:
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.897
Па такви лиглиња ги ставаат за директори.
Слично беше со управата на ФК Вардар што ја донесе град Скопје. Типот немаше допирна точка со фудбал, ми викаше што се будалиш да одиш по тоа Македонската лига, за на крај да добие функција во ФК Вардар и тоа да треба директно да учествува во потпишување на договори.
Затоа после се резилеа не знаеа кој е Мамиќ, не знае ништо за Шалке, Бујчевски доби суспензија од неколку месеци поради лошо потпишување итн.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
542
Поени од реакции
734
Абе како славите, како Овче Поле да ни паднал :pos:
Седете мирни малце :icon_mrgr:

Едно ми е страв само, овој Гландорф јарецов да не ни ја повреди пола екипа :pos:
Го имаат тоа педерчето Егерт што не промашува од крило, само да не му се остави простор како на Шредер.
Бековската линија им е послаба од на Хамбург, но сепак не се за потценување, особено нашата желба за во иднина, Ненадиќ :D
Абе ние брат му го бараме од Висла Плок, Петар Ненадиќ
Овај од Фленсбург е Драшко :D
 
На врв Bottom