Фан клуб - РК Вардар

Ф

Флеш

Гостин
Абе како славите, како Овче Поле да ни паднал :pos:
Седете мирни малце :icon_mrgr:

Едно ми е страв само, овој Гландорф јарецов да не ни ја повреди пола екипа :pos:
Го имаат тоа педерчето Егерт што не промашува од крило, само да не му се остави простор како на Шредер.
Бековската линија им е послаба од на Хамбург, но сепак не се за потценување, особено нашата желба за во иднина, Ненадиќ :D
значи нема потреба од паника ,се работи за банална екипа .... имаме големи шанси за полуфинале ..... одлично !!! :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Абе како славите, како Овче Поле да ни паднал :pos:
Седете мирни малце :icon_mrgr:

Едно ми е страв само, овој Гландорф јарецов да не ни ја повреди пола екипа :pos:
Го имаат тоа педерчето Егерт што не промашува од крило, само да не му се остави простор како на Шредер.
Бековската линија им е послаба од на Хамбург, но сепак не се за потценување, особено нашата желба за во иднина, Ненадиќ :D
Не дека Вардар е фаворит во двомечов ама реално покрај Металург, Флензбург беше најпосакуван противник. Затоа е славјето:D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе кај нас ќе се игра 26ти или 27ми?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Абе како славите, како Овче Поле да ни паднал :pos:
Седете мирни малце :icon_mrgr:

Едно ми е страв само, овој Гландорф јарецов да не ни ја повреди пола екипа :pos:
Го имаат тоа педерчето Егерт што не промашува од крило, само да не му се остави простор како на Шредер.
Бековската линија им е послаба од на Хамбург, но сепак не се за потценување, особено нашата желба за во иднина, Ненадиќ :D
Ќе го јадеме нели? Германци бе...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Незнам дали продолживте да пратите после влечењето на паровите, кои антиталенти по англиски се претставници на нашиве клубови....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ова е добро чим Коњаникот и Димче викаат дека ќе го јадеме тогаш сме на вистинскиот пат за ФФ!

Само така продужете момци!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Нека гледаат сеа пак да ја усерат утакмицата во Борис без Комити на трибина :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom