Фан клуб - РК Вардар

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.114
Поени од реакции
6.326
Реков циркус се Пелистер , еве нивниов тренер на тајмаут ги тера у курац сите :tvg:

Се мачат со Тиквеш слабо играат , очекувам Вардар јако да ги тресне во недела и да им покажеме дека сме појаки од нив ..
Убо дете ова Кирче :kuracc:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Иако управата на Вардар е неколку класи над Еурофарм, треба да се научат еднаш и засекогаш дека плачипичкиве фер плеј не заслужуваат. Уште кога беше моментот со преполовен Вардар кога не сакаа да се одложи утакмицата. Но, и самите очигледно се свесни дека најверојатно им е последна сезона следните 10тина години што ќе слават нешто, па нека се израдуваат, и тие се луѓе.
Држи вода муабетот , нека одат нека му дудлат вашите сега на Мукаетов :ROFLMAO:
Ама ај другата година со Кашпарек ќе му се осветите :masa:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
5.126
Реално ве отепаја муцињата, многу форсираја судење на Алкалоид, сомнителен и пеналот на крај, ама сетете се каков третман доби Вардар на првенствената баш од нив, глупо е да се чита сега за судиите кај шо се пиши оти испаѓа како ние секогаш да сме плачеле, па вака кога читаш од страна е интересно, ама шо бевте оштетени бевте. Па сега замислете како ние сме врвеле низ годините од Начевски и компанија, по очигледно од ова и тие минимални шанси некогаш кога сме ги имале, тука ќе ја клам и утакмицата на Кркачев и Колевски, а тие истите ни судат во Недела, не ме чуди да е масакар :D

Од друга страна и сами сте криви шо дозволивте да се одвива мечот во таков тек, особено голема чистка ви треба на екипата, од тренер па така натаму.
Штета шо нема во Недела да има право дерби....
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Повеќе се радувате од вештачкиве.
Не биди глуп , не беше битно кој ќе освои купот него забавата за сите во недела , ама толку сте неспособни шо децата на Киро не можи да ги победите .
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.605
Поени од реакции
4.064
Каков лудак е овој селскиов Мурињо не ми се верува. Го стави факинг Гојковиќ да игра на бек, а во еден момент и Бакар на крило.. Дека не дупеа не дупеа судииве, ама денес во одбрана направивме како да играме против Барса а не против Алкалоид.

Единствено криво ми е што нема да играме во финале ради навивачите кои оваа сезона се левел 100 во нашата држава. Живели!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.804
Каков лудак е овој селскиов Мурињо не ми се верува. Го стави факинг Гојковиќ да игра на бек, а во еден момент и Бакар на крило.. Дека не дупеа не дупеа судииве, ама денес во одбрана направивме како да играме против Барса а не против Алкалоид.

Единствено криво ми е што нема да играме во финале ради навивачите кои оваа сезона се левел 100 во нашата држава. Живели!
За Гојковиќ се сложувам, дечкото е изгубен во свемирот.
Бакар мораше да оди на крило дека Џукиќ е повреден, а тој мајмунот Бинго го повреди Гоце и останавме без крило. Мислам дека Ќосевски не беше во состав.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.605
Поени од реакции
4.064
За Гојковиќ се сложувам, дечкото е изгубен во свемирот.
Бакар мораше да оди на крило дека Џукиќ е повреден, а тој мајмунот Бинго го повреди Гоце и останавме без крило. Мислам дека Ќосевски не беше во состав.
Епа тоа, мајмунот играше со едно крило.. не знам од каде ги собра Борко овие на полусезона, ама боље да не дојдеа...
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
211
Не биди глуп , не беше битно кој ќе освои купот него забавата за сите во недела , ама толку сте неспособни шо децата на Киро не можи да ги победите .
Во ред изгледа така е .Кој последен се смее најслатко се смее.
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
120
Држи вода муабетот , нека одат нека му дудлат вашите сега на Мукаетов :ROFLMAO:
Ама ај другата година со Кашпарек ќе му се осветите :masa:
Хахаха, ах бе шурчиња, уште многу векни леб има Еурофарм/Работник да изеде да стигне барем близу до нивото на двократниот шампион големиот Вардар

Честито пласман во финале и со среќа, ајде здравје од следна сезона пак се враќаат темните денови, доста беше “зелена ера” :tapp:


IMG_9749.jpeg
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Хахаха, ах бе шурчиња, уште многу векни леб има Еурофарм/Работник да изеде да стигне барем близу до нивото на двократниот шампион големиот Вардар

Честито пласман во финале и со среќа, ајде здравје од следна сезона пак се враќаат темните денови, доста беше “зелена ера” :tapp:


Прегледај го приврзокот 417261
ОК
:kuracc:
IMG_20240517_232851.jpg
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.021
Јбг изгубивме и сеа ке си јадеме сеир , тоа е спортот :toe:

Реално и јас мислам заслужен пораз , точно дека судиите имаа помош за Алкалоид ама ако одиграш добро неможе ни судии да те спасат од пораз ..

Највиновен за поразот е тренерот , мислам дека нема капацитет да води екипа како Вардар и треба да добие отказ, со играњето на тој Гојкович во второ а Петрич го остава на клупа си покажа дека е несериозен тренер .

Друга работа , мислам дека денес и јапонецот потфрли или Кире добро анализирал и добро го затворија , ако не се лажам немаше ни еден гол да влезе од средина на терен и да ги размрда како што знаеше претходно , и одбрана многу слабо изигравме .

Пеналот на крај на Срданович е лотарија ,чим си се довел во ситуација да зависиш од тој момент дали ке останеме непоразени тогаш нема што да бараме во финале ..

Иначе сакав да играме финале со нив ради добрата атмосфера и тој ривалитет на трибини , ама коа видов дека се мачиме со Алкалоид па викам што ке бараме вака у финале , уште поболно за нас ке беше пораз од Пелистер у сред Скопје и славење на пехар на Чкембари пред твои очи во сала , така да сеа со Алкалоид к*р ме заболе и да победат ..
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.605
Поени од реакции
4.064
После 3 место лани, она телено требаше да лета сосе партали, ама на кој да му кажеш? Џабе ни е и Кашпарек и не знам кој друг, кога се води аматерски. Борко пробува да изиграва нешто, ама слабо му оди засега. Реално е така.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
Бутинот не е од вчера, ако играл некој во некој момент, сигурно има некоја причина зошто тоа било така. Може се покажала како грешна одлуката, ама најверојатно била мотивирана од некоја логика. Не е и он до толку. Не сме запознаени што се дешава на тренинзи, какви повреди влечат играчите, кој колку минути може да изигра на одреден ден и сл.

Реално, бековите некако ни беа без муда, се немаше дрскост, храброст да се превземе одговорност. Само Јапонецот на крај нешто. Оној Мело многу попален беше и пожртвувано играше, треба да се задржи тој уште една година, да му се даде шанса. На почетокот на сезоната, ич не го играа.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
211
Се случи изгубивме дел на неспособноста и јас ќе го наречам како шурите јаболкарот а дел и судски одлуки а важна е и спортската среќа.Бидна што бидна но го молам Борко на преостанатите два натпревари нека биде Столе на клупа не го сакаме на клупа.Колку пати досега му се даде доверба.Дотолку за без пари работи па не можат да го сменат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom