Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.640
Поени од реакции
8.408
1. Пелистер напрај преседан со термините?
2. Пелистер побара ден плус за себе а ден помалку за противникот?
3. Пелистер не смееше да реагира на неправедноста од страна нс рфм?
4. Каде Пелистер воопшто погреши во овој случај?
Вардар побара од РФМ да игра во петок (на ваше барање) за да нема ден повеќе одмор од вас пред евентуално финале Вардар-Пелистер. РФМ прифаќа, а вие одговарате не ни треба нас милостина од Вардар, ние предлагаме бла бла бла. Кај сте погрешиле?? WTF?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.085
Поени од реакции
6.117
Прво да рачистиме Вардар воопшто не ви е виновен за првичните термини , по што гледам многу од Битола коментирате како од Вардар ве наместиле така да се игра :icon_lol: ..

Знаеш и сам дека термините ги прави рфм , а не Вардар.

Околу твојот муабет за соооштението на Пелистер , мое мислење е дека рфм стави различни термини /денови заради тоа што во еден ден и во иста сала неможат да обезбедат три навивачки групи , Комити , Чкембари и Лозари ..

Но мислам дека можеле и постола шанса едната утакмица да ја ставеле од 16.30 часот , а другата од 20.30 часот за да има простор да се разминат навивачите од спротивни табори ..

Значи идеме по таа логика дека морал еден тим да игра во петок , во таа ситуација рфм е најферски да направи ждребка кој тим ке игра во петок , не прочитав дали од ракав е ставено да е Пелистер или имало некој ждреб а не кажале инфо ..

Вие сте револвирани дека Пелистер е оштетен со ден помалце одмор и разберам но таков е некогаш спортот , после оваа цела ситуација подобро ви беше да покажете големина како Вардар и да прифатите без да се жалите , бидејки сега се доведовте во позиција цела јавност да ви се смее ..

Да те потсетам Вардар побара одложување кај вас ради стомачен вирус , вие не прифативте и ок тоа е тоа , Вардар си дојде во Битола играше со пола тим и загуби поштено со крената глава :)
Никаде, ама БАШ никаде Пелистер не го посочи Вардар ко виновник за ситуацијата. Во последното соопштение Пелистер то и го нагласи. Спортот како шо велиш ти т.е. купот во своите 31 година постоење ваков пресееан не напраил!! На неправдата не смеј да се ќути! Вашио "мангупски" потег е провиден и е во координација со алкалоид и рфм. "јавноста ви се смее", ско сметаш дека скопските"хаха" се целата јавност, браво.
Вашето барање за одлагање нема врска со овај преседан, не споредливо е.
Автоматски споено мислење:

Вардар побара од РФМ да игра во петок (на ваше барање) за да нема ден повеќе одмор од вас пред евентуално финале Вардар-Пелистер. РФМ прифаќа, а вие одговарате не ни треба нас милостина од Вардар, ние предлагаме бла бла бла. Кај сте погрешиле?? WTF?
Постирај кај е то соопштение каде вардар е посочен ко виновник!!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.640
Поени од реакции
8.408
Никаде, ама БАШ никаде Пелистер не го посочи Вардар ко виновник за ситуацијата. Во последното соопштение Пелистер то и го нагласи. Спортот како шо велиш ти т.е. купот во своите 31 година постоење ваков пресееан не напраил!! На неправдата не смеј да се ќути! Вашио "мангупски" потег е провиден и е во координација со алкалоид и рфм. "јавноста ви се смее", ско сметаш дека скопските"хаха" се целата јавност, браво.
Вашето барање за одлагање нема врска со овај преседан, не споредливо е.
Автоматски споено мислење:


Постирај кај е то соопштение каде вардар е посочен ко виновник!!
Абе дали си ти нормален чоек??Koj вика дека е посочен ко виновник? Прашав само зошто после тоа соопштение на Вардар да игра во петок и прифаќањето од РФМ на истото, продолжувате со глупости? Нели тоа баравте? Каква милостина, кои пички материни?
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.741
Поени од реакции
5.072
Навивачите на работник незнаат каде тераат со коментари за греота се.Знаат дека ќе јадат метла уште не почната утакмицата.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Абе нема везе ова со Пелистер и Вардар , незнам шо не ви е јасно .
Согласно правилник полуфинални утакмици од иста категорија се играт во ист ден.
Неможи РФМ да оди ван правилник шо е валиден и да раздвојува кога се играт утакмиците.
Дури е валиден овај правилник треба да се организира според него. А утре ако дојсат нов правилник дека можи едната да се игра вторник , а втората во петок и финале во понеделник во 6 сабајле тогаш така треба да биди распоредот .
Не гледам овде ништо спорно или некој да бара милост едноставно е КУП завршница се игра според правилник за организација на КУП толку е .
Автоматски споено мислење:

Навивачите на работник незнаат каде тераат со коментари за греота се.Знаат дека ќе јадат метла уште не почната утакмицата.
Абе шо е битно кој ќе освои КУП алоо , има правилник нека се напрај распоред како што е правилникот .
Не можи кој како сака од ракав да се расфрла со термини
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.527
Поени од реакции
3.731
И сеа што се деси, ќе играте ли утре? :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.480
Поени од реакции
5.399
Бидејки вчера до 19.30 односно најкасно 24 часа пред почеток на купот немаше нова реакција од РФМ тоа значи дека денес официјално почнува купот на Македонија .

Четврток 16 мај Пелистер - Тиквеш 19.30
Петок 17 мај Вардар - Алкалоид 19.30
Финале Недела 19 мај од 19:00

Вардар е најтрофеен со 16 куп титули , Пелистер има 5 , последната нивна куп титула е во далечната 2005 година ..

Одиме на 17 куп титула , сите во Борис напред Вардар :)
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
120
Иако управата на Вардар е неколку класи над Еурофарм, треба да се научат еднаш и засекогаш дека плачипичкиве фер плеј не заслужуваат. Уште кога беше моментот со преполовен Вардар кога не сакаа да се одложи утакмицата. Но, и самите очигледно се свесни дека најверојатно им е последна сезона следните 10тина години што ќе слават нешто, па нека се израдуваат, и тие се луѓе.
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
36
Поени од реакции
108
Околу твојот муабет за соооштението на Пелистер , мое мислење е дека рфм стави различни термини /денови заради тоа што во еден ден и во иста сала неможат да обезбедат три навивачки групи , Комити , Чкембари и Лозари ..
Но мислам дека можеле и постола шанса едната утакмица да ја ставеле од 16.30 часот , а другата од 20.30 часот за да има простор да се разминат навивачите од спротивни табори ..
Utakmica vo cetvrtok ili petok od 16.30 e ziva utka, uste od rabota nikoj ne dosol doma, ke trca na kup polufinale. Zosto ednata utakmica da bide u promasen termin i da nema nikoj?!
Ima i vtora pricina: slab interes za zenskoto polufinale na dvete kup sredbi. Pa rfm probuva da dade malku veter vo grb na tie utakmici. I vo pravo se - 200 gledaci da dojdat 1 saat porano na zenskiot del od kupov za da izbegnat guzvi na biletara i zemat karta ke e uspeh. Bidejki inaku ke ima 30 luge na utakmicite na zenite.

Ama na Pelister ne im e za kupot, prvo se glea ne im se ni igra, pa kenkaat neso. Ama ne e tuka bolkata ni na bitolskata javnost. Gi boli toa sto najverojatno "zelenata era" ke iskoci deka traela edvaj 2-3 sezoni. Sterjev se sprema da prekine da sponzorira, probuvaat edna bitolska kladilnica da vleze kako spornzor, ama uste nisto ne se znae. A ne se znae bidejki Vardar se vraka na golema vrata. Doagaat novi sponzori, ke se gradi silna ekipa povtorno. Nikoj ne saka da dade milion evra, a bide spoter na tim koj vadi po 2-3 milioni evra po sezona i ima renome da donese igraci od tipot na Sterbik vo svoite redovi :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.480
Поени од реакции
5.399
Абе и јас кажав во РК Вадар доаѓаат нови спонзори и подобри времиња со силна екипа , се слушаат веќе такви најави во јавноста ..

Оваа титула на Пелистер последна ке им биде , толку траеше зелената ера , сега доаѓа црвено црната ера и Вардар пак ке биде гордоста на Македонија :)

Да не ме сфатат погрешно по што и Битолчаниве читаат тука , искрено сакам јак Пелистер за да има топ дерби и понатака , само јак Вардар тоа не е океј за ракометот ..
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.908
Поени од реакции
3.466
Realno rfm treba u eden den da gi napravi utakmicite. Ova e gluposti samo sto se pravi. Kalo I da e finaleto neka bide vecnoto derbi :)
Најубаво, чим во Скопје се игра, двете утакмици да се играат во исто време, ама во различни сали. Така веројатно и не би ни имало инциденти. Ете едни нека играат во Борис, другите во Јане или Автокоманда и завршена работиа.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
151
Поени од реакции
822
Utakmica vo cetvrtok ili petok od 16.30 e ziva utka, uste od rabota nikoj ne dosol doma, ke trca na kup polufinale. Zosto ednata utakmica da bide u promasen termin i da nema nikoj?!
Ima i vtora pricina: slab interes za zenskoto polufinale na dvete kup sredbi. Pa rfm probuva da dade malku veter vo grb na tie utakmici. I vo pravo se - 200 gledaci da dojdat 1 saat porano na zenskiot del od kupov za da izbegnat guzvi na biletara i zemat karta ke e uspeh. Bidejki inaku ke ima 30 luge na utakmicite na zenite.

Ama na Pelister ne im e za kupot, prvo se glea ne im se ni igra, pa kenkaat neso. Ama ne e tuka bolkata ni na bitolskata javnost. Gi boli toa sto najverojatno "zelenata era" ke iskoci deka traela edvaj 2-3 sezoni. Sterjev se sprema da prekine da sponzorira, probuvaat edna bitolska kladilnica da vleze kako spornzor, ama uste nisto ne se znae. A ne se znae bidejki Vardar se vraka na golema vrata. Doagaat novi sponzori, ke se gradi silna ekipa povtorno. Nikoj ne saka da dade milion evra, a bide spoter na tim koj vadi po 2-3 milioni evra po sezona i ima renome da donese igraci od tipot na Sterbik vo svoite redovi :)
А па еден ќар што ќе имаме ако биде Пелистер слаб, шта да ти причам… Ептен се излетав(т)ме со коментари, да не биде на крај и позади Охрид и Тиквеш да бидеме наредна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom