Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.529
Поени од реакции
69.305
Тапа утакмица, да не речам ревијална. Се мачевме, ама се познаваше дека ќе нагазиме кога тогаш.
Кога Томовски брани, газиме, ама кога не му оди, буквално топка не може да фати. Многу слаб натпревар имаше, среќа Гогов фати некоја топка кога се кршеше резултат.
Слаб натпревар, никој не се истакна особено. Тиквеш без Обина, со Мијатовиќ кој ни даде сто гола. Ни се држеа скоро до крајот, кога ја потстегнавме одбраната и ги добивме. Они играат груба одбрана и сосема заслуженп добија бајаги исклучувања, па во тој период направивме разлика.
Петриќ пак не беше во состав, Бакар исто, а не играше многу ни Мело (а можеби и ич, не приметив).
Хансер направил фризура со плетенки како излезен од поплава :D
Заиграни овој Гојковиќ, очобол тежок.

Многу се мачиме на утакмициве после дербиво, личиме на аматерска екипа. Останува утре да видиме дали ќе киксне Пелистер што е малку веројатно. Иако и со ваков пристап може и да загубиме дополнителни бодови до крајот.

Интересно е што и без никаква најава за утакмицата, пак имаше неки 300-400 луѓе во сала. Пак ќе кажам, огромна штета што како навивачка група не се навива ресовно на ракомет. Имаше 20тина деца што си навиваа своеволно, ама не е тоа тоа :D
 
Член од
19 април 2023
Мислења
162
Поени од реакции
176
Тиквеш доста грубо играше,а Вардар малку несериозно пристапи кон натпреварот.Имам впечаток како да чекаат да заврши што побрзо првенството.Кога ќе ги погледнам ракометарите на Тиквеш во црвени дресови и нивната градба ми изгледаат дека се Веспрем.Но сепак далеку се од нив.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.601
Поени од реакции
8.309
Тапа утакмица, да не речам ревијална. Се мачевме, ама се познаваше дека ќе нагазиме кога тогаш.
Кога Томовски брани, газиме, ама кога не му оди, буквално топка не може да фати. Многу слаб натпревар имаше, среќа Гогов фати некоја топка кога се кршеше резултат.
Слаб натпревар, никој не се истакна особено. Тиквеш без Обина, со Мијатовиќ кој ни даде сто гола. Ни се држеа скоро до крајот, кога ја потстегнавме одбраната и ги добивме. Они играат груба одбрана и сосема заслуженп добија бајаги исклучувања, па во тој период направивме разлика.
Петриќ пак не беше во состав, Бакар исто, а не играше многу ни Мело (а можеби и ич, не приметив).
Хансер направил фризура со плетенки како излезен од поплава :D
Заиграни овој Гојковиќ, очобол тежок.

Многу се мачиме на утакмициве после дербиво, личиме на аматерска екипа. Останува утре да видиме дали ќе киксне Пелистер што е малку веројатно. Иако и со ваков пристап може и да загубиме дополнителни бодови до крајот.

Интересно е што и без никаква најава за утакмицата, пак имаше неки 300-400 луѓе во сала. Пак ќе кажам, огромна штета што како навивачка група не се навива ресовно на ракомет. Имаше 20тина деца што си навиваа своеволно, ама не е тоа тоа :D
Депресија беше моментот Мартин Манасков да не буши од 10 метри. Иначе добар коментар, мора да се признае дека вчера бевме под просек, посебно во одбрана (во најголемиот дел од мечот). И дај нека си иде конечно Недановски на крај на сезона, не можам да го гледам на клупа. Денес не се надевајте премногу на натпреварот во Охрид, немаат капацитет во 60 минути да ги добијат шурите. Евентуално овие да се испосерат од евентуален притисок, нешто да им тргне колата низ брдо, ама многу е мал процентот тоа да се случи, мора да бидеме реални. Не е дека не е невозможно, ама многу фактори треба да им се поклопат на охриѓани да победат вечер.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.883
Поени од реакции
3.402
Денес не се надевајте премногу на натпреварот во Охрид, немаат капацитет во 60 минути да ги добијат шурите. Евентуално овие да се испосерат од евентуален притисок, нешто да им тргне колата низ брдо, ама многу е мал процентот тоа да се случи, мора да бидеме реални. Не е дека не е невозможно, ама многу фактори треба да им се поклопат на охриѓани да победат вечер.
Реално, со онаа наша игра на гости со Пролет не заслужуваме да бидеме шампиони. А вчера не ми беше јасно како не им влеговме ептен на Тиквеш за оној пораз таму. Не се игра ракомет само против Алкалоид и Пелистер, се игра против сите.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.601
Поени од реакции
8.309
Реално, со онаа наша игра на гости со Пролет не заслужуваме да бидеме шампиони. А вчера не ми беше јасно како не им влеговме ептен на Тиквеш за оној пораз таму. Не се игра ракомет само против Алкалоид и Пелистер, се игра против сите.
Нема везе тоа, и шурите се мачеа 50 минути дома со Пролет, па и со Охрид дома на крај ја победија. За со Тиквеш јебига, пак магично го снема Петриќ кој не играше цел натпревар, Николиќ е паднат во форма после повредата, Томи исто. Победата си беше ок со оглед на околностите, иако држи дека не беше игра на која сме навикнале, и секако настап со кој ќе им наплатиме со камата на кавадарчани.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.344
Поени од реакции
4.838
Screenshot_20240422_142329_Facebook.jpg

Искрено првпат слушам за играчов , пишува дека бил избран лани за најдобар одбранбен играч , знае некој нешто за овој ?
 
Член од
13 август 2019
Мислења
439
Поени од реакции
2.256
Прегледај го приврзокот 413967

Искрено првпат слушам за играчов , пишува дека бил избран лани за најдобар одбранбен играч , знае некој нешто за овој ?
Не е лош играч, по позиција пикер, ама игра претежно во одбрана, топ одбранбен играч е, ама не сум сигурен дека квалитативно е над македонска лига, за ротација ќе заврши работа, за повеќе ќе видиме, може ќе изненади и он како Мечка, може Столе ќе го направи подобар играч...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.077
Поени од реакции
5.633
Мислам дека природна позиција на Томче е лев бек. Барем од она што сум го гледал, кога ќе се пресече топка или се форсира брз центар одигрува како лев бек. Барем од она што сум го гледал во Бутел. Во млади категории можеби играл како пивот, не знам.

Томче веројатно е во топ 3 дефанзивци кои не се странци во лигата. Некако имав чувство дека кај нас ќе заврши, иако сега логично се поставува прашањето што ќе биде со Мишевски кога веќе го потпишуваме Томче? И двајцата би ја имале истата улога и веројатно ќе му ги дадат клоците на Мише. Или па можеби Мело?

Да видиме кого друг ќе потпишеме во следниов период, се зборува дека ќе има барем едно посериозно име.

П.С. Толку ли е проблем да се објави должината на договорот кога се потпишува нов играч? Аман веќе, како да сме РК Аеродром!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom