Фан клуб - РК Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Dali e moguće grevovive da im zemale zname na nekoi random likovi i da se falat so toa!? Hahshhhaa lelele kompleksiiii. Toa ti e isto ko onoj kretenot bitolski što zamara na fejs, Ace ili kako i da beše (edna šinik cepanica) da dojde so zname na natprevar i Komiti da mu lupnat dva šamara da mu zemat znameto i da se falat so padnato zname na čkembari. Kakvi pacienti :facepalm:
Deckoto bese so deteto na utakmica...
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Po plazite i stadionite...
Секоја чест,сте земале знаме од обичен фан што бил дојден на натпреварот со детето.
Тоа е таа ултрас култура која ви ја краси групата. FB_IMG_1661027607448.jpg
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Член од
9 декември 2012
Мислења
809
Поени од реакции
868
Епа кога одат со деца по утакмици не треба да се курчат да веат знамиња, глуп еден.
Во ред е да се фалат дека земале знаме од обични фанови, ама тоа да го претставиш како да си зимал знаме на навивачка група, е тука треба да си болен во мозокот.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Dali e moguće grevovive da im zemale zname na nekoi random likovi i da se falat so toa!? Hahshhhaa lelele kompleksiiii. Toa ti e isto ko onoj kretenot bitolski što zamara na fejs, Ace ili kako i da beše (edna šinik cepanica) da dojde so zname na natprevar i Komiti da mu lupnat dva šamara da mu zemat znameto i da se falat so padnato zname na čkembari. Kakvi pacienti :facepalm:
Ај тоа, ама да се фалиш дека си го освоил турнирот чие финале беше прекинато и одлучено да се доигра на пенали!?? Dafuq!? :icon_lol: :icon_lol: :confused:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
97
Поени од реакции
36
future legend loading
 
Член од
13 август 2019
Мислења
425
Поени од реакции
2.174
Никаква најава од страна на групата за денешниот натпревар, после вакви проблеми, место да пука салата, за овие цени на картите, треба да има минимум 3-4.000 денес...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Никаква најава од страна на групата за денешниот натпревар, после вакви проблеми, место да пука салата, за овие цени на картите, треба да има минимум 3-4.000 денес...
Огромен минус и нема оправдувања за тоа.
Устава пена ми фати од ломотење на таа тема. Сепак, тие што се најредовни на фудбал и ја држат групата, не сакаат ракомет. Тоа не е поврзано со успесите на клубот, едноставно и кога игравме во ЛШ, повеќето од нив не доаѓаа на утаимици. Се држат до тоа дека навивање во сала не е за навивачи. Бројката секогаш ја правеле 2-3 подгрупи и луѓе кои доаѓале ради добриот ракомет, а на фудбал истите ретко одат.

Секако се договараме да одиме да понавиваме семкарски :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Очекувам не повеќе од 1500 луѓе во сала. И пораз од Нексе. Они си ја надоградуваат екипата со години и мислам дека нема да ја пропуштат "село без кучиња" ситуацијата кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom