Фан клуб - РК Вардар

Член од
21 јуни 2022
Мислења
14
Поени од реакции
24
Screenshot_20220718-162740_Chrome.jpg
Си игра некој на Википедија или ќе куртули и Ѓукиќ од "топли пречеци" во Битола?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.530
Поени од реакции
4.071
Прегледај го приврзокот 338892
Си игра некој на Википедија или ќе куртули и Ѓукиќ од "топли пречеци" во Битола?
Сме кажале повеќе пати на форумов дека Википедија не е воопшто релевантна кога се работи за трансфери,буквално кој сака може да едитира таму и да си пише што сака.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.709
Поени од реакции
4.246
Јас не сум чул ништо за трансфер на Ѓукиќ. Порто им ги продолжи договорите и на Алвес и на Ареиа ако не се лажам, така што чисто сумјам дека трето десно крило би ангажирале. Можеби друг клуб.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.869
Поени од реакции
3.233
 
Член од
13 август 2019
Мислења
227
Поени од реакции
1.035
Добро е што останува Куни, многу лошо ќе беше да отидеше и он… Иначе за Тимур, фала му за се, ќе остане како една од најголемите легенди на клубот, со него и почна Вардар да станува сериозен поим во Европа, али тотално не му требаше и не можам да му го оправдам трансферов во Загреб… Ок, да е Барса, да е Киелце или Кил па ај некако да разбере чоек, отишол во клуб што ќе брка титула во секоја конкуренција, ама вака од Вардар и од Скопје кај што си буквално БОГ, да идеш у Загреб, не ми е јасно па макар и да е за мнг подобра финансиска понуда… Требаше да си остане и да се пензионира како што му доликува…
Сега да се надеваме да остане Чувара, топ ќе ни дојде…
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.308
Поени од реакции
22.320
Не смее да има еден лош збор за човекот затоа што беше еден од тројцата заедно со Столе и Чупиќ кои ја држеа соблекувалната, тимот и клубот како едно.

Со среќа нека му е понатаму во животот и засекогаш ќе остане легенда на клубот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.709
Поени од реакции
4.246
Ќе мора некако да се докопаме до играчи, нема никаква длабочина составов во моментов.

За среден бек МОРА да се најде некакво решение, не може да чекаме Гаџа да се врати од повредата до декември, а до тогаш да играме само со Карапалевски.

Одбрана! Кој ќе игра централно? 3ка и 4ка? Еве да речеме дека Талески ќе остане и може да покрие една од позициите, другата? Лазаревски и Атанасовски? Теорија нема! Атанасовски е многу неискусен, а и физичките карактеристики не му дозволуваат да има добар придонес таму. Мислам дека ниту Лазаревски нема капацитет да игра на тие позиции, последниве неколку години играше како „халф“, најчесто на 5-ка. Мишевски има солиден дефанзивен потенцијал, но и он константно игра како „халф“. Суперлигата не е воопшто наивна и мора да најдеме некој поискусен „фајтер“.

Лево крило? Се надевам нема само со Чувара да останеме.

Струга, Прилеп, Вардар Неготино и Куманово не се тимови од кои треба да се стравува, меѓутоа Охрид, Бутел и Алкалоид се солидни и ќе бидат сто пати повеќе напалени кога ќе играат против нас и ќе сакаат да ја искористат ситуацијата во која се најдовме.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
878
Поени од реакции
1.149
Ќе мора некако да се докопаме до играчи, нема никаква длабочина составов во моментов.

За среден бек МОРА да се најде некакво решение, не може да чекаме Гаџа да се врати од повредата до декември, а до тогаш да играме само со Карапалевски.

Одбрана! Кој ќе игра централно? 3ка и 4ка? Еве да речеме дека Талески ќе остане и може да покрие една од позициите, другата? Лазаревски и Атанасовски? Теорија нема! Атанасовски е многу неискусен, а и физичките карактеристики не му дозволуваат да има добар придонес таму. Мислам дека ниту Лазаревски нема капацитет да игра на тие позиции, последниве неколку години играше како „халф“, најчесто на 5-ка. Мишевски има солиден дефанзивен потенцијал, но и он константно игра како „халф“. Суперлигата не е воопшто наивна и мора да најдеме некој поискусен „фајтер“.

Лево крило? Се надевам нема само со Чувара да останеме.

Струга, Прилеп, Вардар Неготино и Куманово не се тимови од кои треба да се стравува, меѓутоа Охрид, Бутел и Алкалоид се солидни и ќе бидат сто пати повеќе напалени кога ќе играат против нас и ќе сакаат да ја искористат ситуацијата во која се најдовме.
Ko vi go nudev Madzovski tuka go nekjevte e sega nemozi ne go davame!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.869
Поени од реакции
3.233
Мора, мора играчи. Ќе биде ептен густо со овој состав. Другиве екипи сигурно дополнително ќе се засилат, па нивото ќе биде повисоко од лани, а ние ќе бидеме на пониско. Мора Михајло да најде некои два-тројца играчи да се закрпиме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.877
Поени од реакции
57.548
Господин Тимур Дибиров.

Заслужува ултиметј респект од сите, иако нема да ме чуди на следен натпревар со Загреб да биде исвиркан од рандом индијаници.

И така Комити се во графит манија моментално, би било предобро да направат графити со бројките 5, 27 и 31, кои у нормални услови треба и да бидат кренати на банер во сала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom